Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιάννη στο 1.75x37 έχουμε ανεβασμένα μπαρ λόγω 688, sg 22 κ ογκομετριας του t5 fiocchi.


Στελιο αυτο το σεταπ δεν βγαζει σωστη ογκομετρια σε fiocchi T5 καλυκα !!!
Το εστησα με drago 17 στα 57,5....
Το δοκιμασα στα 45 μετρα με Ν4 σκαγια ΝΙΚΕΛ....
Τα φυσιγγια 3 ωρες στην καταψυξη στους ΜΕΙΟΝ 10 βαθμους....
Η δοκιμη εγινε για εναν πολυ καλο φιλο....
Αποτελεσματα διατρησης ταχυτητας αυριο....αλλα μην ''κρεμασει'' το σαγονι σου φιλε !!!

Επισεις να πω οτι ουτε εγω περιμενα αυτην διατρηση με αυτην την ταχυτητα....ειναι αυτο που λεμε
για τις μενουσες...
Και κατι ακομα....ασχετα με την διατρηση που ειχε....Δεν θα πηγαινα ΠΟΤΕ με αυτο το σεταπ στους
μειον 10 βαθμους να κυνηγησω....
Εχω δει απο δοκιμες μου οτι η ΤΕΚΝΑ ειναι αρχοντισσα....και στις αρχοντισσες συμπεριφερεσαι
με αρχοντια !!! Δεν τσιγκουνευεσαι υλικα...
Η Τεκνα θελει 2 γραμμαρια και ''φορτωμα'' σκαγια.... για σου βγαλει την αρχοντιά της σε αυτες
τις θερμοκρασιες φιλε!!!
Δεν εχουμε στα νησια μας τετοιες θερμοκρασιες....Και οτι λεω το εχω δει σε λιγες δοκιμες που εχω κανει !!!
Σιγουρα χρειαζονται περισσοτερες...αλλα να κουβαλας τα φυσιγγια απο την καταψυξη μεσα σε παγοκυστες
δεν ειναι και οτι καλυτερο !!! :)
 
Last edited:
Τρεις διαφορετικες εμφραξεις στην πυριτιδα.....Τρεια διαφορετικα αποτελεσματα συγκεντρωσης
και κατανομης.
LB6 Ελληνικος . Η Δοσολογια ΠΑΝΤΑ η ιδια με sipe στο 1,55χ32 -Ν9 - και ολες οι δοκιμες στα 30 μετρα
με 3* αστρα...
Του εσπασα τον ''τσαμπουκα'' συγκεντρωσης του LB6 ( ετσι πιστευω ) κανω δυο δοκιμες ακομα
και γραφω ολα τα στησιματα και τον τροπο εμφραξης παλικαρια !!!

εικόνα_Viber_2022-04-04_10-13-22-790.jpgεικόνα_Viber_2022-04-04_10-13-30-456.jpgεικόνα_Viber_2022-04-04_10-13-40-476.jpgεικόνα_Viber_2022-04-04_10-13-48-026.jpg
 
Τρεις διαφορετικες εμφραξεις στην πυριτιδα.....Τρεια διαφορετικα αποτελεσματα συγκεντρωσης
και κατανομης.
LB6 Ελληνικος . Η Δοσολογια ΠΑΝΤΑ η ιδια με sipe στο 1,55χ32 -Ν9 - και ολες οι δοκιμες στα 30 μετρα
με 3* αστρα...
Του εσπασα τον ''τσαμπουκα'' συγκεντρωσης του LB6 ( ετσι πιστευω ) κανω δυο δοκιμες ακομα
και γραφω ολα τα στησιματα και τον τροπο εμφραξης παλικαρια !!!

View attachment 45935View attachment 45936View attachment 45937View attachment 45938
Πρωωωωωωωωτηηηηηηηηηη

Τι νούμερο σκάγια είναι αυτά ;
 
Τρεις διαφορετικες εμφραξεις στην πυριτιδα.....Τρεια διαφορετικα αποτελεσματα συγκεντρωσης
και κατανομης.
LB6 Ελληνικος . Η Δοσολογια ΠΑΝΤΑ η ιδια με sipe στο 1,55χ32 -Ν9 - και ολες οι δοκιμες στα 30 μετρα
με 3* αστρα...
Του εσπασα τον ''τσαμπουκα'' συγκεντρωσης του LB6 ( ετσι πιστευω ) κανω δυο δοκιμες ακομα
και γραφω ολα τα στησιματα και τον τροπο εμφραξης παλικαρια !!!

View attachment 45935View attachment 45936View attachment 45937View attachment 45938
Για μ'ενα καντο 1.60×32 να περασεις το 377m/s Νικολα μου....
 
Νικο μεσα στον ελληνικο χωρανε τα 11/0 οπως στον ιταλικο ;

OXI Δημητρη !!! 10/0 σε δυαδες - 9/0 σε τριαδες φιλε !!!
Εσωτερικη διαμετρος Ελληνικου LB6 - 16,40 χιλιοστα
Εσωτερικη διαμετρος Ιταλικου LB6 - 17 χιλιοστα.
 
Τον ξεφτυλισες για lb6 μέσα‼️‼️‼️ πρέπει να μπούμε με αυτή την τουφέκια σε κάνα ξένο φόρουμ,να μοιράσουμε εγκεφαλικά‼️

Χαλαρωσε βρε φιλαρα μου !!! Τα παρα λες.... να θυμασαι....υπαρχει ''κοσμος'' που μας ''περιμενει''
στην γωνια...... για κραξιμο !!! ;)
Το στραβοπατημα...περιμενουν..... ;)
 
Χαλαρωσε βρε φιλαρα μου !!! Τα παρα λες.... να θυμασαι....υπαρχει ''κοσμος'' που μας ''περιμενει''
στην γωνια...... για κραξιμο !!! ;)
Το στραβοπατημα...περιμενουν..... ;)
Καλά ρε Νίκο‼️ εδώ σταύρωσαν τον Θεό‼️ εσύ θα γλιτώσεις❓‼️
 
Μια ακομη δοκιμη με Ελληνικο LB6....και αυτη συγκεντρωτικη.....Εχω την εντυπωση οτι καθε ενας
και οχι μονο εγω....μπορει να βαλει ΟΛΗ την τουφεκια μεσα στον κυκλο των 76 εκατοστων...αρκει
να ασχοληθει λιγο !!!


εικόνα_Viber_2022-04-04_19-21-02-444.jpgεικόνα_Viber_2022-04-04_19-21-12-692.jpgεικόνα_Viber_2022-04-04_19-21-30-064.jpg

ΥΓ. Γιαννη Γρυπαρη....δεν σε ''ξεχασα'' φιλε....Εχω και αλλες δοκιμες....δεν εχω βγαλει αποτυπωσεις....
οταν τις δω ...και τσεκαρω το αποτελεσμα ....Θα στειλω το στησιμο !!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top