Παλιά φυσίγγια

Αυτό δεν το είχα ακούσει.
Ήταν από τους πρώτους που τα σκαγια του ακολουθουσαν την ιταλική κλίμακα και με βόλευε γιατί εριχνα και maionchi.
Γιαννη απο τιμες δεν νομίζω να είχε και τα φθηνότερα τσιχλοφυσιγγα αν θυμαμε καλά..Πιτσιρικάς είχα ρίξει το πράσινο 30γρ καλό φυσιγγακι αλλά το μαγαζί που τα έφερνε έκλεισε αλλιώς θα δοκίμαζα όλους τους τύπους...sarcastic..sarcastic.
 
Γιαννη απο τιμες δεν νομίζω να είχε και τα φθηνότερα τσιχλοφυσιγγα αν θυμαμε καλά..Πιτσιρικάς είχα ρίξει το πράσινο 30γρ καλό φυσιγγακι αλλά το μαγαζί που τα έφερνε έκλεισε αλλιώς θα δοκίμαζα όλους τους τύπους...sarcastic..sarcastic.
Τιμές νορμάλ. Στο 20αρι κιβώτιο συμφερουσες.
Τώρα δεν ξέρω, έχω να πάρω χρόνια.
 
Και αν δεν πέφτω πολύ έξω, την μηχανή που γέμιζε, τώρα την έχει φίλος ιδιογωμοτής :)
 
Aμα καμια φορα δεν σε θελει... .buy buy.
Πηξα κ εγω να σας κανω presentation το μαγκνουμ του Κουτουμανου παλιας κοπης κ εμεινε απο μπαταρια η ζυγαρια... Το καλο ειναι οτι το ειχα κοψει προσεκτικα κ ετσι το ακουμπησα στο γραφειο οταν χτυπησε το κουδουνι κ ανοιξα στον ξαδερφο που κατι ηθελε να δει στον υπολογιστη αμεσα γιατι δεν ειχε ιντερνετ κ με το που ακουμπησε το γραφειο το μαγκνουμακι "σπορισε" στο πατωμα....fiurius..kkk.
Οπως καταλαβενετε...μετρηση γιοκ... .hair.
Τα υπολοιπα ειναι οπως τα βλεπετε, καλυκας Clever, συγκεντρωτηρας Z2M15, καψουλι δεν ξερω για να ειμαι ειλικρινης, τωρα το αναζητω, και πυριτιδα....Χμμμμμμμμμμ... Να ειναι Α0??? Δεν ξερω...






 
Τα The best φτιαχνοντουσαν στην Καμαριζα του Λαυρίου και τώρα φασον στον Μαυρουλη.
Όταν έφτιαχνε ο ίδιος τα μπλε 32γρ με Ακουιλα ήταν πολύ συγκεντρωτικα και είχα άριστες τουφεκιες στην τσιχλα.
Εριχνα πολλά κιβώτια κάθε χρόνο. Ο Κώστας Καιλας που τα έφτιαχνε είναι κυρίως τσιχλας και ορτυκας,αντε και λίγο φασσας.
Τα μπλε Γιάννη παρόλο που εδώ ηταν ακριβά τα εριχνα κυρίως σε κρύο καιρό στον οποίο και θεριζαν.κάποια στιγμη μετα απο 1-2 χρόνια πήρα μερικά κουτιά χωρίς καλά αποτ.και τα σταμάτησα.επίσης καλά ήτανε κια αυτά με το διπλό νουμερο για τρυγόνια.νομιζω οτι ήτανε 7-8.τώρα δεν τα φέρνει κανεις εδώ.
 
Βreda ήταν γιατί για win. δεν έμοιαζε με τίποτα.Και φορούσε οντως εξωτερικό τσοκ.
Είχε παλιά μια breda άσσο αδρανείας και έψαχνε και άλλη γιατί την είχε βολευτεί πολύ.
Επίσης είχε μια παλιά αχρωμίωτη winchester που της είχε βάλει εξωτερικα τσοκ της breda και που την τουφεκαγε εξαιρετικά. Πέρασαν φυσικά και αλλα όπλα από τα χέρια του.Τώρα δεν ξέρω τι δουλεύει. Καλό τουφέκι όπως λες και καλός άνθρωπος.
 
Τα μπλε Γιάννη παρόλο που εδώ ηταν ακριβά τα εριχνα κυρίως σε κρύο καιρό στον οποίο και θεριζαν.κάποια στιγμη μετα απο 1-2 χρόνια πήρα μερικά κουτιά χωρίς καλά αποτ.και τα σταμάτησα.επίσης καλά ήτανε κια αυτά με το διπλό νουμερο για τρυγόνια.νομιζω οτι ήτανε 7-8.τώρα δεν τα φέρνει κανεις εδώ.
Τα μπλε όπως λες ήταν λιγάκι πιεσμενα για κρύο και τσιχλα.Πολυ καλά.
Όταν αναγκάστηκε να τα φτιάχνει στη Θήβα έχασε τον έλεγχο. Εγώ πήρα δυο κούτες 20αρες και του τις επέστρεψα. Πήγαμε κοντά στο μαγαζί και ρίξαμε σε χαρτόνια και το φυσίγγι δεν είχε τις παλιες άριστες κατανομες. Τότε άρχισα να ψάχνω άλλο τσιχλοφυσιγκο.
Έφτιαχνε και καλά διασπορας 30γρ για ορτυκια. Είχα πάρει τόσα πολλά που τώρα ρίχνω τα τελευταία κουτιά στο νησί το Σεπτέμβρη.Κρατησαν σχεδόν 10 χρονια.
 
Κάτι fantom τα θυμάστε, πορτοκαλί κάλυκας με μια τσίχλα τυπωμένη πάνω 32γρ καλά σκοτωματα αλλά από ανακρουση νομιζες ότι ήταν 36γρ και πάνω για να μην πω 3".
Τα έφτιαχνε ο κουτουζης στον πυργο ηλειας. Τα παλια ηταν πολυ καλα και οχι τοσο δυνατα, εκαναν 1000 δραχμες το κουτι. Τα τελευταια χρονια που τα ξαναεβγαλε ηταν τοσο δυνατα οσο λες
 
Τα χειροποίητα του χεμλη από την πλατεία Βικτοριας στην πρωτεύουσα τα έχει δοκιμάσει κανείς;
Έχω δει μια εκπομπή του vice νομίζω ήταν που τον έδειξε.
 
Τα έφτιαχνε ο κουτουζης στον πυργο ηλειας. Τα παλια ηταν πολυ καλα και οχι τοσο δυνατα, εκαναν 1000 δραχμες το κουτι. Τα τελευταια χρονια που τα ξαναεβγαλε ηταν τοσο δυνατα οσο λες
Σωστος!Ειχε βαλει και διαφήμιση παλιά στο about "κουτουζη Αικατερινη"
Τωρα εχει κλεισει νομιζω ε Σπύρο?
 
Τα χειροποίητα του χεμλη από την πλατεία Βικτοριας στην πρωτεύουσα τα έχει δοκιμάσει κανείς;
Έχω δει μια εκπομπή του vice νομίζω ήταν που τον έδειξε.
ο Γιώργος Χέλμης έκλεισε το κατάστημα του και αν θυμάμαι καλά είχε σταματήσει να γεμίζει
 
Τα χειροποίητα του χεμλη από την πλατεία Βικτοριας στην πρωτεύουσα τα έχει δοκιμάσει κανείς;
Έχω δει μια εκπομπή του vice νομίζω ήταν που τον έδειξε.
http://www.ough.gr/index.php?mod=articles&op=view&id=1217
ΥΓ Ο Χρήστος χατζιωτης είχε πει:
Ο Γιώργος ο Χελμης καθόταν με τις ώρες κ γέμιζε φυσίγγια..Τα μάτια βάραιναν..Όταν όμως τα φυσίγγια εμπεναν στο κανονακι τα αποτελέσματα ήταν ίδια από το πρώτο μέχρι το τελευταίο φυσίγγι..
 
Κωνσταντινε στην Κάσο τα είχες βρει?
Ναι τα είχε φέρει το κυνηγομάγαζο την ίδια εποχή με τα ιταλικα mirage t2 shooting η μέρα με τη νύχτα βέβαια, ίδια σκοτωματα αλλά το ιταλικό πολύ μαλακό φυσίγγι ακόμα και με το μονοκαννο. Μην νομίζεις ο Μουμπαρακ είναι πολύ ενημερωμενος. (έτσι ονομάζω τον ιδιοκτήτη του κυνηγομαγαζου)..sarcastic.
 
Και αν δεν πέφτω πολύ έξω, την μηχανή που γέμιζε, τώρα την έχει φίλος ιδιογωμοτής :)
Ιδιογωμοτής έχει επαγγελματική μηχανή; .RESPECT. Πόσα βγάζει την ώρα; Την έχεις δει; Πως δουλεύει;
 
Θυμηθηκα καποια φυσιγγια που επαιζε καλα το Baikal μου στα ορτυκια Νο 9 διασπορας και αν δεν κανω λαθος ονομαζοταν Laser G. Τα σταματησα οταν γνωρισα αυτα του Ζαγοραιου με τα οποια πορευτηκα και με την καραμπινα μεχρι που συγχωρεθηκε ο ανθρωπος και σταματησε η πραγωγη τους... :(
 
Back
Top