Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
εχει τοσο πολυ τροφη απο της βροχες που γινεται χαμος.
Ακριβώς ότι ώρα θες πλέον βλέπεις γουρούνια κάθονται οι γουρουνες δίπλα στους δρόμους και ταΐζουν τα μικρά...Παλιά έβλεπες γουρούνια και γινότανε χαμός που το είδαμε τι ώρα που πήγε και τώρα λες είδα γουρούνια και λες σιγά το πράγμα
 
καλυτερα τωρα θα μεινουν χαμηλα και δεν θα πειραξουν τα αυγα απο της περδικες.
Νομίζεις τα βουνά τα δικά μας είναι γεμάτα πάνω το γύρισαν ανάποδα το βουνό προχτές ανέβηκα με το κουνιάδο να φτιάξουμε λίγο την καλύβα για να ανεβάζει τα ζώα και της 11 ώρα το πρωί 40 πρόλαβα και μέτρησα και πόσα άλλα ήταν που τα άκουγα στο βαθος
 
Στην γιορτή της μητέρας - 14 Μαΐου - βρέθηκα το απόγευμα στο νεκροταφείο του χωριού. Εκεί κοντά ήταν παλιά μιά πηγή με βρύση και δεξαμενή, τώρα η βρύση δεν λειτουργεί πλέον και το νερό χύνεται τριγύρω. Εκεί λοιπόν στον λασπότοπο πέρασα με τα πόδια σε απόσταση 8-10 μέτρων από έναν κάπρο σαν μοσχάρι, που έκανε λασποθεραπεία! με κοίταξε με το ασπράδι του ματιού και ούτε που μου έδωσε σημασία!
 
Καμία θεία κορμάρα θα ήταν...δεν τις ξεχωρίζεις εύκολα όταν έχουν λάσπη από τις σκροφες.
Πηγαινε σε κανα φαρμακειο να παρεις φυσιολογικο ορο για τα ματια σου, γιατι μαλλον βλεπεις θαμπα, αμα σε παρει στο κυνηγι καμια σκροφα εμπλεξες....
 
Πηγαινε σε κανα φαρμακειο να παρεις φυσιολογικο ορο για τα ματια σου, γιατι μαλλον βλεπεις θαμπα, αμα σε παρει στο κυνηγι καμια σκροφα εμπλεξες....
Έχει πηδήξει σκροφες αυτός αλλά με δυο ποδάρια τώρα εάν τις είχε στα τέσσερα ένα και το ίδιο
 
Στην γιορτή της μητέρας - 14 Μαΐου - βρέθηκα το απόγευμα στο νεκροταφείο του χωριού. Εκεί κοντά ήταν παλιά μιά πηγή με βρύση και δεξαμενή, τώρα η βρύση δεν λειτουργεί πλέον και το νερό χύνεται τριγύρω. Εκεί λοιπόν στον λασπότοπο πέρασα με τα πόδια σε απόσταση 8-10 μέτρων από έναν κάπρο σαν μοσχάρι, που έκανε λασποθεραπεία! με κοίταξε με το ασπράδι του ματιού και ούτε που μου έδωσε σημασία!
θα ταν χορτατος απο τους/τις συγχωρεμενους/νες!!!!!
 
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν στα μέρη σας ακούγεται για αφρικανική πανώλη των χοίρων μένω στο νομό Σερρών κοντά στα σύνορα με την Βουλγαρία και από φίλους μου που κυνηγάμε μαζί λένε στο βουνό ψωφησαν πολλά αγριογούρουνα βρίσκουν ψοφια ,πολλές μονάδες στην περιοχή μου θανάτωσαν πολλά γουρούνια και τα έθαψαν έχει ακουστεί τέτοιο πράγμα στα δικά σας μέρη;
 
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν στα μέρη σας ακούγεται για αφρικανική πανώλη των χοίρων μένω στο νομό Σερρών κοντά στα σύνορα με την Βουλγαρία και από φίλους μου που κυνηγάμε μαζί λένε στο βουνό ψωφησαν πολλά αγριογούρουνα βρίσκουν ψοφια ,πολλές μονάδες στην περιοχή μου θανάτωσαν πολλά γουρούνια και τα έθαψαν έχει ακουστεί τέτοιο πράγμα στα δικά σας μέρη;
προς το παρων σε ηπειρο οχι .
 
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν στα μέρη σας ακούγεται για αφρικανική πανώλη των χοίρων μένω στο νομό Σερρών κοντά στα σύνορα με την Βουλγαρία και από φίλους μου που κυνηγάμε μαζί λένε στο βουνό ψωφησαν πολλά αγριογούρουνα βρίσκουν ψοφια ,πολλές μονάδες στην περιοχή μου θανάτωσαν πολλά γουρούνια και τα έθαψαν έχει ακουστεί τέτοιο πράγμα στα δικά σας μέρη;
Σε ποια περιοχή έγινε αυτό Σιδηρόκαστρο η Μπέλες?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top