Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Παει μου χαλασες το οπλο...μια η αλλη φουλ με 3
View attachment 62365View attachment 62366
Δεν ειναι λιγες οι φορες που το 3 αποδιδει οσο το φουλ ισως και παραπανω...νομιζω οτι σε συμβατικο τσοκ οτιδηποτε πανω απο ΙΜ ειναι περιττο
 
Δεν ειναι λιγες οι φορες που το 3 αποδιδει οσο το φουλ ισως και παραπανω...νομιζω οτι σε συμβατικο τσοκ οτιδηποτε πανω απο ΙΜ ειναι περιττο
Ναι δικιο εχεις, θα ριξω και αλλη μια στα 38 με το Κικς xf 1.01 συσφιξη, το μαμα ειναι ακριβως 1.00, εκει να δεις ροζετα.
 
Δεν ειναι λιγες οι φορες που το 3 αποδιδει οσο το φουλ ισως και παραπανω...
Σχετικά σπάνιο είναι αυτό ...
Μόνο τα κωνειoμένα το κάνουν και η outlander απ' ότι φαίνεται.
νομιζω οτι σε συμβατικο τσοκ οτιδηποτε πανω απο ΙΜ ειναι περιττο
Σωστό
 
Τι κώνο έχει από το εργοστάσιο ?
Τα όπλα με μακρύ (συνήθως) κώνο βαράνε σφιχτά τα ανοιχτά τσοκ αλλά δεν προσφέρουν επιπλέον σκάγια στο full.
Δεν τον έχω μετρήσει. Νομίζω είχε γράψει ο @VaggosBenelli ότι είναι 2,5 εκατοστά.
Ποιό το μεγαλύτερο ποσοστό που έχεις βγάλει με mod ή full σε #6 και με σχετικά φθηνό φυσίγγι ?
Εκεί, μέχρι 75%. Δεν αγριευει άλλο η κατσαρόλα. Σε σχέση με ένα DT10 μου που έκανε τα ίδια με 4*, αυτή είναι σκορποσκαγιαστρα.
 
74% μόνο ... τι έπαθε το εργαλείο ? 👁️
Τώρα πάνω από 80% δέχομαι μόνο ... 👍
Γιατι Μπιλ λιγο ειναι? Για το τριαρι μιλαω, κατι ηξεραν οι δυο προηγουμενοι κατοχοι που δεν το ειχαν βγαλει απο πανω, δυο τσοκοκλειδα χαλασα για να το βγαλω.
Αλλα δεν βαριεσαι και 90% να εβγαζε το 3 παλι το κικς βιδωσα πανω.
 
Γιατι Μπιλ λιγο ειναι? Για το τριαρι μιλαω, κατι ηξεραν οι δυο προηγουμενοι κατοχοι που δεν το ειχαν βγαλει απο πανω, δυο τσοκοκλειδα χαλασα για να το βγαλω.
Αλλα δεν βαριεσαι και 90% να εβγαζε το 3 παλι το κικς βιδωσα πανω.
Εμένα με το Kicks αλλάζουν μόνο τα σκοτώματα, όχι οι συγκεντρώσεις. Αλλά το έχω λίγο καιρό και δεν έχω κάνει αρκετές δοκιμές.
 
Τι κώνο έχει από το εργοστάσιο ?
Τα όπλα με μακρύ (συνήθως) κώνο βαράνε σφιχτά τα ανοιχτά τσοκ αλλά δεν προσφέρουν επιπλέον σκάγια στο full.

Ποιό το μεγαλύτερο ποσοστό που έχεις βγάλει με mod ή full σε #6 και με σχετικά φθηνό φυσίγγι ?
Πως το συμπέρανες αυτό ;
 
Εμένα με το Kicks αλλάζουν μόνο τα σκοτώματα, όχι οι συγκεντρώσεις. Αλλά το έχω λίγο καιρό και δεν έχω κάνει αρκετές δοκιμές.
Εμενα βγαν τρελες τουφεκιες το Κικς ακομα και στα 51 μετρα που δοκιμαζω.
Κατέβα να σε βάλω στην καλιμπρα να σου δώσω και Gamebore 😏😂😂😂
Αν δεν εχει πλια μπορει να πεταχτω μια βολτα, ε οχι καλιμπρα ρε κοουτς, δεν ειμαι τοσο στραβος...🤪🤪🤪
 
Εμενα βγαν τρελες τουφεκιες το Κικς ακομα και στα 51 μετρα που δοκιμαζω.

Αν δεν εχει πλια μπορει να πεταχτω μια βολτα, ε οχι καλιμπρα ρε κοουτς, δεν ειμαι τοσο στραβος...🤪🤪🤪
Καλά, θα σε κοτσαρω στον εγκέφαλο πρώτα και ότι βγάλει!😄😄😄
 
[
Δεν τον έχω μετρήσει. Νομίζω είχε γράψει ο @VaggosBenelli ότι είναι 2,5 εκατοστά.

Εκεί, μέχρι 75%. Δεν αγριευει άλλο η κατσαρόλα. Σε σχέση με ένα DT10 μου που έκανε τα ίδια με 4*, αυτή είναι σκορποσκαγιαστρα.
Μόνο που δεν ξέρω ποιος θα σκότωνε με το DT10 το δικό σου, ένας στους 10 με συγκέντρωση 75% με 4* αν και πολύ τις γουστάρω αυτές τις συγκεντρώσεις 100% στα 40 και ας μου φεύγουν όλα δε πειράζει θα γίνω διαχειριστής θηραμάτων, τέτοιο όπλο θέλω.Και ας γίνω benelli σε ανθρώπινη μορφή.
 
Δεν τον έχω μετρήσει. Νομίζω είχε γράψει ο @VaggosBenelli ότι είναι 2,5 εκατοστά.

Εκεί, μέχρι 75%. Δεν αγριευει άλλο η κατσαρόλα. Σε σχέση με ένα DT10 μου που έκανε τα ίδια με 4*, αυτή είναι σκορποσκαγιαστρα.
Γιατι Μπιλ λιγο ειναι? Για το τριαρι μιλαω, κατι ηξεραν οι δυο προηγουμενοι κατοχοι που δεν το ειχαν βγαλει απο πανω, δυο τσοκοκλειδα χαλασα για να το βγαλω.
Αλλα δεν βαριεσαι και 90% να εβγαζε το 3 παλι το κικς βιδωσα πανω.
Σας είπα ... το 80+% είναι δύσκολο .... μόνο το percorso και το xlr έβγαλαν τέτοιο ποσοστό.
Μια χαρά είναι οι τουφεκιές σας ...

Λεωνίδα έλεγα θα ρίξεις με το DT αλλά μου την έκανες ... 🤣
 
Γιατι Μπιλ λιγο ειναι? Για το τριαρι μιλαω, κατι ηξεραν οι δυο προηγουμενοι κατοχοι που δεν το ειχαν βγαλει απο πανω, δυο τσοκοκλειδα χαλασα για να το βγαλω.
Αλλα δεν βαριεσαι και 90% να εβγαζε το 3 παλι το κικς βιδωσα πανω.
Μη ξεχνάμε και τα 38 μέτρα.........άλλο 35,άλλο 36,50,άλλο 38.........
 
Μ
[
Μόνο που δεν ξέρω ποιος θα σκότωνε με το DT10 το δικό σου, ένας στους 10 με συγκέντρωση 75% με 4* αν και πολύ τις γουστάρω αυτές τις συγκεντρώσεις 100% στα 40 και ας μου φεύγουν όλα δε πειράζει θα γίνω διαχειριστής θηραμάτων, τέτοιο όπλο θέλω.Και ας γίνω benelli σε ανθρώπινη μορφή.
Μπενελοανθρωπος.........
 
Πως το συμπέρανες αυτό ;
Δεν βλέπεις τις τουφεκιές ... mod full ίδια περίπου.
Επίσης μου το έχει σφυρίξει ένας γνωστός (αλλά όχι τυχαίος !!!) ...
Ο πολύ μακρύς κώνος ΑΚΥΡΩΝΕΙ τα τσοκ (ή κάποια από αυτά).
Ουσιαστικά δεν χρειάζεται να βάλεις ποτέ full ... μένεις μόνιμα με το mod και το ic.
 
Τι κώνο έχει από το εργοστάσιο ?
Τα όπλα με μακρύ (συνήθως) κώνο βαράνε σφιχτά τα ανοιχτά τσοκ αλλά δεν προσφέρουν επιπλέον σκάγια στο full.

Ποιό το μεγαλύτερο ποσοστό που έχεις βγάλει με mod ή full σε #6 και με σχετικά φθηνό φυσίγγι ?
Δεν πουλάμε κύριε!
 
Δεν τον έχω μετρήσει. Νομίζω είχε γράψει ο @VaggosBenelli ότι είναι 2,5 εκατοστά.

Εκεί, μέχρι 75%. Δεν αγριευει άλλο η κατσαρόλα. Σε σχέση με ένα DT10 μου που έκανε τα ίδια με 4*, αυτή είναι σκορποσκαγιαστρα.
Το μοναδικο οπλο που με εχει παστελωσει σε συγκεντρωση στον πινακα απο τα 37μ ειναι το 692 με μαμα 4*. Επαναλαμβανομενες απιστευτες τουφεκιες με διαφορα φυσιγγια. Αν είχα αυτο το οπλο (ξουυ) θα είχα μονιμα δυο 4ρια πανω δε χρειαζεται κατι αλλο. Σε ολα τα υπόλοιπα βέβαια το οπλο ήταν για την ανακυκλωση
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top