Λάδια καθαρισμού και συντήρησης

Ok. Το πρόβλημα λύθηκε με τη βία. Όπως τα περισσότερα πράγματα στην ζωή εξάλλου.
Έφερα από την αποθήκη το ηλεκτρικό τρυπανοκατσάβιδο, έβαλα την κεφαλή με τον χοντρό σταυρό και τη ξεβίδωσε. Ίσως και το Eds Red να βοήθησε. Ευχαριστώ πολύ!!
Το πάθημα μάθημα !!! Πάντα 1-2 μπουκαλάκια WD-40 εδώ κι εκεί ... Τώρα το πουλάνε και στα σούπερμάρκετ !!!
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Λάδια-καθαρισμού-και-συντήρησης.291/post-940665
.my man..sarcastic..big smile.
 
Σπάζοντας όλα τα ρεκόρ του Off Topic μπαίνω στο νήμα των λαδολάγνων μπας και ακούσω καμιά ιδέα.
Είμαι στο χωριό και έχω αγοράσει καινούργια κλειδαριά για την εξώπορτα και προσπαθώ να ξεβιδώσω τη βίδα του αφαλού αλλά είναι μαγκωμένη και δε ξεβιδώνει με τίποτα. Και πριν διαλύσω τα πάσα με το σταυροκατσάβιδο είπα να κάνω μια ερώτηση.
WD-40 δεν έχω και το σπίτι είναι μακριά από πολιτισμό και δεν μπορώ να πάω σήμερα να αγοράσω. Το μόνο που έχω εδώ κάτω είναι Ed's Red με την επίσημη συνταγή του. Ψέκασα αλλά δεν πάει μέσα να γλυκάνει τα πάσα. Καμιά άλλη ιδέα για να λασκάρει η γαμωβίδα ;;;
Η πορτα είναι ξύλινη εκτεθειμένη στον καιρό και η βίδα μάλλον σκούριασε μέσα.
coca cola
 
Ok. Το πρόβλημα λύθηκε με τη βία. Όπως τα περισσότερα πράγματα στην ζωή εξάλλου.
Έφερα από την αποθήκη το ηλεκτρικό τρυπανοκατσάβιδο, έβαλα την κεφαλή με τον χοντρό σταυρό και τη ξεβίδωσε. Ίσως και το Eds Red να βοήθησε. Ευχαριστώ πολύ!!
Το Ed's Red σίγουρα βοήθησε, απλώς θέλει να βάλεις μερικές φορές λίγο γιατί γλυστραει και φεύγει κάτω και φυσικά να περιμένεις λίγο.
Το Ed's Red έχει λάδι, οπότε γερό πλύσιμο ή κλειδαριά με ασετόν μην βγάλεις καμμια αναφυλαξια... 😝
 
Υπέροχα. Το σταυρό της σταυρόβιδας τον μάμησα ήδη με το σταυροκατσάβιδο
.hair.
Έπειδη ουτε εξολκεα βιδων θα εχεις φανταζομαι η μονη σου λυση ειναι να ζεστανεις την βιδα και με ενα ισιο κατσαβιδι σε οση εγκοπη εχεις αφησει απο τον σταυρο, κτυπητα με ενα σφυρι λιγο λιγο(θελει υπομονη) να σπρωξεις την βιδα αριστεροστροφα

Για το ζεσταμα εφοσον δεν εχεις καποιο πιστολι θερμου αερα χρησιμοποιησε ενα κερι με την φλογα κοντα στην βιδα
 
Ok. Το πρόβλημα λύθηκε με τη βία. Όπως τα περισσότερα πράγματα στην ζωή εξάλλου.
Έφερα από την αποθήκη το ηλεκτρικό τρυπανοκατσάβιδο, έβαλα την κεφαλή με τον χοντρό σταυρό και τη ξεβίδωσε. Ίσως και το Eds Red να βοήθησε. Ευχαριστώ πολύ!!
Οκ φθανει που κανονιστηκες
 
Παιδια εσεις οι ψαγμενοι τι προτεινετε για συνηριση στα πλαστικα μερη ,δεν ειναι γιαλιστερα εχουν μια αισθηση σαν να κολανε και λερωνουν πολυ !!! Κατι που δεν το περιμενα !!!!
Εάν το βρείς χρησιμοποίησε αυτό:
 

Attachments

  • IMG_0598.jpeg
    IMG_0598.jpeg
    26,9 KB · Προβολές: 50
Σε τι όπλο ?
Κάποια έχουν μια επικάλυψη που το παθαίνει αυτό.
Είναι πρόβλημα της επικάλυψης αν κολλάει ... χρειάζεται να αφαιρεθεί ... κάποιος είχε γράψει τα βήματα εδώ.
Οχι ρε μπιλ ειναι σαν να κολαει στην μπρεντα ειναι!! μαλον για να μην γλιστραει ειναι ετσι ,αν κολουσε θα ηταν πολυμερισμος !! Θα την πηγαινα πισω να παρω αλλη !!
 
Οχι ρε μπιλ ειναι σαν να κολαει στην μπρεντα ειναι!! μαλον για να μην γλιστραει ειναι ετσι ,αν κολουσε θα ηταν πολυμερισμος !! Θα την πηγαινα πισω να παρω αλλη !!
Πλαστική είναι ... με βρεγμένο πανί δεν βγαίνει η βρώμα ?
Εγώ δεν βάζω τίποτα στο κοντάκι ... αν λασπωθεί με βρεγμένο πανί και το αφήνεις να στεγνώσει.

Για τι βρωμιά μιλάς ?
 
Πλαστική είναι ... με βρεγμένο πανί δεν βγαίνει η βρώμα ?
Εγώ δεν βάζω τίποτα στο κοντάκι ... αν λασπωθεί με βρεγμένο πανί και το αφήνεις να στεγνώσει.

Για τι βρωμιά μιλάς ?
Βγαινει βασιλη! αλλα μενει σκονη και διαφορα απο τα χερια και θελει ολλη την ωρα να καθαριζω γιατι την βλεπω απο μαυρη ασπρη και συφιλιαζομαι !!
 
Γνώμες για το Καθαριστικό κάννης Robla Solo Mil;
ballistol1-800x800.png
 
Back
Top