Καιρός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Για να δούμε απο βδομάδα τα νεότερα ρε Περι και βλέπουμε
Εάν μπορείς να περιμένεις μέχρι Τετάρτη..ναι οκ..
Πάντως το κομμάτι Πρωτοχρονιάς φώτα , το έχω σημαδέψει μέρες τώρα...
Αν και όπως σου είπα και τις προάλλες ο παππούς έλεγε , ""Αύριο είναι μια άλλη μέρα "
 
Εάν μπορείς να περιμένεις μέχρι Τετάρτη..ναι οκ..
Πάντως το κομμάτι Πρωτοχρονιάς φώτα , το έχω σημαδέψει μέρες τώρα...
Αν και όπως σου είπα και τις προάλλες ο παππούς έλεγε , ""Αύριο είναι μια άλλη μέρα "
Ο παπούς ειχε δίκιο ,όπως και ο πατέρας μου που έλεγε το ίδιο.
Ωραία ,θα το δούμε .Αν για κάποιον άλλο λόγο δεν το αναβάλω για 5 Ιανουαρίου το βλέπουμε .
 
Πωωωω ρε φίλε 26/12 σήμερα και μιλάμε για κανονική άνοιξη έξω! Τα μπουμπούκια στα κληματα έβγαλαν κανονικότατα νέα φύλλα!!! Στα καιρικα μελλούμενα. Καραβι που αργεί σκατα είναι φορτωμένο. Εδειχναν κρύο για τα Χριστούγεννα, το πήγαν πρωτοχρονιά, το πήγαν στα Φώτα και τώρα πάμε για πιο μετά. Θα ερθει το Πάσχα και τα μοντέλα θα ταζουν κρυο και χιονια για 15 μέρες μπροστά μέχρι να το πετύχουν τον Δεκέμβριο του 23.
 
Πωωωω ρε φίλε 26/12 σήμερα και μιλάμε για κανονική άνοιξη έξω! Τα μπουμπούκια στα κληματα έβγαλαν κανονικότατα νέα φύλλα!!! Στα καιρικα μελλούμενα. Καραβι που αργεί σκατα είναι φορτωμένο. Εδειχναν κρύο για τα Χριστούγεννα, το πήγαν πρωτοχρονιά, το πήγαν στα Φώτα και τώρα πάμε για πιο μετά. Θα ερθει το Πάσχα και τα μοντέλα θα ταζουν κρυο και χιονια για 15 μέρες μπροστά μέχρι να το πετύχουν τον Δεκέμβριο του 23.
Δεν υπάρχει αυτό που ζούμε φέτος.Μίλαγα με φίλο και μου είπε τρόμαξαν να σηκώσουν μία μπεκάτσα και πάλι σε μέρη που γνωρίζουν με κλειστά τα μάτια.Δε στα έλατα είχε πάει για μανίτες και είχε το όπλο κοντά.Περπάτησαν κοντά 5 ώρες και είδε μακριά 2 ελατότσιχλες....Για την τσίχλα καρτέρι 0 έλεγε και περπατητό πάλι χάλια....Όχι ότι δεν τα ξέραμε, αλλά για μπεκάτσα και έλατα που δεν πήγα ειδικά φέτος δεν είχα άποψη....
 
θερμοκρασιακες ανωμαλιες στα 850hpa για τις 3/1/23... Απο τελος Σεπτεμβρίου και μεχρι τώρα με ελάχιστες μέρες εξαίρεση η ίδια εικόνα. Και μου αρέσει που ψάχνουμε τον λόγο που δεν έχει πουλιά φέτος παλικάρια μου. gfs-15-192.png
 
θερμοκρασιακες ανωμαλιες στα 850hpa για τις 3/1/23... Απο τελος Σεπτεμβρίου και μεχρι τώρα με ελάχιστες μέρες εξαίρεση η ίδια εικόνα. Και μου αρέσει που ψάχνουμε τον λόγο που δεν έχει πουλιά φέτος παλικάρια μου. View attachment 63733
https://www.newsit.gr/ellada/kairos...protoxronia-pou-exei-katagrafei-pote/3669964/

https://www.dikaiologitika.gr/eidhs...-xeimonas-pote-tha-doyme-ta-prota-protovroxia

Ερχεται ο Αρμαγεδωνας αμαρτωλοι....
 
Πωωωωω ,τελικά Δεν βλέπουμε χειμώνα φέτος!
κάποια στιγμή θα κάνει κάτι δεν γίνεται του πουστη... μια δυο τρεις μέρες θα γίνει...αυτή την στιγμή δεν φαίνεται κάτι...μπορεί μεθαύριο να δείχνει κάτι άλλο
 
Σήμερα πότισα τα ξινά στον κήπο. Οι λεμονιές ανθισμένες με φρέσκα βλαστάρια.
Στον κήπο του αδελφού μου στη Λιθουανία πάνω που είχαν λειώσει τα προηγούμενα χιόνια, σήμερα ξαναστρωσε 20 πόντους. Εφέτος αυτοί οι κεντροβορειοι βλέπουν χειμώνα.
Πριν δέκα ημέρες ξυπναγαν με - 11β.
Στο GFS δείχνει εδώ σεμας μια κατεβασια 9, 10 του Γενάρη.
 
Σήμερα πότισα τα ξινά στον κήπο. Οι λεμονιές ανθισμένες με φρέσκα βλαστάρια.
Στον κήπο του αδελφού μου στη Λιθουανία πάνω που είχαν λειώσει τα προηγούμενα χιόνια, σήμερα ξαναστρωσε 20 πόντους. Εφέτος αυτοί οι κεντροβορειοι βλέπουν χειμώνα.
Πριν δέκα ημέρες ξυπναγαν με - 11β.
Στο GFS δείχνει εδώ σεμας μια κατεβασια 9, 10 του Γενάρη.
Για να καταλαβαίνουν οι πολλοί όπου GFS= Ναντια Κομανεντσι.....Κωλοτουμπες έκανε αυτή... σήμερα το έχει φέρει πιο νωρις το κρύο. Αν δεν έχουν χειμώνα Βαλκάνια και Ταγιπ προκοπή δεν εχει για εμάς...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top