Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν τα ρίχνουν αυτά φίλε..........pray to God..hair.
Είχα 2 κουτιά το ένα το Δωρίσα και το άλλο το κράτησα και έριξα πολύ λίγα σε κάτι κρύα σε πρασινοκεφαλα
1986 αν θυμάμαι καλά.
Δεν έχω ιδέα απλά πέθανε ένας παππούς και τα έδωσε η γυναίκα του στον πατέρα μου μαζί με κάτι κόκκινα Beretta σε κασετίνα τον 10....
 
Ο Μαπακης έβγαζε εξαιρετικά φυσίγγια ,απλά ανά διαστήματα τα άλλαζε χωρίς ενημέρωση και εκεί που έριχνες με mb ξαφνικά έριχνες με κάτι άλλο με ότι είχε βασικά ,θυμάμαι κάτι πράσινα διάφανη με γκουροπαντοβα στα 50 μέτρα μπροστά από την τσίχλα δύο μέτρα μπαμ περίμενες και λίγο και ξαφνικά πατσαβούρα αργό αλλά έκοβε στον Θεό .Και κάτι άλλο ρε παιδιά ποια πυρίτιδα σωστά σεταρισμενη δεν θα απόδοση στον βοριά ;
 
Aν και φέτος δεν θα πάρω φυσίγγια,έχω απόθεμα από πέρυσι,πήρα ένα κουτί J&B 32 gr( με τι πυρίτιδα είναι γεμισμένα? ) για δοκιμή, στα 7.5 ευρώ, όταν άνοιξα το κουτί οι εκτυπώσεις των χαρακτηριστικών του φυσσιγιου ήταν ..μισές..ελπίζω, να μην είναι μισές...και οι τουφεκιές;)
Ας ελπίσουμε οτι αυτός που τα γέμιζε δεν είχε πλακωθεί στο ουίσκι j&B .sarcastic.
 
Στις τσίχλες και φέτος κλασσικά θα παίξουμε με RM ape tordo στα 30 γραμμάρια RM sporting στα 28 RM serie orro και αυτό στα 28 γραμμάρια και 206 formula πάλι σε 28 γραμμάρια

Βγαίνει το formula σε 28 γραμμάρια ή εγώ δεν κατάλαβα καλα;
 
Οι ετοιμασίες ξεκίνησαν...

View attachment 4558
Το mezzo 30 καταπληκτικό.....όπου το έριξα σε τσίχλα δούλεψε......κ καρτέρι στις μαύρες και απογευματινό....με υγρασία έδινε αιματάκια αλλά στο βοριά πεντακάθαρα πουλιά.....μέχρι -5 (με πάγο) σε ξεκούρνιασμα το έχω ρίξει.... .sarcastic. κ πάλι με έβγαλε ασπροπρόσωπο....σαν το Tordo 30...
 
Το mezzo 30 καταπληκτικό.....όπου το έριξα σε τσίχλα δούλεψε......κ καρτέρι στις μαύρες και απογευματινό....με υγρασία έδινε αιματάκια αλλά στο βοριά πεντακάθαρα πουλιά.....μέχρι -5 (με πάγο) σε ξεκούρνιασμα το έχω ρίξει.... .sarcastic. κ πάλι με έβγαλε ασπροπρόσωπο....σαν το Tordo 30...
Έτσι ακριβώς Κώστα.
Θα συμπληρώσω ότι και το 32αρι mezzo είναι φοβερό.
Όπως και το διασποράς για πρώτο φυσίγγι είναι σκούπα.
 
Έτσι ακριβώς Κώστα.
Θα συμπληρώσω ότι και το 32αρι mezzo είναι φοβερό.
Όπως και το διασποράς για πρώτο φυσίγγι είναι σκούπα.
Το 32 Mezzo ειναι οντως πολυ καλο, με το διασπορας(ν8,5) περισυ δεν τα βρηκα και κατεληξα στο Dorkas dispresante n10 . για τη δουλεια που το θελω. Μαλλον ομως με βολεψε το ν10 γιατι κανει μεγαλυτερη διασπορα και πιο γεματη κατανομη . ισως αν εβγαζε το lampro σε ν9,5 ή 10.......
 
Μερικά τσιχλοφύσιγγα που έφτιαξα πριν λίγες μέρες για τις κυρίες....
Υλικά: ΜΒ32×32 με Τασκώφ 24 Νο:7 στα 57,6mm.... :) fgr

4653
4655
4656

Για το τύπωμα της fgr ευθύνεται ο κ. @Aris με την Ο.Μ.V...

(Στις τσίχλες δν βάζω Νο:7 απλά τώρα στα περάσματα στο μέρος εκείνο περνούν και αγριοπερίστερα εντός 45m)...;).....fgr
 
Μερικά τσιχλοφύσιγγα που έφτιαξα πριν λίγες μέρες για τις κυρίες....
Υλικά: ΜΒ32×32 με Τασκώφ 24 Νο:7 στα 57,6mm.... :) fgr

View attachment 4653
View attachment 4655
View attachment 4656

Για το τύπωμα της fgr ευθύνεται ο κ. @Aris με την Ο.Μ.V...

(Στις τσίχλες δν βάζω Νο:7 απλά τώρα στα περάσματα στο μέρος εκείνο περνούν και αγριοπερίστερα εντός 45m)...;).....fgr
Καλόριχτα Κώστα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top