Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
δε μου λετε παιδες εριξε κανεις φετος express 32 ν ακουσω αποψεις
0mdmA38.jpg

Τα καλύτερα .shoot.
Τα ρίχνει ο πατέρας μου τα τελευταία 5-6 χρόνια, με τη benelli 18,3 αυλό.
 
Ναι μύρο.κάποια στιγμη θέλω να πάρω τηλ.να τον ρωτήσω με ποιες ακριβως γεμίζει γιατί δεν μπορω να βρω στο site του
Απ' οτι θυμάμαι παλαιότερα που έιχα ανοίξει καποια.
στο HIT 8 είχε csb1
στα Εxpress 32, Neo velox, RWS και 2001 παραδοσιακό 32γρ -psb1
στα Condor και στα 2001 παραδοσιακό 34γρ-psb 2
βεβαια πάνε αρκετά χρόνια και δεν ξέρω αν έχουν γίνει αλλαγές στα σημερινά..
 
Όταν είχα μόνο το s.pose εριχνα μόνο του Δορκα φυσίγγια. Rothwell το απλό,το Rothwell το plus το 3Ά το neo velox και το express 32. Από όλα ειμουν ευχαριστημένος, και περισσότερο από το Rothwell το απλό μετά το neo velox και μετά το express 32. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι,γιατι όλα αυτά πρην 15 χρόνια.
 
Όταν είχα μόνο το s.pose εριχνα μόνο του Δορκα φυσίγγια. Rothwell το απλό,το Rothwell το plus το 3Ά το neo velox και το express 32. Από όλα ειμουν ευχαριστημένος, και περισσότερο από το Rothwell το απλό μετά το neo velox και μετά το express 32. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι,γιατι όλα αυτά πρην 15 χρόνια.
Σε γενικές γραμμές όλα τους μαλακά (με εξαίρεση το3Α), συγκεντρωτηκα φυσίγγια με λίγο θέμα στην πολλή υγρασία και σε κάποιες περιπτώσεις στην αναντοιστηχία αναγραφόμενου Νο σκαγιων με το πραγματικά γομωμένο...
 
Σε γενικές γραμμές όλα τους μαλακά (με εξαίρεση το3Α), συγκεντρωτηκα φυσίγγια με λίγο θέμα στην πολλή υγρασία και σε κάποιες περιπτώσεις στην αναντοιστηχία αναγραφόμενου Νο σκαγιων με το πραγματικά γομωμένο...
Σωστός .well done.
 
Παντως εγω κυνηγουσα πολλα χρονια συνεχεια με neo velox με τη rafaello και δεν τα αλλαζα χειμωνα καλοκαιρι ειδικα στα τρυγονια δεν υπηρχε αλλο φυσιγγι για εμενα. Ομως πλεον να δινω 8 και euro με τιποτα και εδω και δυο χρονια πλεον μονο καραμανιδης.
 
Παντως εγω κυνηγουσα πολλα χρονια συνεχεια με neo velox με τη rafaello και δεν τα αλλαζα χειμωνα καλοκαιρι ειδικα στα τρυγονια δεν υπηρχε αλλο φυσιγγι για εμενα. Ομως πλεον να δινω 8 και euro με τιποτα και εδω και δυο χρονια πλεον μονο καραμανιδης.

Πετρο πιο φυσιγγι του Καραμανιδη ριχνεις Σεπτεμβρη στα περασματα του τρυγονιου?
 
Παντως εγω κυνηγουσα πολλα χρονια συνεχεια με neo velox με τη rafaello και δεν τα αλλαζα χειμωνα καλοκαιρι ειδικα στα τρυγονια δεν υπηρχε αλλο φυσιγγι για εμενα. Ομως πλεον να δινω 8 και euro με τιποτα και εδω και δυο χρονια πλεον μονο καραμανιδης.

Πολλάααααα χρόνια το εριχνα με το pozeανο φυσίγγι και μου ταίριαζε .Το είχα συνηθίσει τέλος πάντων.Τώρα όμως με τέτοια τιμή για τσίχλες ,οχι δα.
 
Πολλάααααα χρόνια το εριχνα με το pozeανο φυσίγγι και μου ταίριαζε .Το είχα συνηθίσει τέλος πάντων.Τώρα όμως με τέτοια τιμή για τσίχλες ,οχι δα.

Γενικα ενα πολυ καλο φυσιγγι σε μια πολυ υψηλη τιμη για τα υλικα που χρησιμοποιει.
 
Εγω τα εριχνα με τη benelli.Eχω ριξει τα rottweill τα απλα τα 3Α τα express 32 και 34 και τα νεο βελοξ. Το 3Α ειναι σκληρο φυσιγγι ομως εχω παρει μια τουφεκια που θα τη θυμαμαι για παντα μια φασα σε σχετικα μακρινη αποσταση με νο9 και γενικα οποτε τα χρησιμοποιουσα επαιρνα πουλια ακαριαια χωρις αιματα κλπ, ομως ειναι ακριβο και σκληρο για τσιχλες. Το rottweill μου φανηκε κι αυτο σκληρο και οχι τοσο φονικο οσο το 3Α. Το velox μου αρεσε πιο πολυ απο ολα μαλακο και πολυ καλο σε λογικες αποστασεις αλλα και σε μακρινες αρκετα καλο.Για το express εχω αναμεικτες εντυπωσεις. Μου ειχαν δωσει 4 κουτια που ηταν τουφεκια και πατσαβουριασμα, εντυπωσιασμενος φυσικα ξαναγορασα τα ιδια αλλα τελικα ηταν μερα με νυχτα με τα πρωτα...
 
Να ρωτησω τα LAKO τα εχει καποιος δουλεψει..? Ειναι και στο δρομο μου ,και λεω να παρω κανα κουτι να τα δοκιμαχω..
 
Last edited:
Πολύ καλα Φυσιγγια αν εξαιρέσεις κάποιες φορές το κλείσιμο τους που είναι απαράδεκτο,αν και στα τελευταία που εχω ρίξει δεν μου ξανα έτυχε χάλια κλείσιμο
 
Ο δορκασ την μια χρονια εβαζε csb1 την αλλη psb1 την μια σε καληκα cheddite την αλλοι σε καληκα fiochhi. το 3a&rottweill εγραψαν ιστορια με την psb1 . το νεο βελοξ και το express32 με την csb1.ασε που ειναι πανακριβοσ.δεν μπορο να καταλαβω γιατι κανει τοσα πυραματα αυτοσ ο άνθρωποσ να εχει χρυσαφι στα χερια του και αυτοσ να το κανει σκατα απο τησ αλχημείεσ
 
Για το 3Α ξέχασα να πω ότι εδώ χρησιμοποιείτε παραδοσιακά απο πολλούς σαν τρυγονοφυσιγγο.Aσχέτως ότι φυσικα έχουν αλλάξει τα υλικά απο τότε μέχρι τώρα..off topic.

To 3A αποταν πρωτοκυκλοφορησε πριν περιπου 40 χρονια, παιζει να εχει αλλαξει 10 με 15 φορες το σεταπ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top