Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο Φίλος milvus ανέβασε βίντεο χωρίς το ποσοστό επί του ποσοστού και της διάτρησης. Χωρις καμία θεωρία. Χωρις κανένα πίνακα.Βίντεο με σκοτωματα έχει κάποιος? Γιατί από πίνακες και θεωρία χορτάσαμε.
 
Ο Φίλος milvus ανέβασε βίντεο χωρίς το ποσοστό επί του ποσοστού και της διάτρησης. Χωρις καμία θεωρία. Χωρις κανένα πίνακα.Βίντεο με σκοτωματα έχει κάποιος? Γιατί από πίνακες και θεωρία χορτάσαμε.
Τι να σου πει το βίντεο?ότι η v3 κ τα ανακοντα ξεκρέμανε μεσουρανα τα πράσινοκεφαλα?καλά κάνει ο φίλος milvus κ όποιος άλλος κ μοιράζονται μαζί μας τις εξορμήσεις τους,καλά κάνουν κ οι φίλοι που τεσταρουν τα φυσίγγια στον πίνακα.Επομενως όλα καλά κ ευπρόσδεκτα‼️προς τι αυτή η άρνηση?κ η δυσφορία για τον πίνακα?ΒΛΗΤΙΚΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ το ΘΕΜΑ‼️
 
‼️προς τι αυτή η άρνηση?κ η δυσφορία για τον πίνακα?ΒΛΗΤΙΚΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ το ΘΕΜΑ‼️
Εν τω μεταξύ η πλάκα είναι πως είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που υπάρχει έστω ένα μέλος να αναρτα δοκιμές με όλα τα υλικά φανερά στο πιάτο, πλήρες σεταπ, όπλο, τσοκ, απόσταση, κατανομή και ταχογραφηση και διάτρηση!!
Ιδου η ροδος ιδού και το πήδημα, όλα στη φόρα, αν κάποιος εκτός από θεωρία έχει να βάλει αντίστοιχη δοκιμή ή να αναιρέσει τις υπάρχουσες γίνεται εύκολα, δεν υπάρχει κάτι "κρυφό" ή θεωρητικό.

Μπορεί και να μας κουράζουν κάποιες φορές τα μαθηματικά μοντέλα, η στατιστική ανάλυση, η ερμηνεία φαινομένων φυσικής από άλλους συναδέλφους, αλλά και αυτά επίσης αν και θεωρητικά είναι χρήσιμα, γτ χωρίς αυτά δε μπορείς να καταλάβεις τι γίνεται στην πράξη... Απλά καλώς κακώς δε μπορούμε να τα αντιληφθούμε όλοι γτ απαιτούν προχωρημένες γνώσεις αρκετές φορές.

Τώρα βιντεάκια...έχει και στο YouTube, και στο Vimeo και περισσότερα με ποικιλία... Εδώ μπορούμε να το πάμε κι ένα βήμα παραπέρα απ' τον οπτικό εντυπωσιασμό, στην ουσία...
 
Καλημερα! Χορτασαμε να βλεπουμε δοκιμες και θεωριες απο συγκεκριμενα ατομα που δειχνουν μεγαλειο ψυχης...το λεω και το εννοω και για την πραξη (δοκιμες) και για την θεωρια.....πολυ χρησιμα και τα δυο.....παλι καλα που ορισμενα ατομα ειναι της αποψης οτι η γνωση πρεπει να μοιραζετε.....και μας εχουν ανοιξει τα ματια......με ενα λιθαρακι του καθε μελους μπορουμε να παμε μπροστα.....γιατι δυστυχως το λιθαρακι οι ιδιοι και οι ιδιοι το βαζουνε......απο αλλους ακουμε θεωριες και δοκιμες και δεν εχουμε δει τιποτα!.....
 
Και για τον λογο του αληθες.......Αλλη μια δοκιμη σημερα με πυριτιδα SSB+150 Στα 50 μετρα
με Ν4,5- 54 ΣΚΑΓΙΑ στα 10 γραμμαρια..... για ΟΛΟΥΣ τους φιλους και συναδελφους που δεν εχουν την
''πολυτελεια'' των δοκιμων....που εχω εγω....

ΥΓ. Υγεια να εχουμε.....και θυμαστε....τιποτα δεν παιρνουμε μαζι μας....1 κυβικο χωμα θα μας
σκεπασει ΟΛΟΥΣ.....καλη καρδια.....παιδες !!! ;) :)
 
Φωτο του ΝικουΠ...
Niko για 42 γρ. καλη ταχυτητα σου εδωσε εχει προοπτηκες η ssb !! εγω με 2,3χ36 σκετο χωρις , με τασκοφ 18 πηρα 410 την βλεπω να δουλευει πιο καλα με σκληρα βισματα , γιαυτο σου λεω ασε τα πολυπλοκα και δοκιμασε την με σκληρα κυαθια ,drago,gt κτλ
 
Μπράβο σου ΝίκοςΠ για τη δουλειά, το χρόνο και τη διάθεση να μοιραστείς τα αποτελέσματα των δοκιμών σου.

Σε ευχαριστω πολυ...αλλα και εσυ με τις γνωσεις σου....συνεχεια προσφερεις.....να λεμε τα
πραγματα με ''ονομα'' τους!!!
 
Niko για 42 γρ. καλη ταχυτητα σου εδωσε εχει προοπτηκες η ssb !! εγω με 2,3χ36 σκετο χωρις , με τασκοφ 18 πηρα 410 την βλεπω να δουλευει πιο καλα με σκληρα βισματα , γιαυτο σου λεω ασε τα πολυπλοκα και δοκιμασε την με σκληρα κυαθια ,drago,gt κτλ

Βρε Μητσαρα το ξερω....Το παλεψα με drago 14 στα 36 γραμμαρια....ηθελα κατι περισσοτερο απο
65% που εβγαλα....Θα δοκιμασω τον Τασκοφ που λες...αυριο θα δεις αποτυπωση φιλε!!
 
Βρε Μητσαρα το ξερω....Το παλεψα με drago 14 στα 36 γραμμαρια....ηθελα κατι περισσοτερο απο
65% που εβγαλα....Θα δοκιμασω τον Τασκοφ που λες...αυριο θα δεις αποτυπωση φιλε!!
Δοκιμασε και με τον z2m αν δεν εχεις ηδη δοκιμασει εμενα μου βγαζει παααρα πολυ καλες τουφεκιες με τα μπαικαλ που εχω ,με τα πτεριγια ακοπα
 
Δοκιμασε και με τον z2m αν δεν εχεις ηδη δοκιμασει εμενα μου βγαζει παααρα πολυ καλες τουφεκιες με τα μπαικαλ που εχω ,με τα πτεριγια ακοπα

Μητσαρα,,,,,,θα το δοκιμασω οπως το λες....με την διαφορα οτι τα πτερυγια τα προ κοβω ΠΑΝΤΑ.
Δεν ρισκαρω να μην κοπουν απο μονα τους....και να μου χαλασουν την κατανομη...
Με τασκοφ 18 που εχω η ογκομετρια δεν βγαινει....ποιο ''χαμηλο'' τασκοφ δεν εχω.
Περα απο αυτο......Τα 36 γραμμαρια δεν με ενδιαφερουν σε αυτην την πυριτιδα...για αλλον λογο
τα δοκιμασα....και για καποιους συναδελφους που τους ενδιαφερουν αυτα τα γραμμαρια.

Εκλεισα σε 12/76 48+2 αλευρι Ν4,5.....ΘΑ τα ριξω θα τα μετρησω....και εαν ειναι ασφαλες....θα γραψω
σεταπ.
 
Μητσαρα,,,,,,θα το δοκιμασω οπως το λες....με την διαφορα οτι τα πτερυγια τα προ κοβω ΠΑΝΤΑ.
Δεν ρισκαρω να μην κοπουν απο μονα τους....και να μου χαλασουν την κατανομη...
Με τασκοφ 18 που εχω η ογκομετρια δεν βγαινει....ποιο ''χαμηλο'' τασκοφ δεν εχω.
Περα απο αυτο......Τα 36 γραμμαρια δεν με ενδιαφερουν σε αυτην την πυριτιδα...για αλλον λογο
τα δοκιμασα....και για καποιους συναδελφους που τους ενδιαφερουν αυτα τα γραμμαρια.

Εκλεισα σε 12/76 48+2 αλευρι Ν4,5.....ΘΑ τα ριξω θα τα μετρησω....και εαν ειναι ασφαλες....θα γραψω
σεταπ.
Τα πτεριγια του ζ2μ 15 δεν κοβονται ουτε με τα δραμια Νικο μην τον φοβασαι και θα εχεις πολυ σφυχτη τουφεκια ενω με κομενα θα ανοιξει πολυ. ναι ξεχασα εγω κλεινω με 4 σταδια αυτο που σου ειπα ειναι με 10χιλ κενο
 
Τα πτεριγια του ζ2μ 15 δεν κοβονται ουτε με τα δραμια Νικο μην τον φοβασαι και θα εχεις πολυ σφυχτη τουφεκια ενω με κομενα θα ανοιξει πολυ. ναι ξεχασα εγω κλεινω με 4 σταδια αυτο που σου ειπα ειναι με 10χιλ κενο
Έτσι ,τεράστια διαφορά στην συγκέντρωση του Z2M με άκοπα τα πέταλα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top