Παλιά φυσίγγια

Ωραίος ο Τάσος!! Είτε το πιστευεις είτε οχι δεν ειχα ξαναδει κανενα απ αυτα! Το λαμπρο το χω σε αλλο καλυκα ενω εσυ super fiocchi (ξερεις καθολου πότε έβγαινε ετσι? ) κ το baikal σε μαύρο.να τα χιλιασεις!:ρ

Πρέπει να ναι από την εποχή του Λάμπρου. Μετά με τον ναυπλιώτη γεμίζονταν σε κάλυκα nobelsport/martignoni και μερικές φορές έγραφαν Lambro Italy/Frrance.
 
Πρέπει να ναι από την εποχή του Λάμπρου. Μετά με τον ναυπλιώτη γεμίζονταν σε κάλυκα nobelsport/martignoni και μερικές φορές έγραφαν Lambro Italy/Frrance.
Ναι απο την εποχή του Λαμπρο ειναι.
Ο ναυπλιωτης τοτε τους κάλυκες που λες τους είχε απόθεμα απο την λαμπρο που αγόρασε.Αυτο το λέω γιατι εχω συναντηση λαμπρο (πριν ναυπλιωτη)με τους κάλυκες που αναφέρεις.Θυμαμε διαφήμιση στην Κ&Κ του 1988 όπου το μπιτουρμπο γεμιζοταν σε καλυκα lambro france..
 
Καλησπέρα, την Κυριακή μέσα στο πυκνό βρήκαμε αυτους τους πολλοί παλιούς κάλυκες τις Πυρκαλ, όπως τους είδα με το παλιό λογότυπο μ'εφεραν πολλά χρόνια πίσω που πιτσιρικάς τους θυμάμαι.
* Τον έναν μου τον έδωσε ο κουμπάρος μου, πάει κολησε και αυτός. .sarcastic.
wcoBDsz.jpg
 
Απορώ πως βρεθήκαν στα χέρια μου, δεν αγόρασα ποτέ τέτοιο φυσίγγι..hit.
Αυτο το μυστηριο "θεμα" το εχει κ ο Αντωνακος....xm. Με ανεξηγητο τροπο εξαφανιζονται "ιδιαιιτερα" φυσιγγια απο το γιλεκο μου κ τα ανακαλυπτω στο δικο του 1-2 χρονια μετα... .hit.
 
Back
Top