Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τόλη, για κοίτα μήπως είναι οπλουργικο το θέμα. Πρόσφατα άκουσα ένα περιστατικό με μια 930 του κουτιού που δεν εξόλκευαι καθόλου τους κάλυκες. Μπορεί να είναι κάτι απλό και με ένα "τσίμπημα" ένας καλός μάστορας να στο φτιάξει.
Γιωργο δε νομιζω και να σου εξηγησω το γιατι.
- Το κανει και το vinci .... MONO στο δευτερο φυσιγγι και σε ρυθμο 1-3 στο κουτι
- Με τα superkill κ τα sigma 3 , κανενα οπλο δεν εχει προβλημα και εχω ριξει στο ιδιο διαστημα καμια 300αρα
- Στην αφρικη το 930 με πολυ πιο μουφα φυσιγγια και καποια αλλα λιγο καλυτερα JG & Imperial , με σχεδον 3500 βολες = ΚΑΜΙΑ εμποκη σαν αυτη (3-4 μονο με τα JG λογο ακαθαριστου οπλου εξ αγορας)
 
Και μένα η beretta κάποια στιγμή στα 8 χρόνια άρχισε να μην μου σκάει τα καψούλια σε κάλυκες Νόμπελ με συχνότητα 1-2 στο κουτί, θα μπορούσα να πω το ίδιο. Πήγα ωστόσο και την έφτιαξα, αν και δεν το έκανε σε κανέναν άλλον κάλυκα.
Υπάρχουν κάποια άπειροελάχιστα προβλήματα που αρχίζουν να διαφένονται σιγά σιγά και αργά. Δεν δεχόμουν όμως με τίποτα, ένα όπλο της νεώτερης εποχής να διαλέγει κάλυκες. Απαιτουσα να τα ρίχνει όλα, όπως και έγινε.
Γι'αυτό στο πρότεινα :)
 
Και μένα η beretta κάποια στιγμή στα 8 χρόνια άρχισε να μην μου σκάει τα καψούλια σε κάλυκες Νόμπελ με συχνότητα 1-2 στο κουτί, θα μπορούσα να πω το ίδιο. Πήγα ωστόσο και την έφτιαξα, αν και δεν το έκανε σε κανέναν άλλον κάλυκα.
Υπάρχουν κάποια άπειροελάχιστα προβλήματα που αρχίζουν να διαφένονται σιγά σιγά και αργά. Δεν δεχόμουν όμως με τίποτα, ένα όπλο της νεώτερης εποχής να διαλέγει κάλυκες. Απαιτουσα να τα ρίχνει όλα, όπως και έγινε.
Γι'αυτό στο πρότεινα :)
Γιωργο μιας κ αυριο φευγω για 4μηνο ταξιδι ..στην επιστροφη θα παρω παλι 5 κουτια κενταυρο και θα τσεκαρω. Αν εχουμε το ιδιο θεμα θα παω στον Γιωργο να μου λειανει το κομματι που βρισκει
 
Γιωργο μιας κ αυριο φευγω για 4μηνο ταξιδι ..στην επιστροφη θα παρω παλι 5 κουτια κενταυρο και θα τσεκαρω. Αν εχουμε το ιδιο θεμα θα παω στον Γιωργο να μου λειανει το κομματι που βρισκει

Καλό ταξίδι Τόλη και "ήρεμες" θάλασσες σου εύχομαι...! Με το καλό να επιστρέψεις για τα τσιχλομπασίματα...!
 
παρεπιπτοντως οι αθηναιοι φιλοι μηπως ξερουν αυτη τη φυσιγγαρα το stringer αν μπορουμε να το βρουμε φτηνοτερα απο 13 ευρωπαικα εκει?? σε νουμερο 5-6-7 αναμεικτα μαι μ αυτες τις πιεσεις ειναι μανα για δικανακι
 
Ξεχνατε οτι οι Κυπριοι ριχνουν μονο με δικανα, ενω εδω, οποιος εχει δικανο αντιμετωπιζεται σαν να εχει βγαλει 500αρικο να πληρωσει. Οταν ο Χ κυνηγος θελει αντρικο φυσιγγι, θα σου βγαλει ο Lambro με 480 bar φυσιγγι, να μη γυρνανε τα κλειστρα πισω;
 
Γιωργο μιας κ αυριο φευγω για 4μηνο ταξιδι ..στην επιστροφη θα παρω παλι 5 κουτια κενταυρο και θα τσεκαρω. Αν εχουμε το ιδιο θεμα θα παω στον Γιωργο να μου λειανει το κομματι που βρισκει
Καλά ταξίδια, γαλήνεες θάλασσες με τον Αι Νικολα στη πλώρη σας
Γιωργο μιας κ αυριο φευγω για 4μηνο ταξιδι ..στην επιστροφη θα παρω παλι 5 κουτια κενταυρο και θα τσεκαρω. Αν εχουμε το ιδιο θεμα θα παω στον Γιωργο να μου λειανει το κομματι που βρισκει
Γαλήνεες θάλασσες, με τον Αι Νικόλα στην πλώρη σας...
 
Γιωργο μιας κ αυριο φευγω για 4μηνο ταξιδι ..στην επιστροφη θα παρω παλι 5 κουτια κενταυρο και θα τσεκαρω. Αν εχουμε το ιδιο θεμα θα παω στον Γιωργο να μου λειανει το κομματι που βρισκει
Τόλη καλό ταξίδι, ήρεμες θάλασσες και καλή επιστροφή!
 
Δεν έγραψα πότε ότι σχιζοταν ο παφυλας....πότε!!!
Απλα ότι ο καλυκας fiem στο ρελι ειναι μάλλον μαλακός και σε ορισμένα δευτέρα μου τα έκαναν εμπλοκή και το 930 κ το Vinci επειδή μαγκωνε εκεί στη θαλάμη και το τσάκιζε
Σορυ τολη,δεν θυμομουν εγω καλα τρλικα! Καλο ταξιδι!
Αυριο θα βρω τον Σουλη.θα του δωσω χαιρετισματα ;)
 
Και ερωτώ. 28gr 680 πιεσεις κυριε lambro;

ισως η απαντηση του να ειναι οτι ειναι κυνηγετικο 28αρι, οχι σκοπευτικο και το εκανα ετσι για να δουλευει αψογα με οτι καραμπινα παλια η νεα κυκλοφορει στην Ελλαδα
 
σκορπιος
.well done..RESPECT.
Στο Χαϊδαρι!
Εχω γραψει για αυτα στα "παλια φυσιγγια"και κανεις δεν ετυχε να τα γνωριζει,Μπραβο Γιαννη!!!
Εδω στο νησι εκανε τρελες πωλησεις..ειδικα το κοκκινο..
Μηπως θυμασε το ονομα του κατασκευαστη??Τα κουτια δεν εγραφαν
Και η διαφημιση που ειχε βαλει καποτε στο "Κυνηγι και σκοποβολη"ειχε μονο τηλεφωνο..
 
Ο πατερας μου παλιοτερα εριχνε ενα μαυρο του Κενταυρου νομιζω εγραφε bofors επανω και ηταν 33 αρι , ακομα λεει ποσο ωραια τουφεκια ηταν. Τα βγαζει ακομα αυτα; Που μπορω να δω τι φυσιγγια βγαζει;
Οχι δεν τα βγαζει..Αλλα κ να τα εβγαζε μην νομιζεις οτι θα ηταν τα ιδια..πανε κατι χρονακια πισω ε?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top