Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το Skb ειναι ενος φιλου απο το σκοπευτηριο Δημητρη, δεν θυμαμαι πιο μοντελο ειναι,δικες του ειναι οι δοκιμες και τα φυσιγγια ιδιογομωσης δικα του με την συνταγη που εχω γραψει....
 
Το Skb ειναι ενος φιλου απο το σκοπευτηριο Δημητρη, δεν θυμαμαι πιο μοντελο ειναι,δικες του ειναι οι δοκιμες και τα φυσιγγια ιδιογομωσης δικα του με την συνταγη που εχω γραψει....
καταλαβα , του Νικου με το μυλερ που ριχνει και σκητ , πολύ ωραιες τουφεκιες για αυτη την συσφιξη , αυτό που μου εχει κανει εντυπωση με τα σκβ ειναιι η σφαιροκοτητα στις κατανομες τους , ακομα και με τα μαμα τσοκ τα εσω δινουν πολύ ισοκατανομή στις τουφεκιες τους , στην ουσια δεν εχουν κεντρα
 
Σημερα έγιναν και οι πρώτες δοκιμές στο σκοπευτήριο με την sx2...απο την πρωτη τουφέκια κατάλαβα οτι πρεπει να φτιάξω το κοντάκι μιας και τραβαμε προς αριστερά.....ακόμα και το όπλο τσιπρα παει που να μην του πω τίποτα βαρύτερο......οι δοκιμές ανεβαίνουν σε λιγακι
 
GENFKpU.jpg
 
Αισθητα αριστερα οι ντουφεκιες θελεις cast off σιγουρα...και λογικα θα χρειαστει και το πανω κατω αμα πειραξεις την παρεκλιση!
Κώστα συμφωνώ με τον Ηλία και κάνε το άμεσα
σαν τουφεκιές είναι πολύ καλές στα 30 μέτρα φαίνονται καθαρά τα μέτρα που έχει ακόμη το τσοκ :)
 
To συμπέρασμα.......όπως είδατε και διαπιστωσατε χρίζει άμεσα διόρθωση στο κοντάκι με cast off να ερθει στον ίσιο δρόμο.....απο θέμα κατανομής οι τουφεκιες να πω την αλήθεια δεν με ενθουσίασαν συγκριτικά με τις δοκιμές της affinity.....περίμενα απο 18.8 αυλό και αχρωμιωτη κάνη καλύτερα αποτελεσματα....να σημειώσω οτι οι δοκιμές έγιναν με ζέστη και θερμοκρασία 28 βαθμων
 
Ωραιος Κωστα, θα τολμησω να σου πω οτι τη διαφορα στην αποδοση θα την καταλαβεις κυριως σε συνθηκες κυνηγιου... "κρυβεται" λιγο ο διευρυμενος αυλος στον πινακα... ;)
Φτιαξε το κοντακι σου με την πρωτη ευακιρια αλλα μιας κ εισαι παπιατζης, αμα ξαναδω δοκιμη στα 30 μετρα θα παρεις κοκκινη καρτα... .yelling..sarcastic. Αν ερχονται στα 30 μετρα, δωσμου κυλινδρο κ 7αρακια... ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top