Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σύμφωνα με τα απογευματινά τρεξίματα των μοντέλων εμείς εδω πάμε για ανελέητο θάψιμο μέχρι τις βάρκες. Να έχετε το νου σας να μας στείλετε τίποτα σινουκ να μας ρίχνουν προμήθειες όπως το 87. Επτά ετών ήμουν αλλά το θυμάμαι πεντακαθαρα!
Ποιος θυμάται το χιόνι του 81 και τα πάπια στα αμπέλια;
 
Δυσκολα να αλλάξει κάτι.. Πάμε για πολυ χιόνι στην Αττική.. Δείχνει να είναι χειρότερο σε ποσοτητες κ από το περσινο τον Φλεβάρη. Αν συμβεί τελικά δεύτερη σερί χρονιά θα έχει ενδιαφέρον να ανατρέξουμε στο παρελθόν για το ποτε συνέβη τόσο έντονο φαινόμενο διαδοχικές χρονιές..
 
Εάν κάτσει η ψυχρή λίμνη πάνω μας ,την ερχόμενη Δευτέρα,έτσι όπως πάει ,είναι σχεδόν καρμπον με την κακοκαιρία των Θεοφανείων του 2002....

Το κρύο θα μείνει όλη την ερχόμενη εβδομάδα..

Πάει να κλείσει για κεντρονότιος χιονιάς ...

Είναι πολλά ακόμα.που πρέπει να δούμε...

Το κρύο είναι δεδομένο ,τα χαμηλά.που θα βγάλει είναι που θα μας δείξουν τις χιονοστρωσεις...
 
Δυσκολα να αλλάξει κάτι.. Πάμε για πολυ χιόνι στην Αττική.. Δείχνει να είναι χειρότερο σε ποσοτητες κ από το περσινο τον Φλεβάρη. Αν συμβεί τελικά δεύτερη σερί χρονιά θα έχει ενδιαφέρον να ανατρέξουμε στο παρελθόν για το ποτε συνέβη τόσο έντονο φαινόμενο διαδοχικές χρονιές..
Από το 2000 και μετα ,δεν έχει συμβεί ...
Αλλά ας κρατάμε ακόμα μικρό Καλάθι...
Βλέπω σε κάποια run να κόβεται ο Αυλώνας νωρίς ,αυτό θα έχει σημασία στην ποσότητα του ψύχους που θα μπει από πάνω μας ..
 
Εγώ βλέπω εκπτώσεις στα μοντέλα και μου αρεσει. Θέλω ένα ωραίο χιονακι 20-30 cm στην πόρτα μου που δεν θα δημιουργήσει προβλήματα σε κανεναν. Και μετά όταν λιώσει σε 3-4 μερες να καεί το πελεκουδι!
 
Βλέπω να το μαζεύουν σιγά σιγά....
Ακόμη και τώρα η Εύβοια τρώει χιονι. Ξαναλέω δεν θέλουμε ακρότητες. Αυτά που μερικοί θέλουν χιονοαρμαγεδδωνες και ιστορικούς χιονιαδες για να τους απολαμβάνουν εκ του ασφαλούς ενώ άλλοι καταστρέφονται είναι χαζομάρες. Είπαμε ένα 30αρι και είμαστε κομπλε:)
 
Βλέπω να το μαζεύουν σιγά σιγά....
Εχει μεινει πολυ καυσοξυλο και diesel θερμανσης απουλητο ;)
Ολη μερα στο ραδιο μιλανε για την επερχομενη επελαση του χιονια στην πλατεια Βαθης και περιξ του Λεκανοπεδιου :confused:
Σηκωθειτε απο καρεκλες ντιβανια καναπεδες
μαζεψτε παλετες σανιδια και πευκοβελονες για προσαναμα
πλησιαζει η ωρα που το κανις θα μεταμορφωθει σε καυκασου για να επιβιωσει απο τον παγετο .pray to God.
 
Εγώ βλέπω δίνουν λιγοστά χιόνια το Σαββατο κι απο Δευτερα τα περισσότερα. Μηπως την Κυριακή καταφέρουμε να βγούμε;
Μακάρι να έχει αυτό το άνοιγμα που δείχνουν και να βγούμε την Κυριακή. Με την αναμπουμπούλα του καιρού ίσως έχουμε και καλά αποτελέσματα θηραματικα.
 
Μακάρι να έχει αυτό το άνοιγμα που δείχνουν και να βγούμε την Κυριακή. Με την αναμπουμπούλα του καιρού ίσως έχουμε και καλά αποτελέσματα θηραματικα.
Μου έχει πει και ο φίλος από Αθήνα να πάμε παρέα αυτό το ΣΚ.Βρήκε το κατάλληλο χαχα. Μακάρι να μας αφήσει για περπατητό!
 
Εγώ βλέπω δίνουν λιγοστά χιόνια το Σαββατο κι απο Δευτερα τα περισσότερα. Μηπως την Κυριακή καταφέρουμε να βγούμε;
Οτν βλεπεις το Σαββατο να γινεται Δευτερα, περιμενε η Δευτερα να γινει Τεταρτη και μετα ως δια μαγειας να εξαφανιστουν....
Μονο τους καυσωνες πετυχαινουν...
 
Εγώ βλέπω δίνουν λιγοστά χιόνια το Σαββατο κι απο Δευτερα τα περισσότερα. Μηπως την Κυριακή καταφέρουμε να βγούμε;
Κυριακή Δεν θα έχει φαίνομενα...
Κρύο πολύ θα έχει ...
Δεν βλέπω μεγάλες αλλαγές ...
Δείχνει να κόβεται νωρίς ο Αυλώνας,όπως έγραψα και το μεσημέρι.. ,οπότε έχουμε ψαλίδι στο κρύο...Αλλά μικρό...
Η κακοκαιρία θα είναι μεγάλη είναι σίγουρο ...Οι θερμοκρασίες θα είναι σημαντικά χαμηλές ιδικά στην βόρεια Ελλάδα ..
Θα δουν χιόνι νησια ,κάτι που δεν γίνεται κάθε μέρα παιδιά....

Από την αρχή έδειχνε να είναι σε 2 δόσεις ..Σάββατο και Δευτέρα ...
Η ψυχρή λίμνη της Δευτέρας είναι μεγάλος γρίφος ακόμα...
Αυτά...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top