Ωτοασπίδες για το κυνήγι.

τις εχω δυο χρονια τωρα με έχουν σώσει απο τα 27 μου απέκτησα το παράσημο της εμβοης στο δεξι αφτί, τις εχω κρατήσει ανοιχτές ενα 6 με 7 ωρες μέχρι να κλείσουν αν και φορτίζουν πολυ γρηγορα πολύ ευχαριστημένος ούτε υγρασίες καταλαμβάνουν ουτε τιποτα το κακο ειναι οτι με ελαφρυ αερακι αν είναι κοντρα το ακους σαν παράσιτο αλλα σε αυτα τα λεφτα δεν έχουμε τέτοιες απαιτήσεις.
υπαρχουν και σε πιο καλη τιμη στο ali θα παρω αλλο ενα ζευγαρι για καβατζα.

https://www.aliexpress.com/item/1005005576530912.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.1fb073a9KXAe7l&algo_pvid=5a492b4b-dd11-4bbb-bdbe-0407c943682a&algo_exp_id=5a492b4b-dd11-4bbb-bdbe-0407c943682a-0&pdp_npi=4@dis!EUR!131.26!42.0!!!1005.06!!@2101d64d16938308000321599eefb4!12000033661629807!sea!GR!1635623313!&curPageLogUid=WrVrzbUBgHHF
Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες
Τις εκανα δοκιμές σπιτι να δω ποιο μαξιλαρακι μου ταιριάζει και ειδα πως ξεκουμπώνει πολυ ευκολα απο το ακουστικο.... Καπως καλυτερα ειναι οταν δεν βαζω το κορδονι. (δες την εικονα)
Φοβαμαι μην φεύγουν στο κυνηγι και τις χασω
Εσενα βγενει ευκολα ?
 

Attachments

  • m20.jpg
    m20.jpg
    62 KB · Προβολές: 29
Πάει κάποιος σ’ έναν ωτορινολαρυγγολόγο, και του λέει:

– “Γιατρέ, η γυναίκα μου, έχει μεγάλο πρόβλημα με την ακοή της.”
– “Δηλαδή;”
– “Δεν ακούει όταν της μιλάω.”
– “Θα πάτε στο σπίτι σας και θα της μιλήσετε από διάφορα σημεία του σπιτιού σας, για να δούμε πόσο σοβαρό είναι το πρόβλημά της.”
– “Αγάπη μου, τί καλό θα φάμε σήμερα;”
Καμία απάντηση από τη γυναίκα του. Πάει λίγο πιο κοντά:
– “Αγάπη μου, τί καλό θα φάμε σήμερα;”
Σιωπή. Ωχ, σκέφτεται ο τύπος, έχει μεγαλώσει το πρόβλημα!
Πάει πιο κοντά:
– “Αγάπη μου, τί καλό θα φάμε σήμερα;”
Καμία απάντηση. Πάει λέει, κουφάθηκε τελείως! Πάει αγανακτισμένος, ακριβώς πίσω από το σβέρκο της και της λέει:
– “Αγάπη μου, τί καλό θα φάμε σήμερα;”
Και τότε γυρνάει η γυναίκα του και του λέει:
– “Κοτόπουλο βρε βλάκα. Τέσσερις φορές σου το ειπα ρε βλάκα ".
 
Με μια σύντομη έρευνα που έκανα, αυτές μου φαίνονται καλές και οικονομικές.
https://www.kalkantzakos.com/Product/6777/razor-compact-electronic-,-ilektronikes-otoaspides-walkers
Τις εχω δοκιμασει, ακους τα παντα πολυ καλα, κοβει τον ηχο της τουφεκιας αλλα δεν καταλαβαινεις την κατευθυνση του ηχου.
Εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα κ δεν... Για περασμα ολες καλες ειναι. Για περπατητο δεν εχω βρει κατι.
Δεν ξερω τι λενε οι πολυ ακριβες στρατιωτικου τυπου
 
Καλημερα παιδες.
Ειχα παρει πριν καποια χρονια,τις παρακατω ωτοασπιδες απο τον Καλκατζακο:
https://www.tacticalshop.gr/ηλεκτρονικά-ωτο-βύσματα-walker-rope-hearing-enhancer

Δεν τις εχω φορεσει πανω απο 10 φορες.
Τωρα που θελησα να τις ξαναχρησιμοποιησω,βλεπω οτι δεν λειτουργουν.
Ενω οταν τις βαζω για φορτιση,αναβει το ενδεικτικο πρασινο λαμπακι,οταν παταω το on,το λαμπακι αυτο σβηνει και δεν υπαρχει ενδειξη λειτουργιας.
Πηγα στον Καλκα μηπως μου βρει καποια λυση,αλλα δεν μπορεσε να με βοηθησει..
Μηπως ξερει καποιος κανεναν που να ασχολειται σχετικα και ισως μπορεσει να τις φτιαξει?
 
Καλημερα παιδες.
Ειχα παρει πριν καποια χρονια,τις παρακατω ωτοασπιδες απο τον Καλκατζακο:
https://www.tacticalshop.gr/ηλεκτρονικά-ωτο-βύσματα-walker-rope-hearing-enhancer

Δεν τις εχω φορεσει πανω απο 10 φορες.
Τωρα που θελησα να τις ξαναχρησιμοποιησω,βλεπω οτι δεν λειτουργουν.
Ενω οταν τις βαζω για φορτιση,αναβει το ενδεικτικο πρασινο λαμπακι,οταν παταω το on,το λαμπακι αυτο σβηνει και δεν υπαρχει ενδειξη λειτουργιας.
Πηγα στον Καλκα μηπως μου βρει καποια λυση,αλλα δεν μπορεσε να με βοηθησει..
Μηπως ξερει καποιος κανεναν που να ασχολειται σχετικα και ισως μπορεσει να τις φτιαξει?
Άλλαξε με κάποιον τρόπο τις μπαταρίες
 
Καλημερα παιδες.
Ειχα παρει πριν καποια χρονια,τις παρακατω ωτοασπιδες απο τον Καλκατζακο:
https://www.tacticalshop.gr/ηλεκτρονικά-ωτο-βύσματα-walker-rope-hearing-enhancer

Δεν τις εχω φορεσει πανω απο 10 φορες.
Τωρα που θελησα να τις ξαναχρησιμοποιησω,βλεπω οτι δεν λειτουργουν.
Ενω οταν τις βαζω για φορτιση,αναβει το ενδεικτικο πρασινο λαμπακι,οταν παταω το on,το λαμπακι αυτο σβηνει και δεν υπαρχει ενδειξη λειτουργιας.
Πηγα στον Καλκα μηπως μου βρει καποια λυση,αλλα δεν μπορεσε να με βοηθησει..
Μηπως ξερει καποιος κανεναν που να ασχολειται σχετικα και ισως μπορεσει να τις φτιαξει?
Θοδωρή δυστυχώς αυτό είναι το πρόβλημα στις επαναφορτιζόμενες συσκευές όταν τις αφήνεις για μεγάλο διάστημα αχρησιμοποίητες, ειδικά αν οι μπαταρίες τους δεν είναι Li Ion. Άρα όπως σου είπε ήδη ο Βασίλης προσπάθησε να τις αλλάξεις, είτε μόνος σου αν τα καταφέρνεις, είτε σε κάποιο μαγαζί πχ στον Δήσιο
 
Καλημερα παιδες.
Ειχα παρει πριν καποια χρονια,τις παρακατω ωτοασπιδες απο τον Καλκατζακο:
https://www.tacticalshop.gr/ηλεκτρονικά-ωτο-βύσματα-walker-rope-hearing-enhancer

Δεν τις εχω φορεσει πανω απο 10 φορες.
Τωρα που θελησα να τις ξαναχρησιμοποιησω,βλεπω οτι δεν λειτουργουν.
Ενω οταν τις βαζω για φορτιση,αναβει το ενδεικτικο πρασινο λαμπακι,οταν παταω το on,το λαμπακι αυτο σβηνει και δεν υπαρχει ενδειξη λειτουργιας.
Πηγα στον Καλκα μηπως μου βρει καποια λυση,αλλα δεν μπορεσε να με βοηθησει..
Μηπως ξερει καποιος κανεναν που να ασχολειται σχετικα και ισως μπορεσει να τις φτιαξει?
Τις εχω και εγω αυτες και το ενα ακουστικο δεν δουλευει, Θα προσπαθεισω να τις ανοιξω και θα σου πω πως ανοιγουν εαν τα καταφερω,...🪛🪛🪛🔨🔨🔨
 
Τις εχω και εγω αυτες και το ενα ακουστικο δεν δουλευει, Θα προσπαθεισω να τις ανοιξω και θα σου πω πως ανοιγουν εαν τα καταφερω,...🪛🪛🪛🔨🔨🔨
Μου φαινεται,οτι η καλυτερη λυση ειναι να τις παμε σε εξειδικευμενο μαγαζι με μπαταριες και ηλεκτρονικα,οπως μου προτεινε ο @pantelist...
Νομιζω οτι ειναι η καλυτερη λυση...
 


Μετά την απογοήτευση την χθεσινή να φοράω στην φερμα την ωτοασπιδα σιλικόνης στο αριστερό αυτί και να μην ακούω το πρρρ και εχασα 2 ευκαιρίες σκέφτομαι 2 πράγματα η σενς η χτίσιμο στο τζάκι το όπλο ούτε καν κρέμασμα..
Θα αξίζει αυτή η αγορά θα με βολεύει όπως ακούω τώρα η να μην χαλάω τα λεφτά μου.
Μιλάμε για πολύωρο κυνήγι σε πυκνό θα με πιάσει και βροχή και τέτοιες συνθήκες..
Και τι διαφορά έχουν η άλλες σενς που έχουν 500 άλλες 750 και άλλες 1000ρικο
 
Last edited:


Μετά την απογοήτευση την χθεσινή να φοράω στην φερμα την ωτοασπιδα σιλικόνης στο αριστερό αυτί και να μην ακούω το πρρρ και εχασα 2 ευκαιρίες σκέφτομαι 2 πράγματα η σενς η χτίσιμο στο τζάκι το όπλο ούτε καν κρέμασμα..
Θα αξίζει αυτή η αγορά θα με βολεύει όπως ακούω τώρα η να μην χαλάω τα λεφτά μου.
Μιλάμε για πολύωρο κυνήγι σε πυκνό θα με πιάσει και βροχή και τέτοιες συνθήκες..
Και τι διαφορά έχουν η άλλες σενς που έχουν 500 άλλες 750 και άλλες 1000ρικο
Είναι λίγες οι τουφεκιές αν κυνηγάς με τα σκυλιά.
2? 3? 10???
Πάρε βαμβάκι , κάντο σαν φουντούκι ~ και κάνε την δουλειά σου.
Και θα ακούς και κόβει το πολύ μπάμ που σου ξεκολλάει το κεφάλι.
Για καρτέρι πρέπει να δώσεις λεφτά.
 
Είναι λίγες οι τουφεκιές αν κυνηγάς με τα σκυλιά.
2? 3? 10???
Πάρε βαμβάκι , κάντο σαν φουντούκι ~ και κάνε την δουλειά σου.
Και θα ακούς και κόβει το πολύ μπάμ που σου ξεκολλάει το κεφάλι.
Για καρτέρι πρέπει να δώσεις λεφτά.
Περδικα μπεκάτσα μόνο παω οχι τσίχλες και τετοια με πολλά ντουφεκια..
Αλλα δεν ήμαστε να κουφαθουμε κιόλας.
Χθες εριξα 4ρης στην μπεκάτσα μπορεί και 10
Αλλα με την ζημιά που έκανα στα αυτια μου είχα ακουστικο τραύμα και το μεγάλωσα πηγα σκοπευτήριο μια φορά να δοκιμασω και έμειναν και εμβοεσ 7 μήνες τώρα..
 
Περδικα μπεκάτσα μόνο παω οχι τσίχλες και τετοια με πολλά ντουφεκια..
Αλλα δεν ήμαστε να κουφαθουμε κιόλας.
Χθες εριξα 4ρης στην μπεκάτσα μπορεί και 10
Αλλα με την ζημιά που έκανα στα αυτια μου είχα ακουστικο τραύμα και το μεγάλωσα πηγα σκοπευτήριο μια φορά να δοκιμασω και έμειναν και εμβοεσ 7 μήνες τώρα..
Πάρε απλές ωτοασπιδες με κορδόνι.
 
https://images.app.goo.gl/RhZiRdMTfTQzVUTQ6
Αυτές πειρα είναι σαν να τα ταπωνεις
Αν είναι άνετες...εγώ παίρνω της μίας χρήσης στην δουλειά όταν βαρανε τα κομπρεσέρ και συντονίζουν μπαλκονόπορτες κτλ,κόβουν στο μισό και τον χαμό μόνιμα.Δεν είναι με προκαθορισμένο σχήμα.Τις λεπταίνεις και διογκώνονται στο αφτί παίρνοντας ακριβώς το σχήμα.
 
Αν είναι άνετες...εγώ παίρνω της μίας χρήσης στην δουλειά όταν βαρανε τα κομπρεσέρ και συντονίζουν μπαλκονόπορτες κτλ,κόβουν στο μισό και τον χαμό μόνιμα.Δεν είναι με προκαθορισμένο σχήμα.Τις λεπταίνεις και διογκώνονται στο αφτί παίρνοντας ακριβώς το σχήμα.
Αυτές είναι άνετες αλλά σκέψου εβαλα στο αριστερό μόνο αυτί.. και η περδικα στα 10μ δεν την άκουσα καν και το κοπάδι στα 20μ αλλά όπως είχα κάτσει ήμουν με το ταπωμενω αυτί από την μεριά που σηκωθείκαν..
Το θέμα είναι μην συνεχίζει το πρόβλημα και μεγαλώνει.. από τώρα τα 32 σκέψου να φτάσω 40ντα 😒
 


Μετά την απογοήτευση την χθεσινή να φοράω στην φερμα την ωτοασπιδα σιλικόνης στο αριστερό αυτί και να μην ακούω το πρρρ και εχασα 2 ευκαιρίες σκέφτομαι 2 πράγματα η σενς η χτίσιμο στο τζάκι το όπλο ούτε καν κρέμασμα..
Θα αξίζει αυτή η αγορά θα με βολεύει όπως ακούω τώρα η να μην χαλάω τα λεφτά μου.
Μιλάμε για πολύωρο κυνήγι σε πυκνό θα με πιάσει και βροχή και τέτοιες συνθήκες..
Και τι διαφορά έχουν η άλλες σενς που έχουν 500 άλλες 750 και άλλες 1000ρικο
Είναι λίγες οι τουφεκιές αν κυνηγάς με τα σκυλιά.
2? 3? 10???
Πάρε βαμβάκι , κάντο σαν φουντούκι ~ και κάνε την δουλειά σου.
Και θα ακούς και κόβει το πολύ μπάμ που σου ξεκολλάει το κεφάλι.
Για καρτέρι πρέπει να δώσεις λεφτά.
Ότι σου είπε ο Άρης, Μην τρελαίνεσαι!
 
Back
Top