Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ρε μαγκες για προτείνετε μερικά εννιαβολα για να παρω να εχω για την εναρξη!! Περισυ χτύπησα ενα με του lambro!
Μάνο καλησπέρα εφόσον σε ταίριαξαν τα Λάμπρο πάλι με αυτά να ξεκινήσεις. Εγώ φέτος θα δοκιμάσο κάτι ενιαβολα που μου έκανε ο Μητσάκος alektoris!
 
Η επιλογες ειναι πολλες τοσο σε ελληνικα οσο και σε εισαγωμενα αλλα η ουσια ειναι μια:
Και μονο της επικινδυνοτητας του κυνηγιου του επιβάλλεται να ριχνουμε οτι καλυτερο υπαρχει στην αγορα.
Αυτη ειναι αποψη μου.
 
Το λαμπρο το ειχα ρίξει στα 25 μέτρα και είχε φάει τα 7 απο τα 9 βόλια ή τουλαχιστον τόσα ειχα μετρήσει! Οποτε δεν ξερω αν ηταν καλα! Η παρεα έριχνε κατι κόκκινα Winchester αν θυμάμαι καλα!
 
Last edited:
Το λαμπρο το ειχα ρίξει στα 25 μέτρα και είδε φάει τα 7 απο τα 9 βόλια ή τουλαχιστον τόσα ειχα μετρήσει! Οποτε δεν ξερω αν ηταν καλα! Η παρεα έριχνε κατι κόκκινα Winchester αν θυμάμαι καλα!
Μανο πηγαινε σε remington η winchester.
Είναι τα καλυτερα και αξιζουν τα λεφτα τους.
 
Ρε μαγκες για προτείνετε μερικά εννιαβολα για να παρω να εχω για την εναρξη!! Περισυ χτύπησα ενα με του lambro!
Αν το τουφεκι σου ειναι μαγκνουμ σου προτινω το ιδιο.10βολο ρεμ.μαγκ.Αν ειναι απλο ρεμινκτον σεμι μαγκνουμ 12βολο.Προσεχε.Οχι απλο 12βολο αλλα σεμι μαγκ. και θα με θυμηθεις;)
 
Ρε μαγκες για προτείνετε μερικά εννιαβολα για να παρω να εχω για την εναρξη!! Περισυ χτύπησα ενα με του lambro!
Μανο αν δεν κανεις δοκιμες δεν θα εχεις γενικη εικονα το τι να παρεις,τωρα στην εναρξη που ακομα η θερμοκρασια ειναι ανεβασμενη κ τα απλα κανουν δουλεια ειδικα αν εχουν κ επιχαλκομενες βολιδες,κ επιδη σε αυτο το κυνηγι δεν ριχνει κουτες καλητερα να εχεις κατι καλο κ συγουρο ,
πρωσοπικα αναλογα σε πιο μερος θα μπω καρτερι κανω αναλογους συνδιασμους μονοβολο η δραμια
 
Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις, θα δω με τι θα κινηθώ τλκ. Νικόλα μονόβολο εκεί που θα κυνηγήσω όταν με το καλό δεν βάζεις εύκολα καθώς είναι πάρα πολύ πυκνά.
 
Last edited:
Σήμερα σε εκπαιδευτικό για λαγό είχα και εγώ συνάντηση με ένα μεγάλο καπρι. Πήγε και το αγρίεψε η σκύλα αλλά αυτό δεν κουνιόταν πάρα μόνο όταν έφτασα ακριβώς πίσω του. Εντυπωσιακό ζώο και από τα ποιο μεγάλα που έχω δει. Περιττό να πω ότι με το που σηκώθηκε και άρχισε τα ρουθουνισματα η σκύλα κατουρησε μαλι
 
Δημήτρη (dimar1039)
Νομίζω πως αυτό που προτείνεις ειτε για μονόβολα ειτε για δράμια, ειναι απο υπερβολικό (το Φούλ) μεχρι επικίνδυνο (για το turkey, που ειναι πιο σφιχτό, για βολές με διόπτρα στον λαιμό/ κεφάλι του αγριογαλου σε αποστάσεις μεχρι και 50-60 μέτρα)
Τουλάχιστον απ´ οτι εχω διαβάσει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top