Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κ εν δυνάμει δολοφόνοι‼️άιντε τράβα για βλητικες κ έχει μια δροσιτσα έξω‼️
3 βαθμούς έχει έξω τώρα.

Όταν πάω Αθήνα βλητικές.
Θα βαρέσω και με την 1187 τα ίδια φυσέκια που βάρεσα με την νεροσωλήνα στα 36.5 με mod.
Αν δεν δω "βλητική υπεροχή" :) μαύρο φίδι που τους έφαγε μερικούς αχαχαχα
 
Φαντασου να το κοπαναγε κανεις στο δοξα πατρι να μενε στο τοπο το γουρουνι και να τον ορμαγανε οι φιλοζωικες επρεπε να νε κανας οικολογος κατακει να τον περιλαβει να δω αν το χτυπαγε η θα ελεγε ελα μωρε αφηστετο να με φαει μη το χτυπατε αχαχαχαψααχ
 
Έτσι κ εγώ ,πίσω απ' το αριστερό μου χερι τον πιτσιρίκο ,τις δύο φορές που τον πήρα κυνήγι‼️
πίσω δυο βήματα και δεξιά μισό το πολύ ένα βήμα
έτσι με έπερνε ο μακαρίτης ο πατέρας μου
και μιλημένος εγώ
"έτσι και με δεις γυρνάω δεξιά, κάνεις 2 βήματα πίσω να βρεθείς πάλι στην πλάτη μου και θα την δεις την σκηνή μην ανησυχείς"
δεξιά για δεξιοεπωμίζοντες

αν τον έβαζε έτσι τον πιτσιρικά ο μαου-μαου μπορεί και να το βαρούσε το γουρούνι
 
Πρέπει όλοι μας να καταλάβουμε ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΝΕΨΟΥΜΕ ένα απλό πράγμα.

ΟΛΟΙ ΜΑΣ μηδενός εξαιρουμένου !!!! μπορεί να προκαλέσουμε κάποια στιγμή ατύχημα.

Αν δεχθούμε αυτό το απλό πράγμα θα είμαστε 100 φορές πιο προσεκτικοί.

Μην γράψετε καμιά hippo ότι εγώ προσέχω κτλ υπάρχουν περιπτώσεις που όσο προσοχή και να δίνεις μπορεί να συμβεί το κακό.
Αν θεωρείτε ότι κάνω λάθος, σας θεωρώ επικίνδυνους αγαπητοί μου.

ps
Το ίδιο ισχύει και στην οδήγηση.
Ειμαι για τσιχλες με τον μικρο κου ξαδερφο
Πανε γυρω στα 15 χρονια
Μολις εχει βγαλει αδεια κυνηγιου
Εχουμε μια αποσταση γυρω στα 50-70 μετρα
Αλλα με υψομετρικη διαφορα
Ειναι ψηλοτερα μου και λοξος δεξια αλλα λογο δεντρων δεν εχουμε οπτικη επαφη
Ερχετε ενα πουλι
Του ριχνω
Η βολη μου δεν ηταν χαμηλα , ηταν υπο γωνια γυρω στις 40-45 μοιρες προς τα πανω
Μου βαζει την φωνη!!!!
Τα σκαγια περασαν απο πανω του
Οχι στο ενα μετρο αλλα περασαν κοντα του
Παγωσα
Μπορει να μην εριξα χαμηλα (απο την δικη μου όπτικη γωνια) αλλα η κλιση του εδαφους εκανε χαμηλη την βολη !!!

Εκεινη την μερα ο μικρος πηρε καμια 20αρια πουλια
Εγω πηρα 1
Μετα την τρομαρα που πηρα οτι μπορει να τον κτυπουσα δεν μπορεσα να πετυχω πουλι
Ηθελα απλα να φυγω να παω σπιτι

Ολοι μας μπορει να δημιοθργησουμε αθελα μα σ ατυχημα
Το θεμα ειναι οτι ολοι μας πρεπει να περνουμε μετρα να μειωσουμε την οποια πιθανοτητα
Προληψη!!!
Ατο βιντεο δεν γινετε τιποτα τετοιο
Ξερει οτι μικρος ειναι ατην πορεια του οπλου του
Και ομως στηνεται περιμενει να βγει το χανει και ξαναριχνει μετα ενω ειναι ο μικρος μεσα στις καννες του!!!
Αυτο δεν ειναι προληψη
Ειναι προκληση της τυχης!!!
 
αριστερά να τον βάζεις
Νομίζω ότι είναι τελείως λάθος αυτή η θέση και εξηγώ...Όταν επωμιζω και κινούμαι αριστερά τραβερσα έχω τυφλό σημείο από πίσω, ενώ σε δεξιά τραβέρσα ανοιχτό και ελεγχόμενο.Ο πιτσιρικάς είναι πάντα καθιστός και σηκώνεται όταν πάρει έγκριση και μόνο.
 
Φαντασου να το κοπαναγε κανεις στο δοξα πατρι να μενε στο τοπο το γουρουνι και να τον ορμαγανε οι φιλοζωικες επρεπε να νε κανας οικολογος κατακει να τον περιλαβει να δω αν το χτυπαγε η θα ελεγε ελα μωρε αφηστετο να με φαει μη το χτυπατε αχαχαχαψααχ
Και όμως. Αυτοί θα προτιμούσαν να τους φάει το αγριογούρουνο, παρά να το πειράξουν. Μιλάμε για πυροβολημενα άτομα.
 
Το ότι παίρνεται μικρό παιδί μαζί σας στο κυνήγι είναι όχι απλά σφάλμα, αλλά έγκλημα.

Τι θα καταλάβει το μικρό παιδί όταν σε βλέπει να ντουφεκάς ?
Να σε καμαρώσει ή για να σε μιμηθεί όταν μεγαλώσει ?
Πόση νοημοσύνη έχει το μικρό παιδί ώστε να καλυφθεί αν εσύ κάνεις λάθος κίνηση ?
Πόση δύναμη και πόσο θάρρος έχει ώστε να εναντιωθεί σε γουρούνι που ορμάει ?
Το παιδί είναι παιδί και μαθαίνει, εσείς που ξέρετε δεν πρέπει να το συμβουλέψετε ότι δεν ήρθε ο καιρός του ακόμη για κυνήγι?
Αν τραυματιστεί μετά λέμε η κακιά ή ώρα έφταιγε ?

Το κυνήγι είναι πάθος αλλά και το πόσο καλός κυνηγός θα γίνει είναι από το μυαλό του και μόνο.
Δεν μαθαίνετε αυτό,βάλτε το καλά στο μυαλό σας.
 
Το ότι παίρνεται μικρό παιδί μαζί σας στο κυνήγι είναι όχι απλά σφάλμα, αλλά έγκλημα.

Τι θα καταλάβει το μικρό παιδί όταν σε βλέπει να ντουφεκάς ?
Να σε καμαρώσει ή για να σε μιμηθεί όταν μεγαλώσει ?
Πόση νοημοσύνη έχει το μικρό παιδί ώστε να καλυφθεί αν εσύ κάνεις λάθος κίνηση ?
Πόση δύναμη και πόσο θάρρος έχει ώστε να εναντιωθεί σε γουρούνι που ορμάει ?
Το παιδί είναι παιδί και μαθαίνει, εσείς που ξέρετε δεν πρέπει να το συμβουλέψετε ότι δεν ήρθε ο καιρός του ακόμη για κυνήγι?
Αν τραυματιστεί μετά λέμε η κακιά ή ώρα έφταιγε ?

Το κυνήγι είναι πάθος αλλά και το πόσο καλός κυνηγός θα γίνει είναι από το μυαλό του και μόνο.
Δεν μαθαίνετε αυτό,βάλτε το καλά στο μυαλό σας.
Για αγριογούρουνο με τους καουμποιδες γύρω γύρω ,δεν πάω ούτε κ θα πάω ποτέ ,στις πάπιες τον πήρα ,ήταν 9 χρόνων....στην ηλικία του ‼️είχα τους αγίους όλους να βαράνε διπλοβαρδιες για να με φυλάξουν‼️
 
Το ότι παίρνεται μικρό παιδί μαζί σας στο κυνήγι είναι όχι απλά σφάλμα, αλλά έγκλημα.

Τι θα καταλάβει το μικρό παιδί όταν σε βλέπει να ντουφεκάς ?
Να σε καμαρώσει ή για να σε μιμηθεί όταν μεγαλώσει ?
Πόση νοημοσύνη έχει το μικρό παιδί ώστε να καλυφθεί αν εσύ κάνεις λάθος κίνηση ?
Πόση δύναμη και πόσο θάρρος έχει ώστε να εναντιωθεί σε γουρούνι που ορμάει ?
Το παιδί είναι παιδί και μαθαίνει, εσείς που ξέρετε δεν πρέπει να το συμβουλέψετε ότι δεν ήρθε ο καιρός του ακόμη για κυνήγι?
Αν τραυματιστεί μετά λέμε η κακιά ή ώρα έφταιγε ?

Το κυνήγι είναι πάθος αλλά και το πόσο καλός κυνηγός θα γίνει είναι από το μυαλό του και μόνο.
Δεν μαθαίνετε αυτό,βάλτε το καλά στο μυαλό σας.
Καλά για γουρούνι δεν πάω ούτε εγώ ο ίδιος.
Αλλά ρε φίλε όχι ότι δεν θα πάρω τον γιο μου στα πουλιά, κι εμένα ο πατέρας μου με έπαιρνε από μικρό μαζί του. Μεταξύ κυνηγιού ή play station για εμένα δεν υπάρχει δίλημμα.
 
Νομίζω ότι είναι τελείως λάθος αυτή η θέση και εξηγώ...Όταν επωμιζω και κινούμαι αριστερά τραβερσα έχω τυφλό σημείο από πίσω, ενώ σε δεξιά τραβέρσα ανοιχτό και ελεγχόμενο.Ο πιτσιρικάς είναι πάντα καθιστός και σηκώνεται όταν πάρει έγκριση και μόνο.
όταν κινείσαι αριστερά τραβέρσα το στόμιο της κάννης του όπλου σου είναι πιο μακριά και ελαχιστοποιήται η περίπτωση να στραφεί κατά λάθος ή από πέσιμο προς το παιδί .... ακριβώς επειδή έχεις ανοιχτο πεδίο δεξιά βάζεις το παιδί αντίθετα να μην σε δυσκολέψει....

σχετικό: το ξέρετε γιατί όλη η Ευρώπη οδηγεί στα δεξιά ενώ η αγγλία αριστερά;
 
Το ότι παίρνεται μικρό παιδί μαζί σας στο κυνήγι είναι όχι απλά σφάλμα, αλλά έγκλημα.

Τι θα καταλάβει το μικρό παιδί όταν σε βλέπει να ντουφεκάς ?
Να σε καμαρώσει ή για να σε μιμηθεί όταν μεγαλώσει ?
Πόση νοημοσύνη έχει το μικρό παιδί ώστε να καλυφθεί αν εσύ κάνεις λάθος κίνηση ?
Πόση δύναμη και πόσο θάρρος έχει ώστε να εναντιωθεί σε γουρούνι που ορμάει ?
Το παιδί είναι παιδί και μαθαίνει, εσείς που ξέρετε δεν πρέπει να το συμβουλέψετε ότι δεν ήρθε ο καιρός του ακόμη για κυνήγι?
Αν τραυματιστεί μετά λέμε η κακιά ή ώρα έφταιγε ?

Το κυνήγι είναι πάθος αλλά και το πόσο καλός κυνηγός θα γίνει είναι από το μυαλό του και μόνο.
Δεν μαθαίνετε αυτό,βάλτε το καλά στο μυαλό σας.
Εγώ που δεν κατάλαβα τίποτα να περάσω έξω?
 
όταν κινείσαι αριστερά τραβέρσα το στόμιο της κάννης του όπλου σου είναι πιο μακριά και ελαχιστοποιήται η περίπτωση να στραφεί κατά λάθος ή από πέσιμο προς το παιδί .... ακριβώς επειδή έχεις ανοιχτο πεδίο δεξιά βάζεις το παιδί αντίθετα να μην σε δυσκολέψει....

σχετικό: το ξέρετε γιατί όλη η Ευρώπη οδηγεί στα δεξιά ενώ η αγγλία αριστερά;
Νομίζουν ότι έχουν ακόμη σπαθί κ ότι είναι Καβάλα στο άλογο‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top