Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σάκη είναι πλέον με Aquila

Και νορμάλ σε ανάκρουση....
Καταλαβα..ριζικη αλλαγη....αλλα αφου ειναι καλο οκ..γιατι συνηθως οι αλλαγες δεν ειναι προς το καλυτερο..
Παρε αν θες παρε κ ενα diana 30γρ μπλε που ξερω οτι υπαρχουν εκει κοντα σου κ συγκρινετο με αυτο κ τα αντιστοιχα fast..
Για εμενα οτι καλυτερο υπαρχει σε αυτη την πυριτιδα..δεν ξερει απο υγρασια,εγω επαθα πλακα(προσωπικη αποψη)..στο πολυ κρυο δεν ξερω..η τιμη ειναι λιγο πανω αλλα οκ δεν θα παρουμε κ ποσοτητα..
 
Καταλαβα..ριζικη αλλαγη....αλλα αφου ειναι καλο οκ..γιατι συνηθως οι αλλαγες δεν ειναι προς το καλυτερο..
Παρε αν θες παρε κ ενα diana 30γρ μπλε που ξερω οτι υπαρχουν εκει κοντα σου κ συγκρινετο με αυτο κ τα αντιστοιχα fast..
Για εμενα οτι καλυτερο υπαρχει σε αυτη την πυριτιδα..δεν ξερει απο υγρασια,εγω επαθα πλακα(προσωπικη αποψη)..στο πολυ κρυο δεν ξερω..η τιμη ειναι λιγο πανω αλλα οκ δεν θα παρουμε κ ποσοτητα..
Τάσο η aquila κεντάει στο βοριά...δίνει πολύ πολύ λίγα αιματάκια.....λογικό.
Στην υγρασία έχει λίγο θεματάκι.
Αλλά αξιόλογο φυσίγγι.....
 
Σάκη είναι πλέον με Aquila στο 1,60 με 1,65 αν θυμάμαι καλά και βύσμα Gualanti...Τίμοιο φυσιγγάκι για τα λεφτά του....Και νορμάλ σε ανάκρουση....
Αλλά (7,50€)....:eek:
Στα 6,50€ τα πουλάνε εδώ....

Δν υπάρχει κόκκινο διασποράς.
Το κόκκινο είναι με csb1 κ βύσμα aquila και δν άρεσε ούτε εμένα....
Τα διασποράς του είναι μαύρο στα 33gr (δν ξέρω πυρίτιδα) και πορτοκαλί στα 32gr με D20.....αρκετά μαλακό το 2ο σαν διασποράς.
Κώστα και όμως έβγαζε κόκκινο 34αρι διασποράς μάλλον το έχει αλλάξει η σταματήσει μιλάω για 2015 περίπου έτσι!!
 
Στην υγρασία έχει λίγο θεματάκι
Αυτο ειχα δει κ εγω σε αλλα φυσιγγια με aquilla,λιγα εως πολλα θεματα..
Με το συγκεκριμμενο πριν βγει ο ηλιος(αλλα κ μετα) με τα παντα να ειναι μουσκεμα οτι επεσε ηταν ξερο και "γυαλι"..βεβαια ηταν κ ν8..
Εδω μπορει να μην εχουμε πολλα κρυα αλλα η υγρασια ειναι σε πολυ υψηλα επιπεδα..
Τελικα εχουν δικιο οι ιδιογωμοτες,θεμα σεταπ κ υλικων κ οχι πυριτιδας..
Ειδα την aquilla με αλλο ματι..
Θα παρω κ ενα πρασινο 32γρ που ειναι κ αυτο με την ιδια να το δω...
Κώστα και όμως έβγαζε κόκκινο 34αρι διασποράς μάλλον το έχει αλλάξει η σταματήσει μιλάω για 2015 περίπου έτσι!!
JB κοκκινο διασπορας πρωτη φορα το ακουω..ισως λογω ελλειψης καλυκα..
 
Αυτο ειχα δει κ εγω σε αλλα φυσιγγια με aquilla,λιγα εως πολλα θεματα..
Με το συγκεκριμμενο πριν βγει ο ηλιος(αλλα κ μετα) με τα παντα να ειναι μουσκεμα οτι επεσε ηταν ξερο και "γυαλι"..βεβαια ηταν κ ν8..
Εδω μπορει να μην εχουμε πολλα κρυα αλλα η υγρασια ειναι σε πολυ υψηλα επιπεδα..
Τελικα εχουν δικιο οι ιδιογωμοτες,θεμα σεταπ κ υλικων κ οχι πυριτιδας..
Ειδα την aquilla με αλλο ματι..
Θα παρω κ ενα πρασινο 32γρ που ειναι κ αυτο με την ιδια να το δω...

JB κοκκινο διασπορας πρωτη φορα το ακουω..ισως λογω ελλειψης καλυκα..
Παλιό λοτ Aquila (αρκετά παλιό) 1.65-32 ΑΝΑΤΙΝΑΖΕ τα πάπια σε όλους τους καιρούς φίλε... φωτιά...
 
Αυτο ειχα δει κ εγω σε αλλα φυσιγγια με aquilla,λιγα εως πολλα θεματα..
Με το συγκεκριμμενο πριν βγει ο ηλιος(αλλα κ μετα) με τα παντα να ειναι μουσκεμα οτι επεσε ηταν ξερο και "γυαλι"..βεβαια ηταν κ ν8..
Εδω μπορει να μην εχουμε πολλα κρυα αλλα η υγρασια ειναι σε πολυ υψηλα επιπεδα..
Τελικα εχουν δικιο οι ιδιογωμοτες,θεμα σεταπ κ υλικων κ οχι πυριτιδας..
Ειδα την aquilla με αλλο ματι..
Θα παρω κ ενα πρασινο 32γρ που ειναι κ αυτο με την ιδια να το δω...

JB κοκκινο διασπορας πρωτη φορα το ακουω..ισως λογω ελλειψης καλυκα..
Και όμως φίλε μου είχα πάρει ένα κουτάκι!!!!
 
Το ισπανικο δεν το εχω ριξει..αλλα το Ελληνικο δεν ειναι για πεταμα..μια χαρα φυσιγγιακια ειναι κ τα 30 κ τα 32γρ που εχω ριξει..πουλαγαν κ πουλανε ακομα...απλως ειναι για ηπιους καιρους κατα την γνωμη μου..
Το ισπανικο λεγετε οτι δουλευει σε μεγαλυτερο φασμα καιρικων συνθηκων..
Θα παρω τηλ τον καλκαντζακο να μου στειλει 2-3 κουτια να τα δω..
 
Άρη δεν το έχω δοκιμάσει όπως θα κατάλαβες. Αλλά απ'ότι έχω διαβάσει από τα παιδιά δεν έχουν καμία σχέση
Το ελληνικό έχει πολύ ακαυτη πυρίτιδα στη κανη μπαρουτια στη μούρη και κάργα φλόγα απ' το κλείστρο
 
Ekτος τις διβασικες, ποιες αλλες πυριτιδες αντεχουν στην υγρασια?
MB/G3000? αλλες .think.
B&P F2 και αυτές που έγραψες...Απλά δεν είναι και απόλυτο ότι αν βάλεις αυτές μέσα με το γεγονός ότι απλά υπάρχουν εισαι καλυμμένος...Παίζει ρόλο όλο το στήσιμο του φυσιγιου.Πχ το nsi s4 παρολου που έχει διβασικη ήταν το χειρότερο φυσιγγι που έχω ρίξει σε υγρασία κλπ και ήταν καλύτερα από αυτο ακόμα και αλλά με μονοβασικες.Απεναντιας το λαμπρό classic 32 με s4 μου είχε αφήσει παραα πολύ καλή εντύπωση.Οποτε όπως καταλαβαίνεις το α και το Ω είναι στο στήσιμο του φυσιγγίου...
Δεν είμαι ιδιογομοτης αυτά τα λέω από δική μου εμπειρία στο κυνήγι...
 
Παλιό λοτ Aquila (αρκετά παλιό) 1.65-32 ΑΝΑΤΙΝΑΖΕ τα πάπια σε όλους τους καιρούς φίλε... φωτιά...
Εξού και τα φυσίγγια του Μαπάκης μάλλον.
Μου έχουν πει πως έβγαζε παπιοφύσιγγο με Aquila στα 33 κ τα ξεπάτωνε....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top