Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
και εδω δυο στα 35 μετρα με τα προηγουμενα τα ιδια
1. χαρτι 123*77 σκαγια 229/400

2. χαρτι 123*117 σκαγια 294/400

Περιμενω σχολια.. :)
Η καλύτερη νομίζω η τρίτη, παρατήρησα μια παράξενη κατανομή ειδικά στην πρώτη. Ομάδες σκαγιών πυκνες και και κενά όμως αρκετά. Ισως να θέλει πιο λίγα μέτρα.
 
Τωρα ειδα οτι εβαλες αλλες 2 φωτο.Συμφωνω και εγω οτι η τριτη ειναι καλυτερη αλλα η λογικη λεει οτι η 1η στα 30 μ επρεπε να ειναι πιο σφιχτη.Οποτε το ερωτημα που μπαινει ειναι πως θα ειναι οι περισσοτερες τουφεκιες σαν τη 1η η σαν την3η.Η απαντηση θα δοθει μονο αν γινουν πχ 5 δοκιμες στα 30 και 5 στα 35μ για να βγει μεσος ορος;)
 
Σημερινες δοκιμες..Διαστασεις χαρτιου 105*122 σκαγια στην επιφανεια 276/400 φυσιγγι κενταυρος 8αρι- 30 μετρα αποσταση- Brain Bell- Benelli Vinci Porting
και εδω δυο στα 35 μετρα με τα προηγουμενα τα ιδια
1. χαρτι 123*77 σκαγια 229/400

2. χαρτι 123*117 σκαγια 294/400

Περιμενω σχολια.. :)
Εκ του αποτελέσματος, μάλλον ατυχής συνδυασμός τσοκ-φυσιγγίου-κάννης. Με αυτήν την κάννη και αυτό το φυσίγγι, το Bell δεν φαίνεται να ανταποκρίνεται σε αυτές τις αποστάσεις και ίσως να είχε πολύ καλύτερα αποτελέσματα σε πιο κοντινές.
 
ισως να φταιει και το φυσιγγι γιατι ειναι προφανες οτι δεν εχουν ανοιξει σωστα τα πεταλα του συγκεντρωτηρα
εαν εχεις την δυνατοτητα ξανακανε μια δοκιμη με φυσιγγιο ιδιογωμοσης με βυσμα που τα πεταλα να ειναι προκομενα η να ειναι γεμισμενο με συγκεντρωτηρα gualandi που τα πεταλα διαχωριζονται απο μονα τους
 
ισως να φταιει και το φυσιγγι γιατι ειναι προφανες οτι δεν εχουν ανοιξει σωστα τα πεταλα του συγκεντρωτηρα
εαν εχεις την δυνατοτητα ξανακανε μια δοκιμη με φυσιγγιο ιδιογωμοσης με βυσμα που τα πεταλα να ειναι προκομενα η να ειναι γεμισμενο με συγκεντρωτηρα gualandi που τα πεταλα διαχωριζονται απο μονα τους
Κωστα,ποιος gualandi ειναι αυτος?
 
ισως να φταιει και το φυσιγγι γιατι ειναι προφανες οτι δεν εχουν ανοιξει σωστα τα πεταλα του συγκεντρωτηρα
εαν εχεις την δυνατοτητα ξανακανε μια δοκιμη με φυσιγγιο ιδιογωμοσης με βυσμα που τα πεταλα να ειναι προκομενα η να ειναι γεμισμενο με συγκεντρωτηρα gualandi που τα πεταλα διαχωριζονται απο μονα τους
Τα πεταλα ειχαν ανοιξει και τα 4 το τσεκαρα..
 
Πανο,έχεις ξαναδοκιμάσει τον ιδιο συνδυασμό τσοκ φυσιγγιου, προ πορτινγκ?
Και για μενα,κατεβα σε μέτρα και κανε πιο πολλές τουφεκιές για να βγαλεις ασφαλεστερα συμπεράσματα!
Οχι Γιαννη δεν το ειχα δοκιμασει απο πριν.. Τα σαββατοκυριακο θα κανω και αλλες και με τα μαμα και με brain το tm και bx που εχω..
 
Οι υπολοιποι τι εχουν να πουν για το θεμα του κωννου...πειτε πως ησασταν στη θεση μου και το οικονομικο δεν σας πειραζε και θελατε να σφιξετε την τουφεκια σας θα περνατε ενα τσοκ με 70-80 ευρω πχ η θα κανατε τον κωννο?
Στο καινούργιο όπλο θα επερνα τσοκ, ή θα έκανα μια λείανση, σε ένα παλιό θα έκανα όλα τα πιθανά πειράματα.
 
Πανο , πολυ πιθανον η τσιχλα να επεφτε , που μαλλον ετσι θα γινοταν, αλλα ο συνδιασμος κ τα μετρα δεν ειναι σωστα. το bell ΔΕΝ ειναι για 30 μετρα ρε παιδια πως να το κανουμε ...ειναι σαν να βαζεις 3* πανω και να ριχνεις στα 45 μ ..και να λες ΩΧ ΕΧΕΙ ΚΕΝΑ .... εμ τι θα ειχε!
Οπως επισης αλλαξε φυσιγγι , ΜΗΝ ριχνεις τα 28αρια, αυτου του ειδος των τσοκ θελουν γρμ. δοκιμασε με 30-32γρμ 9αρι στα 25 κ 30 μετρα ...πιστευω θα εχει εντελως διαφορετικη συμπεριφορα.
Εχω κανει πολλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς δοκιμες με το Bell Πανο.
 
Πανο , πολυ πιθανον η τσιχλα να επεφτε , που μαλλον ετσι θα γινοταν, αλλα ο συνδιασμος κ τα μετρα δεν ειναι σωστα. το bell ΔΕΝ ειναι για 30 μετρα ρε παιδια πως να το κανουμε ...ειναι σαν να βαζεις 3* πανω και να ριχνεις στα 45 μ ..και να λες ΩΧ ΕΧΕΙ ΚΕΝΑ .... εμ τι θα ειχε!
Οπως επισης αλλαξε φυσιγγι , ΜΗΝ ριχνεις τα 28αρια, αυτου του ειδος των τσοκ θελουν γρμ. δοκιμασε με 30-32γρμ 9αρι στα 25 κ 30 μετρα ...πιστευω θα εχει εντελως διαφορετικη συμπεριφορα.
Εχω κανει πολλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς δοκιμες με το Bell Πανο.
Ναι Τολη το ξερω οτι εχεις κανει πολλες δοκιμες και τις εχω δει επισης..θα συμφωνησω και εγω βαση αυτων που ειδα οτι θελει 32 γραμ και 9 αρι για να εχει πληθος και να καλυπτει τα κενα καλυτερα.. Η δοκιμη ηταν πιο πολυ για να εχω μια εικονα σαν οριο και φυσικα πιο κοντα θα εχει καλυτερη εικονα δεν το συζητω..
 
και εγω θεωρω οτι οι εικονες σου δινουν την αποψη οτι το bell δεν ειναι για 30 μετρα....καλο ειναι να δοκιμαστει σε μικροτερη αποσταση....τωρα οσον αφορα το φυσιγγι εγω προσωπικα θα το δοκιμαζα ξανα με 28 γρ γιατι θελω να το δουλεψω στα απογευματινα τσιχλοκοτσυφα με αυτα τα γρ σκαγιων....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top