Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

Την παρέλαβα σήμερα την κάνη φαίνεται εξαιρετική εργασία δεν μπορώ να τραβήξω καλύτερες φωτο λόγο της ουράς της κανης. Θα δούμε και στο σκοπευτήριο από εβδομάδα πως θα πάει.
View attachment 88324View attachment 88325View attachment 88326
Ξεχωρίζεις καθόλου αυτό το μαύρο (παλιό κώνο έστω και λίγο)δακτυλίδι όπως πριν στην αρχή ?του κώνου σου .Εάν το ξεχωρίζεις θα έπρεπε να στο γυαλίσει και αυτό να τα βλέπεις όλα το ίδιο να μην υπάρχει σκοτεινότερο σημείο γιατί την επιμήκυνση δεν την ξεκινούν συνήθως από αρχή του ήδη υπάρχοντος αλλά λίγο ποίο μέσα .Κάνε τις δοκιμές σου και όλα καλά.
 
Θα πήγαινα κατευθείαν σκοπευτήριο αλλά είναι κλειστά σήμερα στον σχιστό. Να το δοκιμάσω να βγάλω και φωτογραφίες σαν απόδοση.
Προ λίγου συναντήθηκα με το Μίμη θα ανοίξει γιατί στις 6 έχει ομιλία το ΚΕΚΑ,ΚΕΚ λόγο εκλογών .Αν δε έχω δουλειά ίσως πεταχτώ αλλά όχι για τουφεκιδι.
 
Ξεχωρίζεις καθόλου αυτό το μαύρο (παλιό κώνο έστω και λίγο)δακτυλίδι όπως πριν στην αρχή ?του κώνου σου .Εάν το ξεχωρίζεις θα έπρεπε να δύο γυαλίσει και αυτό να τα βλέπεις όλα το ίδιο να μην υπάρχει σκοτεινότερο σημείο γιατί την επιμήκυνση δεν την ξεκινούν συνήθως από αρχή του ήδη υπάρχοντος αλλά λίγο ποίο μέσα .Κάνε τις δοκιμές σου και όλα καλά.
Όχι δεν ξεχωρίζω καθόλου τον παλιο βλέπω ένα ομαλό ενιαίο τμήμα το έχει ξεκινήσει από πίσω όπως το παρατηρώ τώρα και όχι από εκεί που έκανε το σκαλοπάτι ο παλιός.
 
Last edited:
Την παρέλαβα σήμερα την κάνη φαίνεται εξαιρετική εργασία δεν μπορώ να τραβήξω καλύτερες φωτο λόγο της ουράς της κανης. Θα δούμε και στο σκοπευτήριο από εβδομάδα πως θα πάει.
View attachment 88324View attachment 88325View attachment 88326
Καλοριχτη,να την χαρείς!
Μετά από καμιά 300αρια φυσίγγια θα στρώσει... :)
 
Έτσι είναι.
Δεν προειδοποιούν τα ατυχήματα και έχουν συμβεί πολλά και στην Ελλάδα, απλά δεν γίνονται γνωστά.
Και με φυσιγγάκια σκοπευτικά.
Αν μιλάμε για ιδιογόμωση με το επίπεδο των περισσότερων ιδιογομωτών που έχουμε εδώ, κλάφτα.
Βασίλη εσυ είσαι ωρε πάλη σε μπαναρανε?????? 🙃
 
Θα πήγαινα κατευθείαν σκοπευτήριο αλλά είναι κλειστά σήμερα στον σχιστό. Να το δοκιμάσω να βγάλω και φωτογραφίες σαν απόδοση.
Σιγα σιγα, θα γινουν ολα μην αγχωνεσαι και μην βιαζεσαι, ολα καλα θα πανε ...εμενα μου ειχε πει ο ενας απο τους δυο οτι χρειαζεται καποια φυσιγγια για να στρωσει(δεν θυμαμαι ποσα μου ειπε...) οταν ανοιξει με το καλο η σεζον και θα μου ξαναδωσει ο φιλος την δικη του(δεν κυνηγαει τρυγονια,οχι οτι εχει κιολας....) θα ξανακανω συγκριτικο με αλλα φυσιγγια ετσι για την φαση...αν και ειναι ταλαιπωρια,κουβαλα δυο οπλα χαρτια ταινιες κλπ κλπ... μετρα σκαγια σελιδες ποσοστα κλπ κλπ...θελει να εχεις χρονο.
 
Σιγα σιγα, θα γινουν ολα μην αγχωνεσαι και μην βιαζεσαι, ολα καλα θα πανε ...εμενα μου ειχε πει ο ενας απο τους δυο οτι χρειαζεται καποια φυσιγγια για να στρωσει(δεν θυμαμαι ποσα μου ειπε...) οταν ανοιξει με το καλο η σεζον και θα μου ξαναδωσει ο φιλος την δικη του(δεν κυνηγαει τρυγονια,οχι οτι εχει κιολας....) θα ξανακανω συγκριτικο με αλλα φυσιγγια ετσι για την φαση...αν και ειναι ταλαιπωρια,κουβαλα δυο οπλα χαρτια ταινιες κλπ κλπ... μετρα σκαγια σελιδες ποσοστα κλπ κλπ...θελει να εχεις χρονο.
Απλά είχα ρεπό σήμερα και θα ήταν ευκαιρία να ρίξω 4-5 κουτιά στο σκοπευτήριο
 
Την παρέλαβα σήμερα την κάνη φαίνεται εξαιρετική εργασία δεν μπορώ να τραβήξω καλύτερες φωτο λόγο της ουράς της κανης. Θα δούμε και στο σκοπευτήριο από εβδομάδα πως θα πάει.
Καλοριζικη Παναγιωτη!
Πιστευω να σε ικανοποιησει!

Αν θες, πες μας αν καταγραφηκε καπου αυτη η εργασια.
 
Back
Top