Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καθόλου περίεργο. Πάντα απορούσα πως μπορούνε να στοχοποιήσουν μέσω διόπτρας ένα θήραμα που τρέχει με όλη του την ταχύτητα για να σωθεί, να το ακολουθήσουν με τη διόπτρα και να το πετύχουν. Είναι πολύ δύσκολο και χρειάζεται ειδική εκπαίδευση. Η διόπτρα είναι για μεγάλες αποστάσεις και ακίνητο θήραμα.
Χρησιμοποιούν διόπτρες με μικρή ισχύ (=μεγέθυνση)
 
Ο "κυνηγός" στο βίντεο είναι επιεικώς ηλίθιος.
Δεν γνωρίζει κάν τις δυνατότητες του όπλου του ούτε τις ρυθμίσεις σκόπευσης/πρόσπτωσης των βολίδων του σε κοντινές αποστάσεις όπως του συνέβη.
Δεν κινεί το όπλο του κατά τη βολή σε κινούμενο στόχο δίνοντας την απαραίτητη προσκόπευση ανάλογα με την ταχύτητα του θηράματος.
Έχει και ημιαυτόματο ο καραγκιόζης και τον έφαγε η σιγουριά των πολλών γρήγορων βολών.
 
Ρε παιδιά έχω μια απορία άκουγα για τα 6+1 της ατ δυνατά φυσιγγια καλά φυσιγγια και πήρα να τα δοκιμάσω όπως καθόμουν καρτέρι είδα ένα γουρούνι να με προσελκύει 40αρι και σταμάτησε το είχα και πλάγια λέω τώρα δεν μου την γλυτώνεις αλλάζω και βάζω τα 6+1 απόσταση 35 μέτρα ήταν λες και του έριξα με εκείνα τα πιστολάκια που παίρνουν οι μικροί με τις σκαστρες τσάμπα που το τρόμαξα ούτε αίμα ούτε τίποτα και σκέφτομαι γιατί αύριο θα πάω με την ομάδα να κυνηγήσουμε να βάλω φουλ τσοκ γιατί 2αρι δεν έχω μήπως έχει καλύτερη συγκέντρωση τι λέτε
 
Ρε παιδιά έχω μια απορία άκουγα για τα 6+1 της ατ δυνατά φυσιγγια καλά φυσιγγια και πήρα να τα δοκιμάσω όπως καθόμουν καρτέρι είδα ένα γουρούνι να με προσελκύει 40αρι και σταμάτησε το είχα και πλάγια λέω τώρα δεν μου την γλυτώνεις αλλάζω και βάζω τα 6+1 απόσταση 35 μέτρα ήταν λες και του έριξα με εκείνα τα πιστολάκια που παίρνουν οι μικροί με τις σκαστρες τσάμπα που το τρόμαξα ούτε αίμα ούτε τίποτα και σκέφτομαι γιατί αύριο θα πάω με την ομάδα να κυνηγήσουμε να βάλω φουλ τσοκ γιατί 2αρι δεν έχω μήπως έχει καλύτερη συγκέντρωση τι λέτε
35μ είναι νορμάλ απόσταση για δράμια.
Μάλλον δεν το πήρε το +1.

Βάλε κάτι καλό σε 000.
 
Ρε παιδιά έχω μια απορία άκουγα για τα 6+1 της ατ δυνατά φυσιγγια καλά φυσιγγια και πήρα να τα δοκιμάσω όπως καθόμουν καρτέρι είδα ένα γουρούνι να με προσελκύει 40αρι και σταμάτησε το είχα και πλάγια λέω τώρα δεν μου την γλυτώνεις αλλάζω και βάζω τα 6+1 απόσταση 35 μέτρα ήταν λες και του έριξα με εκείνα τα πιστολάκια που παίρνουν οι μικροί με τις σκαστρες τσάμπα που το τρόμαξα ούτε αίμα ούτε τίποτα και σκέφτομαι γιατί αύριο θα πάω με την ομάδα να κυνηγήσουμε να βάλω φουλ τσοκ γιατί 2αρι δεν έχω μήπως έχει καλύτερη συγκέντρωση τι λέτε
Δοκίμασε τα remington express magnum 10βολα με μπάφερ. Εγώ τα ρίχνω με 1* (full) και στα 50 μέτρα πέφτουν ξερά.
 
Θα 'χουν χιλιοειπωθεί , αλλά..... Μέχρι τα 20 -25 μέτρα , είναι προτιμότερα τα δράμια ; Με πόσες ψήφους (όχι magnum) ; 3 ή 4 άστρα , τσοκ ; Ευχαριστώ !
Στα 20 μέτρα με 4 άστρα τσοκ και κάνη slug τα Winchester τα 10βολα τα μαγνουμ είχαν άνοιγμα στο πίνακα σαν ένα μεγάλο πιάτο περίπου οπότε στα 25 μέτρα και το 4αρι τσοκ πιστεύω θα σε καλύψει και θα έχεις και κατανομή. Από δραμια θα σου προτείνω τα 8βολα σε απλά που είναι 000buck από Remington express ή federal, αν πάλι έχεις καθαρό τοπίο και περιθώρια να σκοπεύεις προτείνω 4αρι τσοκ ή κύλινδρο και μονοβολα τύπου Φόστερ ή breneke .
 
Στα 20 μέτρα με 4 άστρα τσοκ και κάνη slug τα Winchester τα 10βολα τα μαγνουμ είχαν άνοιγμα στο πίνακα σαν ένα μεγάλο πιάτο περίπου οπότε στα 25 μέτρα και το 4αρι τσοκ πιστεύω θα σε καλύψει και θα έχεις και κατανομή. Από δραμια θα σου προτείνω τα 8βολα σε απλά που είναι 000buck από Remington express ή federal, αν πάλι έχεις καθαρό τοπίο και περιθώρια να σκοπεύεις προτείνω 4αρι τσοκ ή κύλινδρο και μονοβολα τύπου Φόστερ ή breneke .
Σ' ευχαριστώ Χρήστο , καλή σεζόν σου εύχομαι !
 
Τι να ξυπναμε 7!!!!! Το μεσημερι;;;
τον αφυσα μετα το λαγοκυνηγι να παη για γρουνιαααα,,ειχανε στρυμογμενο ενα καλο κοπαδι και περιμενανε τον λουκι λουκ .my man. .sarcastic..terror.αντε θα μαθω το απογευμα τι κανανε,,μου ειπε και μενα να ερθω αλα τον ειπα 2 λουκι λουκ δεν χωρανε.sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top