Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.

αποσταση 36 μετρα 32gr bior misotapa νουμερο9

αποσταση 35 μετρα 32γραμαρια νουμερο 7.5 carlsons sporting clays non ported 3/10 LM

αποσταση 42 μετρα 32 γαμμαρια νουμερο 7.5
Αν δεν εγραφες τι οπλο εχεις θα εβαζα στοιχημα οτι ειναι όπλο με διευρυμενο αυλο....ειναι από τα λιγα όπλα με στενο αυλο που βγαζουν τετοιες κατανομες....μπραβο σου και να το χαρεις το πολεμικο σου....
 
κοβει το ματι σου φιλε πραγματικα εχει σχεδον ιδιες αποτυπωσεις στον πινακα με την win sx3 για αυτο αλλωστε και παραμενει στην κατοχη μου τοσα χρονια και δεν προκειται να το αποχωριστω ποτε
οι τουφεκιες του ειναι εξαιρετικες για οπλο αμοντιφαριστο με αυλο 18.3.επισης το τσοκ παρολο την υπερβολικη συσφιξη που εχει εχει πολυ καλες κατανομες και με τα πολυ ψιλα σκαγια
 

αποσταση 40 μετρα 31.5γρ νουμερο 9

αποσταση 42 μετρα b&p f2 34gr νουμερο 6

αποσταση 50 μετρα selier bellot fortuna νουμερο 4.5

καλο απόγευμα! πολύ ωραιες ολες οι τουφεκιες! εντυπωσιακη στα 50 μετρα με το selier bellot! με τι τσοκ είναι αυτή?
 
παρα την υπερσυσφιξη του...εχει στομιο 17 χιλιοστα τα παει παρα πολυ καλα και με πολυ ψιλα σκαγια ειδικα με φυσιγγια που εχουν μισοταπες οι κατανομες του ειναι ακομη καλυτερες
ενα αλλο που εχω παρατηρησει ειναι οτι ολα τα τσοκ που εχουν porting αποδιδουν καλυτερα απο τα non ported σε συνθηκες με πολυ υψηλες θερμοκρασιες
 
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Συγκρίσεις-όπλων-τσοκ.262/page-10
Παντως εχουμε και άλλη μαρτυρια στο hunterlife ότι το συγκεκριμενο τσοκ δουλευει πολύ καλα τα ψιλα σκαγια παρολο που εχει υπερβολικη συσφιξη..τριτο post από το τελος του κυριου Androu..
Γιαννη σε βλεπω τρώγεσαι για κατι....αν εχεις σπειρωμα mobile παρτο.....
 
Γιαννη σε βλεπω τρώγεσαι για κατι....αν εχεις σπειρωμα mobile παρτο.....
Κωστα υπαρχει σε mobile αλλα και σε crio plus που παιρνει η 76αρα κανη η δικια μου σιγουρα θα υπαρχει με παραγγελια αλλα τα 118ευρω πολλα!
ναι μου αρεσαν πολύ οι τουφεκιες του Κωστα!
http://www.kourkoulosguns.gr/product/colonial/8.html
 
Σκέτη φωτοβολίδα. .sarcastic.
Με τετοιο κέντρο εχει πολύ ψωμί ακόμη.Δεν έκανες και καμιά πιο μακρινή Γιάννη ;
Προσεχος.της εχω ηδιετερη αδηναμια αυτης βγαζη απο της πιο σφηκτες τουφεκιες που εχω δει.νορμαλ ταχητητητες βεβεα οχη πανο απο 410 αλα φτανουν και περησεβουν.γληκιες τουφεκιες χαμηλα μπαρ
 
Προσεχος.της εχω ηδιετερη αδηναμια αυτης βγαζη απο της πιο σφηκτες τουφεκιες που εχω δει.νορμαλ ταχητητητες βεβεα οχη πανο απο 410 αλα φτανουν και περησεβουν.γληκιες τουφεκιες χαμηλα μπαρ

Είμαι περίεργος με ένα τσοκ ΙΜ μ τι θα σου δώσει στα 50 με 60μ ....shake.
Θα περιμένουμε να δούμε τις κανονιές σου
 
Last edited:
Λοιπον εκανα 2 προχειρες δοκιμες μιας και ο καιρος εδω μας εχει τεντωσει με τον αερα..affinity anaconda long...35 βηματα σε κουτια 35x35 μιας και το εφταρακι του αερα μονο χαρτονι δεν με αφησε να στησω.....2 σετ απ δοκιμαστικα με f2(28)-1.45-28gr-n.8-spark-57.8...και νουμερο 6......ασφαλη συμπερασματα δεν εβγαλα λογω της μικρης επιφανειας καθω και του οτι ο κωνος δεν εχει στρωσει ακομα (τα πρωτα δυο μπαμ σημερα εκανε)....
3qZF9D0.jpg

g4toLUA.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top