Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αλέξη και εγω αυτο βλέπω.Θα ξεκινησω με το anaconda. Προσπαθω να φανταστω αυτη την τουφεκια με συμπιεσμένη ατρακτο τι θα κανει! Πιστευω μεχρι τα 40 μετρα εχει ψωμι να δωσει. Και είναι ενα 25αρι. Φρενατο αλλα 25αρι..hunter.
Εγω μαλλον θα παω με το kicks LF και λεω μαλλον γιατι θα κανω παλι δοκιμες αυριο, μετα το σκαλισμα οι συγκεντρωτηρες βγαινουν κουρελια και φοβαμαι οτι ειναι πολυ πιο αυστηρο απο πριν στη σκοπευση. Παντως απο δυναμη κρουσης εχει μεγαλη διαφορα με πριν και ακομα και στα 55 μετρα ακους τα σκαγια πανω στο χαρτονι ενω με αλλα τσοκ δεν ακουγεται τιποτα. Φυσιγγια 1ο nobel 5/3 και 2-3 rem nitro 4αρια και μακαρι να πετυχει η συνταγη!
 
Αν και δεν βοηθάν τα χαρτόνια για ασφαλή συμπεράσματα,οι συγκεντρώσεις είναι καλές.
Ιδιαίτερα το φίδι έβγαλε πολύ ωραία τουφεκιά!
Γιώργο λαγός, παπι ότι και να πέσει μέσα στον κύκλο του φιδισιου έσβησε. Απο το 2αρι περιμενα περισσοτερα πάντως. θα ξαναδοκιμασω το ανακοντα με remington 4αρια και gorilla overmax 4αρια να δω τι θα κανει στα 45και 50 μετρα. Φανταζομαι που θα με καλυπτει το long range με χοντρα σκαγια και ενα κοντακι πάνω μου....love..love..very shoked.

Εγω μαλλον θα παω με το kicks LF και λεω μαλλον γιατι θα κανω παλι δοκιμες αυριο, μετα το σκαλισμα οι συγκεντρωτηρες βγαινουν κουρελια και φοβαμαι οτι ειναι πολυ πιο αυστηρο απο πριν στη σκοπευση. Παντως απο δυναμη κρουσης εχει μεγαλη διαφορα με πριν και ακομα και στα 55 μετρα ακους τα σκαγια πανω στο χαρτονι ενω με αλλα τσοκ δεν ακουγεται τιποτα. Φυσιγγια 1ο nobel 5/3 και 2-3 rem nitro 4αρια και μακαρι να πετυχει η συνταγη!
Αλεξη αν κυνηγας σε ανοιχτα μέρη είσαι κομπλε πιστευω. Αλλιως προσωπικα θα πηγαινα στο express long range. Οπως βολευεται ο καθενας και νιωθει σιγουρια ;)
 
Θα δειξει Λιακο. Αν ειναι τιμιο και για αυτη την αποσταση, το Long ΠΟΥ θα ριχνει;
Το Τσοκακι αυτο εχει πολυ ψωμι. Πρεπει να το ριξω και με 00
Εσει μας έχεις περασει όλους. Σιγά σιγά ολλο και κατεβενεις σε νούμερα. Πηγενε κατευθείαν στα ΒΒ. Μην χαλάς και τα φυσίγγια σου. Το φυσηγγι σου είναι remington nitro magnum 42.5 gr.ολλα τα άλλα άστα στην άκρη. Καβατσοσε κάνα δυο κουτακια νο 2 και όταν πας για ευγενοι θηραματα κοτσαρισε αυτά και μόνο .;)
 
Να πάρω μια ανάσα να μαρκαρω τα χαρτόνια και να ανεβάσω
20170915_185957.jpg
 
η τουφεκιά με του Ρουμελιώτη και το Carlsons LM ίσως αδικείται,μου έφυγε λίγο δεξιά αλλά δεν είχα άλλο χαρτόνι να ξαναρίξω

να τονίσω πώς το πιο δυνατό σε ανάκρουση ήταν του Ρουμελιώτη και ακολουθούσε το Fantom S4,,,το πιο μαλακό ήταν το Fantom F32
 
θερμοκρασία 28.5 υγρασία 43% δοκιμές στα 30 και 35 μέτρα χαρτόνι 1x1

Ρουμελιώτης CSB1 32gr No9
Roumeliotis_1.jpg

Roumeliotis_2.jpg

Romeliotis_3.jpg


Fantom F32 32gr No9 Granular
Fantom_F32_1.jpg

Fantom_F32_2.jpg

Fantom_F32_3.jpg


Fantom S4 32gr No9
Fnatom_S4_1.jpg

Fantom_S4_2.jpg

Fantom_S4_3.jpg
Πολύ ωραίες Παύλο.
Το carlson πάντως μου φαίνεται να εχει την καλύτερη ισοκατανομή,ενώ το kicks τα πιο έντονα κέντρα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top