Γνώμες Φυσιγγίων

Για το jordan 33 στο μπλε κουτακι τι γνωμη εχετε?καποιος που να το εχει ριξει?τι υλικα φοραει?
Παρά πολύ καλό θέλει από Οκτώβριο και μετά πολύ καλό στον κρύο καιρό.ηταν με μβ32 τώρα δεν ξέρω με τι είναι γεμισμένο.
 
Για το jordan 33 στο μπλε κουτακι τι γνωμη εχετε?καποιος που να το εχει ριξει?τι υλικα φοραει?
Δες εδώ..
Ίσως τα ίδια υλικά να έχει κ τωρα....


Εμένα μου αρεσαν, σε περπατητο τσιχλας τα είχα ρίξει στο ν8...

ηταν με μβ32 τώρα δεν ξέρω με τι είναι γεμισμένο.
Κααποτε ναι είχε mb32 oπως κ g3000...
 
Σήμερα ρωτησα τον αλαγιανη αν ξέρει με τι γεμίζετε τ biturbo 40 αλλά δεν ήξερε ηα ρωτησει από δευτερα π ανοίγει ο ναυπλιωτης υποθέτει με τέκνα,όσο για το δορκα ακόμα δεν έχει γεμίσει φυσιγγια ίσως πρώτη βδομάδα Σεπτεμβρίου...
 
Σήμερα ρωτησα τον αλαγιανη αν ξέρει με τι γεμίζετε τ biturbo 40 αλλά δεν ήξερε ηα ρωτησει από δευτερα π ανοίγει ο ναυπλιωτης υποθέτει με τέκνα,όσο για το δορκα ακόμα δεν έχει γεμίσει φυσιγγια ίσως πρώτη βδομάδα Σεπτεμβρίου...
Ο κλούβας έφερε του δορκα τα σεμι και μου είπε ότι είναι με άλλη μπαρούτι, δε τα αγόρασα..
 
Σήμερα ρωτησα τον αλαγιανη αν ξέρει με τι γεμίζετε τ biturbo 40 αλλά δεν ήξερε ηα ρωτησει από δευτερα π ανοίγει ο ναυπλιωτης υποθέτει με τέκνα,όσο για το δορκα ακόμα δεν έχει γεμίσει φυσιγγια ίσως πρώτη βδομάδα Σεπτεμβρίου...
Αγριεμένο,σε βλέπω...
 
Αγριεμένο,σε βλέπω...
Έχω στοκ μπόλικο Δημήτρη δεν ανχωνομαι
Απλά είχαμε μια συναλλαγή και έγινε λάθος είχα πάρει το Μάρτη ένα κιβώτιο 3α σεμι για τ φίλο μ και για εμένα τα ειχε 10.5ε και μου έστειλε 3α απλά τα 33γρ κατά λάθος από ότι μου πε τα έστειλα πίσω και περιμένω να τ στείλει ο δορκας ν μ στείλει τ αντίστοιχα αλλά μου φαινετε θα του πω ν μ στείλει αλλά για αυτό ρώτησα για τα μπιτουρμπο να δω με τι γεμίζοντας, αλλα αν μ λέει και ο Μάνος ότι αλαξανε μπαρούτι θα θενε πάλι δοκιμή,καλά πως γίνετε ν μ πει ο αλαγιανης οτι δεν έχει ν στείλει ο δορκας και ο κλουβας να έφερε από δορκα;κάποιος από τους δύο δεν.μας τα λέει καλά νομίζω...
 
Έχω στοκ μπόλικο Δημήτρη δεν ανχωνομαι
Απλά είχαμε μια συναλλαγή και έγινε λάθος είχα πάρει το Μάρτη ένα κιβώτιο 3α σεμι για τ φίλο μ και για εμένα τα ειχε 10.5ε και μου έστειλε 3α απλά τα 33γρ κατά λάθος από ότι μου πε τα έστειλα πίσω και περιμένω να τ στείλει ο δορκας ν μ στείλει τ αντίστοιχα αλλά μου φαινετε θα του πω ν μ στείλει αλλά για αυτό ρώτησα για τα μπιτουρμπο να δω με τι γεμίζοντας, αλλα αν μ λέει και ο Μάνος ότι αλαξανε μπαρούτι θα θενε πάλι δοκιμή,καλά πως γίνετε ν μ πει ο αλαγιανης οτι δεν έχει ν στείλει ο δορκας και ο κλουβας να έφερε από δορκα;κάποιος από τους δύο δεν.μας τα λέει καλά νομίζω...
Δε ξέρω φίλε, πάντως τα κουτιά του κλούβα φαίνονταν καινούργια,δεν είχαν το κλασικό ξεθωριασμα ούτε καν σκόνη. Και επειδή μου το είπε ότι άλλαξε μπαρούτι,λέω άστα στη θέση τους. ..Ήρθαν τα waidmashell 36 γρ και πήρα 1 πακέτο. Για αυτά δεν ήξερε αν άλλαξαν μπαρούτι... Ο θεός βοηθός πάλι φέτος.
 
Αλλάζουν τις μπαρουτες σε τοσα φυσίγγια,που μέχρι και οι μαγαζατορες έχουν ξεκινήσει να νευριάζουν και να τα χώνουν στις εταιρείες.. όλος ο εκνευρισμός θεωρώ ότι προέρχεται από εμάς τους κυνηγούς που ή επιστρέφουμε φυσέκια πίσω στα μαγαζιά ,ή βγάζουμε τα νεύρα μας στους μαγαζατορες γιατί χάλασαν το αγαπημένο μας φυσεκι.. το κυριότερο, χάνουμε θηράματα λαβωμένα ή χαλιετε το κέφι μας στις λίγες εξόδους που βγαίνουμε στο βουνό ή στο πέρασμα.
Και στους δύο μαγαζατορες που πέρασα σήμερα μίλαγαν με εταιρείες και έπεφταν καντιλακια για επιστροφή φυσιγγιων λόγω αλλαγής υλικών.
 
Έχω στοκ μπόλικο Δημήτρη δεν ανχωνομαι
Απλά είχαμε μια συναλλαγή και έγινε λάθος είχα πάρει το Μάρτη ένα κιβώτιο 3α σεμι για τ φίλο μ και για εμένα τα ειχε 10.5ε και μου έστειλε 3α απλά τα 33γρ κατά λάθος από ότι μου πε τα έστειλα πίσω και περιμένω να τ στείλει ο δορκας ν μ στείλει τ αντίστοιχα αλλά μου φαινετε θα του πω ν μ στείλει αλλά για αυτό ρώτησα για τα μπιτουρμπο να δω με τι γεμίζοντας, αλλα αν μ λέει και ο Μάνος ότι αλαξανε μπαρούτι θα θενε πάλι δοκιμή,καλά πως γίνετε ν μ πει ο αλαγιανης οτι δεν έχει ν στείλει ο δορκας και ο κλουβας να έφερε από δορκα;κάποιος από τους δύο δεν.μας τα λέει καλά νομίζω...
Παναγιώτη, αφού ρίχνεις πολλά γραμμάρια,πάρε κάνα κουτί κι απ'αυτά.
Εγώ θα δοκιμάσω τα 34άρια.
https://www.ehunter.gr/fysiggia-fiocchi-performance-jk6-36-cal12-36gr-p-13531.html
 
Δε ξέρω φίλε, πάντως τα κουτιά του κλούβα φαίνονταν καινούργια,δεν είχαν το κλασικό ξεθωριασμα ούτε καν σκόνη. Και επειδή μου το είπε ότι άλλαξε μπαρούτι,λέω άστα στη θέση τους. ..Ήρθαν τα waidmashell 36 γρ και πήρα 1 πακέτο. Για αυτά δεν ήξερε αν άλλαξαν μπαρούτι... Ο θεός βοηθός πάλι φέτος.
Θα πάρω ένα να κόψω να δω τι έχει μέσα συγκριτικά με τ παλιό δεν ειναι απαραίτητο ότι επειδή άλλαξαν Υλικά δεν θα ναι και καλο
 
Παναγιώτη, αφού ρίχνεις πολλά γραμμάρια,πάρε κάνα κουτί κι απ'αυτά.
Εγώ θα δοκιμάσω τα 34άρια.
https://www.ehunter.gr/fysiggia-fiocchi-performance-jk6-36-cal12-36gr-p-13531.html
Με jk6 μου γεμιζε ένας φίλος παλαιότερα πριν καταργηθεί 34 με υαπα και 36 συγκεντρωτηρα πολύ καλή πυριτιδα ,μετά με τέκνα βρήκαμε γέμιση καλή σταμάτησε και αυτή το γύρισα στα αμερικανικά αλλά πέρσι μου κάναν νερα δε ξέρω το λόγο ίσως η πιο πολύ ζέστη ίσως να να ταν πολλά χρόνια στ ραφι δε ξέρω, έχω τ 5 κουτια περκοσο από τα παλιά ,και τα 3α που είχα πολλά χρόνια να τα ρίξω και έριξα πέρσι μερικά καλά ήταν
 
Back
Top