Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
μεγα λαθος τζον πας σβηνεις το αμαξι και κατεβαινεις !!!!δεν αφηνεις περιθωρια να το σκεφτεις καλα !!!!
Όπως το δει κανείς‼️εδώ άφησα 4-5 καθαρια να μου περάσουν ατουφεκιστα στα 15-20 μέτρα 3 μέτρα απ' το εδαφος‼️
 
Όπως το δει κανείς‼️εδώ άφησα 4-5 καθαρια να μου περάσουν ατουφεκιστα στα 15-20 μέτρα 3 μέτρα απ' το εδαφος‼️
για τα πουλια αστο εχω αφησει πολλα να με περασουν !!! πολλες φορες γιατι απλα δεν μπορουσα να κουνηθω γιατι ειχα μουδιασει απο το κρυο .sarcastic. .sarcastic.
 
Δραστική διάμετρος τουφεκιάς
=====================
Το πραγματικό mod (60% @ 36,5m) (κόκκινη καμπύλη) κρατάει την δραστική διάμετρο πάνω από 55cm για μεγαλύτερη απόσταση από οποιαδήποτε άλλη συγκέντρωση.
Όσο οι συγκεντρώσεις μεγαλώνουν, το εύρος αποστάσης για τις οποίες έχουμε την μέγιστη δραστική διάμετρο μικραίνει.

1670922567722.png
 
Δραστική διάμετρος τουφεκιάς
=====================
Το πραγματικό mod (60% @ 36,5m) (κόκκινη καμπύλη) κρατάει την δραστική διάμετρο πάνω από 55cm για μεγαλύτερη απόσταση από οποιαδήποτε άλλη συγκέντρωση.
Όσο οι συγκεντρώσεις μεγαλώνουν, το εύρος αποστάσης για τις οποίες έχουμε την μέγιστη δραστική διάμετρο μικραίνει.

View attachment 62678
Εγώ νόμιζα ότι αυτό το ποσοστό ανήκει στο βελτιωμένο Ντέμι‼️
60%ειναι σούπερ για το κυνήγι‼️
Επωμενως δικαίως θεωρείται το καλύτερο τσοκ‼️
 
Τουλάχιστον ο καφές ήταν καλός ?
IMG_20221213_145612.jpg

Με αυτόν θα κάθεται σίγουρα μέσα.... Φίλε Τζόνυ μπραου όταν πας για κυνήγι διάλεξε κάνα so ή κάνα άλλο οικονομικό που θα βρεις. Θα κατέβεις απ'το αυτοκίνητο εγγυημένα. Θες δεν θες 🤣 ☕..... 💩😵‍💫🤐
 
View attachment 62685

Με αυτόν θα κάθεται σίγουρα μέσα.... Φίλε Τζόνυ μπραου όταν πας για κυνήγι διάλεξε κάνα so ή κάνα άλλο οικονομικό που θα βρεις. Θα κατέβεις απ'το αυτοκίνητο εγγυημένα. Θες δεν θες 🤣 ☕..... 💩😵‍💫🤐
Δεν τον έχω πετύχει πουθενά‼️
 
Κατ'αρχην σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!! :)
Παμε παρα κατω...
Ναι την ''πετριά'' την εχω το ξερω αυτο....Δεν την εχω τυχαια ομως....Θελω να ειμαι 101 % σιγουρος οτι αστοχησα..και οχι οτι με πουλησε το φυσιγγιο !!!
Αυτος ο λαγός που πεταλωσα πριν αρκετα χρονια...με εμπορικο φυσιγγιο με ''στοιχειωσε''.... απο την αλλη
μου εκανε μεγαλο καλο !!!
Θα βρεις πολλα λαθη και στην επωμιση μου....και στην σκοπευση μου....Λαθος φυσιγγιο μου δεν θα
βρεις !!!

Ασε λοιπον να κανω που πιστευω οτι κανω καλα....για να εχω τουλαχιστον σωστη ψυχολογια απο θεμα
φυσιγγιων οταν αρχισουμε να ριχνουμε στα δισκακια!!!
Το γελιο της αρκουδας....θα πεσει...το ξερω και αυτο....Αλλα το εχω δηλωσει....σκοπευταρας δεν ειμαι....
και καλυτερα γιατι αλλιως πως θα σε γνωριζα ???


Συνεχιζω να γεμιζω Δασκαλε.....απο φυσιγγια θα ειμαι οκ....πιστεψε με !!!;):)

View attachment 62227

Αυτοι ειναι Cheddite καλυκες με CX2000 και οχι Μαξαμ με UEE καψουλι...
Το ιδιο και οι πρασινοι σε χρωμα...
Απ'ολα θα εχεις ο ''μπαξες'' δασκαλε !!! :)

View attachment 62228

ΥΓ. Ειστε μεγαλες ''ξελογιαστρες''....δεν μπορω να στρωσω τον κωλο μου και να δουλεψω !!!:D
Να τον ακούσετε προσεκτικά! Δύσκολα θα βρείτε άλλον να σας πει τόσα πολλά σε τόσο λίγα λόγια!
 
Να τον ακούσετε προσεκτικά! Δύσκολα θα βρείτε άλλον να σας πει τόσα πολλά σε τόσο λίγα λόγια!

Ναι....Αισθανομαι απο τωρα τυχερος.....που θα εχω δασκαλο τον leo !!!! :cool:

YΓ. Λεω να ετοιμασω και λιγα 24ρια....Αστο....δεν το συνεχιζω....:Dhippo
 
Οταν μαζευτιτε σκοπευτιριο θα ηθελα να δω τις δωκιμες σας 5-6-7 ατομα πιανου κανη βγαζει αυτα που διαβαζουμε και μετα να μας δειξουν οτι αυτα τα υποστιριζουν κιωλας εγω θελω αυτα που λενε να τα δω κιωλας απλα εξαιρω το κυριο λεωνιδα μιτσιαλη
40% cyl
60% mod
70% full
Γτ κατι μου λεει οτι τα δισκακια δεν ειναι τσιχλες φασσες παπιες θα ακουμε μετα
 
Μην απαξιώνετε όσους ανεβάζουν καμία δοκιμή αν σάς παραξενεύει το αποτέλεσμα γιατί στο τέλος θα σταματήσουν... Έχουν κόπο οι δοκιμές κ όσοι κάνουν το ξέρουν καλά, αν ακούνε κ υπονοούμενα για την εγκυρότητα του αποτελέσματος θα τα κρατάνε για την πάρτη τους κ θα έχουν δίκιο...
 
Μην απαξιώνετε όσους ανεβάζουν καμία δοκιμή αν σάς παραξενεύει το αποτέλεσμα γιατί στο τέλος θα σταματήσουν... Έχουν κόπο οι δοκιμές κ όσοι κάνουν το ξέρουν καλά, αν ακούνε κ υπονοούμενα για την εγκυρότητα του αποτελέσματος θα τα κρατάνε για την πάρτη τους κ θα έχουν δίκιο...
Η δοκιμές είναι όπως και η γνώμες ο καθένας έχει και διαφορετικη
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top