Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Καλημέρα σε όλους έχω βρει κάτι φυσιγγια με aquila στα 32 γρ τα έχει φτιάξει ένας με κυνηγομαγαζο τα δίνει στα 7 ευρώ τη λέτε είναι καλα;Η aguila είναι καλή σαν πυρίτιδα;
Δεν υπάρχει κακή πυρίτιδα!
Τα φυσίγγια που λες μπορεί να είναι εξαιρετικά έως επικίνδυνα...
Τα έχει δοκιμάσει σε κανονάκι?
Έχεις γνώμες από κάποιους που τα χρησιμοποίησαν?
Μπορεί να σου δώσει τις παραμέτρους του φυσιγγίου?
Η τιμή,με τα σημερινά δεδομένα είναι καλή!
 
Καλημέρα σε όλους έχω βρει κάτι φυσιγγια με aquila στα 32 γρ τα έχει φτιάξει ένας με κυνηγομαγαζο τα δίνει στα 7 ευρώ τη λέτε είναι καλα;Η aguila είναι καλή σαν πυρίτιδα;
Λαμπρο αν ξέρει και τα αλλά υλικά θα σε βοηθήσουμε καλητερα σαν πυρητιδα είναι πολύ καλη
 
Καλημέρα σε όλους έχω βρει κάτι φυσιγγια με aquila στα 32 γρ τα έχει φτιάξει ένας με κυνηγομαγαζο τα δίνει στα 7 ευρώ τη λέτε είναι καλα;Η aguila είναι καλή σαν πυρίτιδα;
Μια χαρά είναι η aquila σαν πυρίτιδα. Έχω φτιάξει και ρίξει χιλιάδες φυσίγγια.
Τώρα για το φυσίγγι που σου έδωσε συγκεκριμένα δε ξέρω, παίζουν ρόλο και τα υπόλοιπα.
Άκου τον Γιάννη στο παραπάνω ποστ.

Για αρχή μέτρα ακριβώς το μήκος που έχει το φυσίγγι έτσι όπως είναι κλειστό.
Μετά άνοιξέ το (δεν είπα σφάχτο) και μέτρα το αρχικό μήκος του κάλυκα πριν κλείσει.
Μετά βγάλε προσεκτικά τα σκάγια χωρίς να χάσεις ούτε ένα και μέτρα το βάρος τους σε μία ζυγαριά ακριβείας.
Μετά βγάλε όλη την πυρίτιδα μέχρι το τελευταίο φυλλαράκι της και μέτρα τη σε μία ζυγαριά υπερακριβείας που μετράει μέχρι και εκατοστό γραμμαρίου.
Μετά βγάλε μία φωτογραφία με όλα μαζί και να φαίνεται καλά το βύσμα.

Αν τα κάνεις όλα αυτά θα έχουμε τις απαραίτητες πληροφορίες για το αν είναι καλό ή όχι.

Η τιμή στα 7 ευρώ είναι υπόπτως πολύ καλή. 🧐
 
Καλημέρα σε όλους έχω βρει κάτι φυσιγγια με aquila στα 32 γρ τα έχει φτιάξει ένας με κυνηγομαγαζο τα δίνει στα 7 ευρώ τη λέτε είναι καλα;Η aguila είναι καλή σαν πυρίτιδα;
Φτιάχνει φασόν κάθε χρόνο αυτό το μαγαζί? Ποιος Του τα φτιάχνει? Θα είναι περσινό στοκ μπορεί. Ξέρεις άλλους που έχουν αγοράσει?
 
Καλημέρα σε όλους έχω βρει κάτι φυσιγγια με aquila στα 32 γρ τα έχει φτιάξει ένας με κυνηγομαγαζο τα δίνει στα 7 ευρώ τη λέτε είναι καλα;Η aguila είναι καλή σαν πυρίτιδα;
Εμένα μου αρέσει σα πυρίτιδα..τώρα αν θα δουλέψει στο όπλο σου και στο τόπο σου είναι άλλο θέμα!
 
Φτιάχνει φασόν κάθε χρόνο αυτό το μαγαζί? Ποιος Του τα φτιάχνει? Θα είναι περσινό στοκ μπορεί. Ξέρεις άλλους που έχουν αγοράσει?
Όχι δεν ξέρω νομίζω μια φορά τα έφτιαξε θα πάρω τώρα και ότι γίνει...Αν και δεν βλέπω να έχει τσίχλες και φέτος πέρυσι τον Οκτώβριο δεν πέρασε ούτε μια κάτι έχει αλλάξει μόνο φάσες πέρασαν τα προηγούμενα χρόνια περνούσαν φουλ τσίχλες.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top