Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Και η δική σου γνώμη μπορεί να οδηγεί χάνους σε """οπλουργούς""" για μηδενικό όφελος.
50,000 benelli x 150€ ο κώνος = 7.500.000€
Δεν σου βάζω άλλα όπλα.
Δεν το έχεις σκεφτεί αυτο ?
Όσο περισσότεροι οι χάνοι, τόσο μεγαλύτερος ο τζίρος.
Αλλά για να αυξηθούν οι χάνοι χρειάζεται και λίγο διαφήμιση για να δημιουργηθούν ανύπαρκτες ανάγκες.

Εσύ βέβαια καλά έκανες γιατί το όπλο σου έριχνε κατανομές σε σχήμα S.
Δεν ρίχνουν όμως όλα τα όπλα έτσι.
Στο λέω για να μην κινδυνεύσεις να θεωρηθείς διαφημιστής αμφιβόλων υπηρεσιών.
Θα μπορούσες πχ να γράψεις ότι όσοι έχουν το συγκεκριμένο όπλο που πετάει κατανομές σε σχήμα S μια λύση θα μπορούσε να είναι ο κώνος.
Όχι κουτσοί στραβοί στον Αγ. Παντελεήμονα.


Δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τα λές.
Αν ρωτήσεις 500 άτομα τα οποία έχουν σχέσεις με """οπλουργούς""" (που κάνουν κώνους) και με τον έναν ή τον άλλο τρόπο επωφελούνται από αυτούς ή απλά αισθάνονται υποχρεωμένοι θα πάρεις 500 ίδιες γνώμες.
Ότι μόνο οι Benelli χρειάζονται κώνους για να σκοτώσουν. 🤣
Όλα τα άλλα όπλα που κυκλοφορούν δεν χρειάζονται. 😜

Αν μπορείς βάλε μας καμιά τουφεκιά με χοντρά εμπορικά #2-#4 λέγοντάς μας το φυσίγγι και το τσοκ να δούμε τι κάνει ο 7,5cm κώνος στα χοντρά.
Αν είναι ιδιογόμωσης γράψε και την συνταγή.

Στα ψιλά είδα ότι πραγματικά σκοτώνει στα 26m.
Στα 26 εγώ τα ματιαζω ρε ,δε χρειάζομαι όπλο‼️αν κ μια φορά μάτιασα κ τσίχλα κοντά 80 μέτρα‼️ο φίλος συγχωρεμενος το έκανε βουκινο σε όλη την Καρδίτσα‼️"ου γιανς σκούτων τσίχλεις μι τα μάτια ρε"οποία γκόμενα σκοντάφτε γυρνούσαν κ κοιτούσαν εμένα😆που κοιτάω😆😆😆😆
 
Θέλω πολύ όταν ανοίξει το κυνήγι να σπαταλήσω μια μέρα και να πάρω χαρτόνια κι ένα κουτί εμπορικά φυσίγγια, τσιχλοφύσιγγα κατα προτίμηση και να τα ρίξω με 3* με τα 3 οπλα μου. Κι εχω την περιέργεια πραγματικά να το κάνω κυρίως για δικά μου συμπεράσματα κι όχι για να αποδείξω κάτι εδώ. Απο πέρυσι ήθελα να το κάνω, αλλά βαρέθηκα να το οργανώσω.
Το ίδιο πράγμα θέλω και 'γω, αλλά να δω πότε θα τα καταφέρω. Εμένα τα δύο όπλα είναι με στάνταρντ κάνη 1*, οπότε αναγκαστικά και στο τρίτο όπλο θα πρέπει να βάλω το τσοκάκι 1*. Οι δοκιμές θα γίνουν οπωσδήποτε με χοντρά σκάγια.
 
Στα 26 εγώ τα ματιαζω ρε ,δε χρειάζομαι όπλο‼️αν κ μια φορά μάτιασα κ τσίχλα κοντά 80 μέτρα‼️ο φίλος συγχωρεμενος το έκανε βουκινο σε όλη την Καρδίτσα‼️"ου γιανς σκούτων τσίχλεις μι τα μάτια ρε"οποία γκόμενα σκοντάφτε γυρνούσαν κ κοιτούσαν εμένα😆που κοιτάω😆😆😆😆
τζονι απο Καρδιτσα εισαι μεσα , εχω αδελφη παντρεμενη στην Καρδιτσα , και μου εχει πει πολλες φορες να παω , τωρα που εχω χρονο , δεν εχω χρημα , και το σκεφτομαι να ερθω , οταν το αποφασισω θα στο πω
 
Το ίδιο πράγμα θέλω και 'γω, αλλά να δω πότε θα τα καταφέρω. Εμένα τα δύο όπλα είναι με στάνταρντ κάνη 1*, οπότε αναγκαστικά και στο τρίτο όπλο θα πρέπει να βάλω το τσοκάκι 1*. Οι δοκιμές θα γίνουν οπωσδήποτε με χοντρά σκάγια.
Βασικά αυτό που θέλω να δώ, δεν είναι τόσο πιο είναι πιο συγκεντρωτικό, θέλω να δώ πιο εχει πιο ωραίο αποτύπωμα κατανομή δηλαδή, χωρις πολλά κενα κλπ...
 
Επειδη εχω δοκιμασει σεταπ σου....Θα ελεγα οτι τα δικα σου...ειναι ακομα καλυτερα !!! :) :cool:
Νίκο,
Εγώ δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με σκάγια.
Άλλες ήταν οι προτεραιότητες μου.
Απλά έφτιαξα κάποιες συνταγές, έτσι για να υπάρχουν, με τα καλύτερα υλικά που θα μπορούσα να βρω.
 
Οι δοκιμές θα γίνουν οπωσδήποτε με χοντρά σκάγια.
Έτσι σας θέλω ... μόνο με συγκριτικές θα βγάλουμε άκρη ... αποδείξτε μου ότι κάνω λάθος, να αγοράσω καινούργιο όπλο. 😍
Αν έχω δίκο θα πουλήσετε ίσως μερικά δικά σας.

Δείτε εδώ τι συγκριτικά κάνει ο άλλος ο τρελός
 
Last edited:
Έτσι σας θέλω ... μόνο με συγκριτικές θα βγάλουμε άκρη ... αποδείξτε μου ότι κάνω λάθος. 😍

Δείτε εδώ τι συγκριτικά κάνει ο άλλος ο τρελός
Βασίλη γνώμη μου είναι ότι δεν χρειάζεται να αποδειχθεί τίποτα από κανέναν. Εγώ τα χοντρά σκάγια τα ανάφερα γιατί με χοντρά κυνηγάω. Τώρα όσον αφορά τα όπλα που θέλω να δοκιμάσω τα δύο είναι παλιά, οπότε πάλι δεν έχει ενδιαφέρον για τους περισσότερους. Η όλη φάση, θα γίνει από περιέργεια και ενδιαφέρον. Για την ιστορία, τα όπλα είναι benelli 121 sl80, Browning Auto 5 και Remington 1187.
 
Εγώ τα χοντρά σκάγια τα ανάφερα γιατί με χοντρά κυνηγάω.
Αν σου κάνει κέφι να πεις τί σκάγια χρησιμοποιείς για τα θηράματα που κυνηγάς θα με ενδιέφερε να το ακούσω.
Μου αρέσουν πολύ τα χοντρά σκάγια στο φυσίγγι.
 
Και η δική σου γνώμη μπορεί να οδηγεί χάνους σε """οπλουργούς""" για μηδενικό όφελος.
50,000 benelli x 150€ ο κώνος = 7.500.000€
Δεν σου βάζω άλλα όπλα.
Δεν το έχεις σκεφτεί αυτο ?
Όσο περισσότεροι οι χάνοι, τόσο μεγαλύτερος ο τζίρος.
Αλλά για να αυξηθούν οι χάνοι χρειάζεται και λίγο διαφήμιση για να δημιουργηθούν ανύπαρκτες ανάγκες.

Εσύ βέβαια καλά έκανες γιατί το όπλο σου έριχνε κατανομές σε σχήμα S.
Δεν ρίχνουν όμως όλα τα όπλα έτσι.
Στο λέω για να μην κινδυνεύσεις να θεωρηθείς διαφημιστής αμφιβόλων υπηρεσιών.
Θα μπορούσες πχ να γράψεις ότι όσοι έχουν το συγκεκριμένο όπλο που πετάει κατανομές σε σχήμα S μια λύση θα μπορούσε να είναι ο κώνος.
Όχι κουτσοί στραβοί στον Αγ. Παντελεήμονα.


Δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τα λές.
Αν ρωτήσεις 500 άτομα τα οποία έχουν σχέσεις με """οπλουργούς""" (που κάνουν κώνους) και με τον έναν ή τον άλλο τρόπο επωφελούνται από αυτούς ή απλά αισθάνονται υποχρεωμένοι θα πάρεις 500 ίδιες γνώμες.
Ότι μόνο οι Benelli χρειάζονται κώνους για να σκοτώσουν. 🤣
Όλα τα άλλα όπλα που κυκλοφορούν δεν χρειάζονται. 😜

Αν μπορείς βάλε μας καμιά τουφεκιά με χοντρά εμπορικά #2-#4 λέγοντάς μας το φυσίγγι και το τσοκ να δούμε τι κάνει ο 7,5cm κώνος στα χοντρά.
Αν είναι ιδιογόμωσης γράψε και την συνταγή.

Στα ψιλά είδα ότι πραγματικά σκοτώνει στα 26m.
δεν εινα καλό να λεμε ( χάνους ) όσους πάνε για κωννο..και εξάλλου λεφτά δικά του θα χαλάσει δεν σας τα πήρε Δανίκα .., γιατί τόση καλοσύνη για τα οικονομικα τον συναδέλφων!!!!! Έχεις την άποψη σου σεβαστή όπως σεβαστή και τον άλλον συναδέλφων
 
Όσο για της αποδείξεις που ζητάτε μαυζευτε της δικές σας και στήλτετες στον Κούρκουλου/ παπατσαρουχα/ψιλακη λιακο ( αυτούς ξέρω που κάνουν κωννο) και γράψτε τους ότι αποδηξατε ο κώνος δεν δουλευει και κοροϊδεύουν τους κυνηγούς να δουμε τη θα σας απαντησουν
 
Last edited:
Νίκο,
Εγώ δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με σκάγια.
Άλλες ήταν οι προτεραιότητες μου.
Απλά έφτιαξα κάποιες συνταγές, έτσι για να υπάρχουν, με τα καλύτερα υλικά που θα μπορούσα να βρω.

Αυτο που ειδα....οταν πρωτο διαβασα και αρχισα να στηνω σεταπ σου ...θυμαμαι τις αποριες που μου
δημιουργησαν!!!
Η πρωτη ηταν πως σκεφτηκες εβγαλες τετοια στησιματα και δοσολογιες....η δευτερη ηταν ...τι θα δωσουν ???

Ο ταχογραφος και ο στοχος σε δικαιωσαν....δεν πιστευα αυτο που εβλεπα !!!

Τα λεω και στα γραφω...οχι για να σου ''χα'ι'δεψω'' τ'αυτιά....δεν το κανω ποτε αυτο...
Το λεω γιατι αυτη ειναι η Αληθεια φιλε μου !!! :) :cool:
 
Όσο για της αποδείξεις που ζητάτε μαυζευτε της δικές σας και στήλτετες στον Κούρκουλου/ παπατσαρουχα/ψιλακη λιακο ( αυτούς ξέρω που κάνουν κωννο) και γράψτε τους ότι αποδηξατε ο κώνος δεν δουλευει και κοροϊδεύουν τους κυνηγούς να δουμε τη θα σας απαντησουν
Για τη λέξη (χάνους) έχεις δίκιο ,αλλά μπορείς να πεις για τον καθένα ,για τους δικούς του λόγους ευκολόπιστος.Εχουμε περάσει χρηματιστήρια ,εορτοδανεια -διακοποδανεια,με το νοίκι παίρνεις σπίτι και αλλά πολλά τυρακια.Εσυ θα ήθελα να μου πεις η οποιοσδήποτε άλλος ξέρει ,αν κάποιος από τους οπλουργους που ανέφερες, για τη συγκεκριμένη εργασία δίνει γραπτή .εγγύηση επιτυχίας ,το πάχος της κάνης και πόσο έμεινε στο σημείο της επέμβασης , ποσοστό βελτίωσης με τουφεκιές πριν και μετά .
 
Για τη λέξη (χάνους) έχεις δίκιο ,αλλά μπορείς να πεις για τον καθένα ,για τους δικούς του λόγους ευκολόπιστος.Εχουμε περάσει χρηματιστήρια ,εορτοδανεια -διακοποδανεια,με το νοίκι παίρνεις σπίτι και αλλά πολλά τυρακια.Εσυ θα ήθελα να μου πεις η οποιοσδήποτε άλλος ξέρει ,αν κάποιος από τους οπλουργους που ανέφερες, για τη συγκεκριμένη εργασία δίνει γραπτή .εγγύηση επιτυχίας ,το πάχος της κάνης και πόσο έμεινε στο σημείο της επέμβασης , ποσοστό βελτίωσης με τουφεκιές πριν και μετά .

Πολυ σωστα !!! Για το δε ''χανους''....τον Βασιλη τον γνωριζουμε ολοι...ξερουμε οτι δεν σκοπο να θιξει
κανεναν...
Απλα με το ''χανους''...εννοουσε τους αφελεις !!! :)
 
Βασίλη γνώμη μου είναι ότι δεν χρειάζεται να αποδειχθεί τίποτα από κανέναν. Εγώ τα χοντρά σκάγια τα ανάφερα γιατί με χοντρά κυνηγάω. Τώρα όσον αφορά τα όπλα που θέλω να δοκιμάσω τα δύο είναι παλιά, οπότε πάλι δεν έχει ενδιαφέρον για τους περισσότερους. Η όλη φάση, θα γίνει από περιέργεια και ενδιαφέρον. Για την ιστορία, τα όπλα είναι benelli 121 sl80, Browning Auto 5 και Remington 1187.
Ωραία όπλα για δοκιμές ... την πλάκα μας κάνουμε Βασίλη, ενίοτε μαθαίνουμε και κάτι.
 
δεν εινα καλό να λεμε ( χάνους ) όσους πάνε για κωννο..και εξάλλου λεφτά δικά του θα χαλάσει δεν σας τα πήρε Δανίκα .., γιατί τόση καλοσύνη για τα οικονομικα τον συναδέλφων!!!!! Έχεις την άποψη σου σεβαστή όπως σεβαστή και τον άλλον συναδέλφων
Όσοι τσιμπάνε εύκολα σε δολώματα εγώ τους λέω χάνους.
Αν είναι βαριά η λέξη την παίρνω πίσω και θα τους ονομάσω ευκολόπιστους.
Διότι αγοράζουν μια υπηρεσία χωρίς κανένας να τους διαβεβαιώνει ή να τους εγγυάται τίποτα.
Αγοράζεις δηλαδή ελπίδα.
 
Διαβάσαμε για τα πολλά σκάγια στο κέντρο ,αν είσαι από αυτούς που κεντροτουφεκανε τότε είναι που δεν χρειάζεσαι κώνο ,ιδίως αν θέλεις το θήραμα να τρωγεται.Εξ ορισμού τα 2/3 της τουφεκιας πάνε στο κεντρικό 1/3 του στόχου ,δεν χρειάζεσαι περισσότερα .Το ζητούμενο είναι πως θα πάρεις σκάγια από το κεντρικό τρίτο που δεν θα του λείψουν και να εμπλουτίσεις τα άλλα 2/3 με το ίδιο φονικά σκάγια.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top