Ωτοασπίδες για το κυνήγι.

Νίκο εφόσον έχεις τέτοιο θέμα μόνο οι ηλεκτρονικές ωτοασπιδες θα σε βοηθήσουν.Δοκιμασε αρχικά αυτές που φοράμε οι περισσότεροι στο σκοπευτήριο. Είναι μεν μεγάλες και ενοχλητικές αλλά αν μπορείς και ακούς τους ήχους γύρω σου έχεις κάνει το πρώτο βήμα. Στη συνέχεια μπορείς να πας σε μικρότερες.... μην τρελαίνεσαι σημασία έχει η υγεία πάνω απ'όλα. Όπως είπες είσαι μικρός για να ταλαιπωρείσαι από τώρα.....
 
Νίκο εφόσον έχεις τέτοιο θέμα μόνο οι ηλεκτρονικές ωτοασπιδες θα σε βοηθήσουν.Δοκιμασε αρχικά αυτές που φοράμε οι περισσότεροι στο σκοπευτήριο. Είναι μεν μεγάλες και ενοχλητικές αλλά αν μπορείς και ακούς τους ήχους γύρω σου έχεις κάνει το πρώτο βήμα. Στη συνέχεια μπορείς να πας σε μικρότερες.... μην τρελαίνεσαι σημασία έχει η υγεία πάνω απ'όλα. Όπως είπες είσαι μικρός για να ταλαιπωρείσαι από τώρα.....
Αρα Μονόδρομος η σενς να τις έχω και για χρόνια
 
Θα πας σε ενα σωστο ακουολογικο κεντρο
Εχουν να δοκιμασεις τις σενς η αντιστοιχες
Να δεις πως ειναι ο ηχος
Ετσι θα ξερεις πριν ξοδεψεις

Απο την αλλη πρεπει και συ να βαλεις νερο στο κρασι σου
Οπως εισουν δεν θα ξαναγινεις και αν θες να χαιρεσαι το κυνηγι χωρις ζημιες πρεπει να κατα λαβεις οτι η που θα κανεις πτι σου ειπε ο Αρης και ο Αλεξ η θα παρεις σενς και θα συνηθισεις τον ηλεντρονικο ηχο

Και με αυτες εαν εχεις σοβαρο προβλημα στο λεω οτι συχνα δεν θα ξεχωριζεις απο που ερχετε ο ηχος
Και θηραματα θα χασεις και θα νευριασεις και θα πρεπει να φορεσεις καπελα στην βροχη και να ακουσεις καποιες φορες και το ενοχλητικο σφυριγμα

Ολα δεν μπορουμε να τα εχουμε αδερφε
Να κανεις το καλυτερο για την τζεπη και το προβλημα σου και να συμβιβαστεις στο προβλημα με τον καλυτερο δυνατο τροπο

Θα σε νικησει αυτο η εσυ;
Διαλεξε!
 


Μετά την απογοήτευση την χθεσινή να φοράω στην φερμα την ωτοασπιδα σιλικόνης στο αριστερό αυτί και να μην ακούω το πρρρ και εχασα 2 ευκαιρίες σκέφτομαι 2 πράγματα η σενς η χτίσιμο στο τζάκι το όπλο ούτε καν κρέμασμα..
Θα αξίζει αυτή η αγορά θα με βολεύει όπως ακούω τώρα η να μην χαλάω τα λεφτά μου.
Μιλάμε για πολύωρο κυνήγι σε πυκνό θα με πιάσει και βροχή και τέτοιες συνθήκες..
Και τι διαφορά έχουν η άλλες σενς που έχουν 500 άλλες 750 και άλλες 1000ρικο
Έκανες λάθος που φόραγες μόνο την μια ωτοασπιδα...ουσιαστικά αυτό που κατάφερες είναι να μετατόπισης το κέντρο της ακοής στο αυτί που δεν φοραγε ωτοασπιδα...έτσι απομονωνοντας ουσιαστικά και ψυχολογικά το τραυματισμενο αυτί, απεριψες και την ακουστοτητα από αυτή την πλευρά, γι αυτό και δεν την άκουσες που σηκώθηκε, αν φοράδες και τις δύο, πιστεύω θα την άκουγες.

Άποψη μου, πριν κάνεις οτιδήποτε να ξαναπάς για κυνήγι, φορώντας όμως και τις δύο ωτοασπιδες..
 
Θα πας σε ενα σωστο ακουολογικο κεντρο
Εχουν να δοκιμασεις τις σενς η αντιστοιχες
Να δεις πως ειναι ο ηχος
Ετσι θα ξερεις πριν ξοδεψεις

Απο την αλλη πρεπει και συ να βαλεις νερο στο κρασι σου
Οπως εισουν δεν θα ξαναγινεις και αν θες να χαιρεσαι το κυνηγι χωρις ζημιες πρεπει να κατα λαβεις οτι η που θα κανεις πτι σου ειπε ο Αρης και ο Αλεξ η θα παρεις σενς και θα συνηθισεις τον ηλεντρονικο ηχο

Και με αυτες εαν εχεις σοβαρο προβλημα στο λεω οτι συχνα δεν θα ξεχωριζεις απο που ερχετε ο ηχος
Και θηραματα θα χασεις και θα νευριασεις και θα πρεπει να φορεσεις καπελα στην βροχη και να ακουσεις καποιες φορες και το ενοχλητικο σφυριγμα

Ολα δεν μπορουμε να τα εχουμε αδερφε
Να κανεις το καλυτερο για την τζεπη και το προβλημα σου και να συμβιβαστεις στο προβλημα με τον καλυτερο δυνατο τροπο

Θα σε νικησει αυτο η εσυ;
Διαλεξε!
Σκέφτομαι να το ρισκαρω να τα δώσω για σενς και αν δεν είμαι ευχαριστημένος..
Κρέμασμα το ντουφεκι και διώξιμο ότι έχει σχέση με το κυνήγι και όλα καλά δεν θα κουφαθω κιολας για το κυνήγι είδη μας επιβαρύνει αρκετά..
 
Σκέφτομαι να το ρισκαρω να τα δώσω για σενς και αν δεν είμαι ευχαριστημένος..
Κρέμασμα το ντουφεκι και διώξιμο ότι έχει σχέση με το κυνήγι και όλα καλά δεν θα κουφαθω κιολας για το κυνήγι είδη μας επιβαρύνει αρκετά..
Βρες μια που να φυσάει αντί να ρουφάει και έλα ξανά σε 2 εβδομάδες για επανεξέταση.
 
Σκέφτομαι να το ρισκαρω να τα δώσω για σενς και αν δεν είμαι ευχαριστημένος..
Κρέμασμα το ντουφεκι και διώξιμο ότι έχει σχέση με το κυνήγι και όλα καλά δεν θα κουφαθω κιολας για το κυνήγι είδη μας επιβαρύνει αρκετά..
Μην απογοητευεσαι έτσι εύκολα, άμα γουστάρεις να το κάνεις, θα βρεις την άκρη, απλά πρέπει να συνηθίσεις την νέα κατάσταση....τι εννοώ?

Αν έχεις υπομονή, πάρε τις ωτοασπιδες σου φορά τες και βγες μια βόλτα στο βουνό....η άσκηση είναι η εξής. Θα προσπαθείς να απομονώνεις και να ξεχωρίζεις κάθε ήχο που θα ακούς , πίστεψέ με έχω δουλέψει πολύ πάνω στον ήχο και αυτό είναι ότι καλύτερο....όσο πιο συχνά το κάνεις, τόσο πιο εύκολα θα το συνηθισεις
 
Σκέφτομαι να το ρισκαρω να τα δώσω για σενς και αν δεν είμαι ευχαριστημένος..
Κρέμασμα το ντουφεκι και διώξιμο ότι έχει σχέση με το κυνήγι και όλα καλά δεν θα κουφαθω κιολας για το κυνήγι είδη μας επιβαρύνει αρκετά..
Τώρα τα ήπιες τα τσιπούρα? Πόσα ήπιες?
 
Μην απογοητευεσαι έτσι εύκολα, άμα γουστάρεις να το κάνεις, θα βρεις την άκρη, απλά πρέπει να συνηθίσεις την νέα κατάσταση....τι εννοώ?

Αν έχεις υπομονή, πάρε τις ωτοασπιδες σου φορά τες και βγες μια βόλτα στο βουνό....η άσκηση είναι η εξής. Θα προσπαθείς να απομονώνεις και να ξεχωρίζεις κάθε ήχο που θα ακούς , πίστεψέ με έχω δουλέψει πολύ πάνω στον ήχο και αυτό είναι ότι καλύτερο....όσο πιο συχνά το κάνεις, τόσο πιο εύκολα θα το συνηθισεις
Εχω βγάλει μεγάλη μετζα και δεν είμαι της υπομονής.. θα κάνω προσπάθεια όμως.. και οτι βγει.
 
Εχω βγάλει μεγάλη μετζα και δεν είμαι της υπομονής.. θα κάνω προσπάθεια όμως.. και οτι βγει.
Απλά είναι μια νέα κατάσταση και πρέπει να την συνηθίσεις, νομίζω με λίγη προσπάθεια θα δεις αποτέλεσμα
 
Back
Top