Ωτοασπίδες στο κυνήγι φοράμε?

Ωτοασπίδες στο κυνήγι φοράμε?


  • Total voters
    61
Καλησπέρα αγόρια μου.
Ήρθαν οι cens, μόλις 9 μέρες απ'οταν έστειλα το εκμαγείο. Παθητικές προς το παρόν για το σκοπευτήριο και πριν ανοίξει το κυνήγι θα τις κάνω ηλεκτρονικές. Τις έβαλα για δοκιμή στο κέντρο της πόλης,που γινόταν της τρελής.....και δεν άκουγα σχεδόν τίποτα......
View attachment 88732
Καλοριζικες.Κοστος?
 
Πρώτη δοκιμή σήμερα για τις cens passive στο σκοπευτήριο..... σούπερ....οι τουφεκιές ακουγόταν ευχαριστα, έκοβαν εντελώς το κρότο......λίγο στην αρχή με δυσκόλεψε να τις συνήθισω αλλά μετά τις ξέχασα τελείως ότι τις φόραγα....αυτό που μου αρεσε περισσότερο ήταν η σταθερότητα..... λογικό μιας και καλύπτει όλο τον ακουστικό πόρο και είναι και στα μέτρα μου......
Screenshot_2024-06-27-19-17-51-347_com.miui.gallery.jpg
 
Είδα ότι έβγαλαν μια πρωτοποριακή μέθοδο για τις έμβοες .
Ένα εργαλειακι σαν πλαστικό κουτάλι το οποίο ακουμπάς στη γλώσσα και εκμεταλλευόμενο τα ηλεκτρικά σήματα της αποσπά τον εγκέφαλο από το να εστιάζει στις έμβοες.
 
Πρώτη δοκιμή σήμερα για τις cens passive στο σκοπευτήριο..... σούπερ....οι τουφεκιές ακουγόταν ευχαριστα, έκοβαν εντελώς το κρότο......λίγο στην αρχή με δυσκόλεψε να τις συνήθισω αλλά μετά τις ξέχασα τελείως ότι τις φόραγα....αυτό που μου αρεσε περισσότερο ήταν η σταθερότητα..... λογικό μιας και καλύπτει όλο τον ακουστικό πόρο και είναι και στα μέτρα μου......
View attachment 88803
Καλορίζικες!!
 
Είδα ότι έβγαλαν μια πρωτοποριακή μέθοδο για τις έμβοες .
Ένα εργαλειακι σαν πλαστικό κουτάλι το οποίο ακουμπάς στη γλώσσα και εκμεταλλευόμενο τα ηλεκτρικά σήματα της αποσπά τον εγκέφαλο από το να εστιάζει στις έμβοες.
Ειναι διασπωμενο;
Κατι μου λεει οτι θα το καταπιουν πολλοι .yel. .sarcastic.

Πς
Μακαρι να βγηκε και να δουλευει
Ειναι μεγαλη ταλαιπωρια για πολυ κοσμο
 
Πρώτη δοκιμή σήμερα για τις cens passive στο σκοπευτήριο..... σούπερ....οι τουφεκιές ακουγόταν ευχαριστα, έκοβαν εντελώς το κρότο......λίγο στην αρχή με δυσκόλεψε να τις συνήθισω αλλά μετά τις ξέχασα τελείως ότι τις φόραγα....αυτό που μου αρεσε περισσότερο ήταν η σταθερότητα..... λογικό μιας και καλύπτει όλο τον ακουστικό πόρο και είναι και στα μέτρα μου......
View attachment 88803
Καλορίζικες!!
Η μπαταρία τους βγάζει όλη μέρα;
 
Οι περισσότερες ηλεκτρονικές αυτό κάνουν, ακούς κανονικά τα πάντα και απομονώνουν τους πολύ δυνατούς θορύβους.
εση φωρας ωτοασπιδες αλα δεν βλεπης της τσιχλες που σε περνανεεεεε .yel. .yel. μηπως θες και γιαλακιαααα.think.peng
 
Δεν υπάρχουν ( απ όσο ξέρω )
Μεταβλητό threshold ζητάς ουσιαστικά, το οποίο χρησιμοποιείται ευρέως στον ήχο.
Αλλα τι να το κάνεις στις ωτοασπίδες?
Να πάρω ένα ζευγάρι στο κουφαλογο τον Χάρη.Να τις ανοίξω τσίτα να μην γκαριζω στο καρτέρι.
 
Να πάρω ένα ζευγάρι στο κουφαλογο τον Χάρη.Να τις ανοίξω τσίτα να μην γκαριζω στο καρτέρι.
Πάρε ρε να δούμε μήπως και ακούω
Αφού έκαψα ασφάλειες ρε
Τα μηχανήματα βγάζουν απο 120 - 250 ντεσιμπέλ
Και πάλι που σε ακουω πάλι καλά
Άρα εσυ βγάζεις πάνω απο 500 ντεσιμπέλ
 
Εγώ πάντως χρησιμοποιώ τα air pods pro 2 τα προσαρμόζω και κάνουν εξαιρετική δουλειά όταν μιλάω απενεργοποιούνται και ενεργοποιούνται πάλι μόλις στα σταματήσω. Δεν τα καταλαβαίνεις ότι τα φοράς και έτσι τα φοράω και στον καφέ στο σκοπευτήριο. Τώρα στο κυνήγι δεν μπορώ να φορέσω δεν ξέρω αν θα με βόλευαν θέλω να ακούω τι γίνετε γύρο γύρο καλύτερα. Επίσης η μεγάλες προσωπίδες θα ιδρώνει το αυτί και θα είναι ενοχλητικές πιστεύω σε κανονικές συνθήκες ή σε ζέστη.
 
θέλω να ακούω τι γίνετε γύρο γύρο καλύτερα
Αν πάρεις καλές, ακούς καλύτερα.
ιδρώνει το αυτί και θα είναι ενοχλητικές πιστεύω σε κανονικές συνθήκες ή σε ζέστη
Στα καινούρια μοντέλα το φαινόμενο έχει μειωθεί πάρα πολύ
 
Back
Top