Παρουσίαση Φυσιγγίων

Παίδες ... Είστε σίγουροι ότι αυτά είναι μαϊμού ;;;
Δεύτερη ή τρίτη φορά ρωτάω ... :)

Κανονίστε, ... θα τα ρίξω στον αέρα να φύγουν ...
Βέβαια το 4/0 σε ιταλόσπορο φέρνει (δεν αφήνει περιθώρια αισιοδοξίας) αλλά είναι τόσο φόλα ;;;

Θυμάστε το 4/0, κάτω ο πάπος ;;;
Αυτά ήταν.
.big smile.

View attachment 46052

View attachment 46051

Έχω σε όλα τα μεγέθη.
Έκλεισε ένα μαγαζί και τα πήρε ένας φίλος για μένα ...
View attachment 46053 View attachment 46054
Ήταν μπλε ‼️ απ' όσο ξέρω‼️να είναι κατοπινά η προγενέστερα των μπλε ❓Χου νοουζ‼️
 
Παίδες ... Είστε σίγουροι ότι αυτά είναι μαϊμού ;;;
Δεύτερη ή τρίτη φορά ρωτάω ... :)

Κανονίστε, ... θα τα ρίξω στον αέρα να φύγουν ...
Βέβαια το 4/0 σε ιταλόσπορο φέρνει (δεν αφήνει περιθώρια αισιοδοξίας) αλλά είναι τόσο φόλα ;;;

Θυμάστε το 4/0, κάτω ο πάπος ;;;
Αυτά ήταν.
.big smile.

View attachment 46052

View attachment 46051

Έχω σε όλα τα μεγέθη.
Έκλεισε ένα μαγαζί και τα πήρε ένας φίλος για μένα ...
View attachment 46053 View attachment 46054
Κρίμα είναι να τα ρίχνεις, τώρα το Πάσχα από κανένα ρίξε αλλά κράτα τα απο ότι θυμάμαι μπλε ήταν έχει δίκιο φαίνεται καλο φυσίγγι
 
Παίδες ... Είστε σίγουροι ότι αυτά είναι μαϊμού ;;;
Δεύτερη ή τρίτη φορά ρωτάω ... :)

Κανονίστε, ... θα τα ρίξω στον αέρα να φύγουν ...
Βέβαια το 4/0 σε ιταλόσπορο φέρνει (δεν αφήνει περιθώρια αισιοδοξίας) αλλά είναι τόσο φόλα ;;;

Θυμάστε το 4/0, κάτω ο πάπος ;;;
Αυτά ήταν.
.big smile.

View attachment 46052

View attachment 46051

Έχω σε όλα τα μεγέθη.
Έκλεισε ένα μαγαζί και τα πήρε ένας φίλος για μένα ...
View attachment 46053 View attachment 46054
Καμιά σχέση με τα παλια γνησια καναδεζικα..
Αυτα ήρθαν πολυ πιο μετά....
μονο στο όνομα είναι ίδια....
Ιταλικά υλικά θα βρεις μέσα....
 
Παίδες ... Είστε σίγουροι ότι αυτά είναι μαϊμού ;;;
Δεύτερη ή τρίτη φορά ρωτάω ... :)

Κανονίστε, ... θα τα ρίξω στον αέρα να φύγουν ...
Βέβαια το 4/0 σε ιταλόσπορο φέρνει (δεν αφήνει περιθώρια αισιοδοξίας) αλλά είναι τόσο φόλα ;;;

Θυμάστε το 4/0, κάτω ο πάπος ;;;
Αυτά ήταν.
.big smile.

View attachment 46052

View attachment 46051

Έχω σε όλα τα μεγέθη.
Έκλεισε ένα μαγαζί και τα πήρε ένας φίλος για μένα ...
View attachment 46053 View attachment 46054
και γιατι να τα ριξεις στον αερα ?αν δεν τα θελεις , δεν εχεις φιλους ? δωστα σε κανεναν να πιασουν τοπο ! κριμα ειναι
 
και γιατι να τα ριξεις στον αερα ?αν δεν τα θελεις , δεν εχεις φιλους ? δωστα σε κανεναν να πιασουν τοπο ! κριμα ειναι
Πλάκα έκανα Δημήτρη ... αν αξίζει να τα κρατήσω ή να τα ξεφορτωθώ εννοούσα ;)
Έχω πολύ πράγμα σε magnum 20ετίας και δεν τα ρίχνω πλέον πουθενά ... θα ξεθυμάνουν αχαχαχ
Μάλλον θα πάνε όλα στον ξάδερφο, αλλά πάντα ξεχνάω να του τα δώσω.

Θα ρίξω και κανένα στον πίνακα για να δούμε τι κάνουν αλλά πρέπει να κατέβω Αθήνα.
RAPID, STOKAS, IMPERIAL όλα 3". Αυτά θέλω να ξεφορτωθώ ...
 
Παίδες ... Είστε σίγουροι ότι αυτά είναι μαϊμού ;;;
Δεύτερη ή τρίτη φορά ρωτάω ... :)

Κανονίστε, ... θα τα ρίξω στον αέρα να φύγουν ...
Βέβαια το 4/0 σε ιταλόσπορο φέρνει (δεν αφήνει περιθώρια αισιοδοξίας) αλλά είναι τόσο φόλα ;;;

Θυμάστε το 4/0, κάτω ο πάπος ;;;
Αυτά ήταν.
.big smile.

View attachment 46052

View attachment 46051

Έχω σε όλα τα μεγέθη.
Έκλεισε ένα μαγαζί και τα πήρε ένας φίλος για μένα ...
View attachment 46053 View attachment 46054
Καλά ρε Βασίλη, εσύ τα έχεις, εμάς ρωτάς αν είναι μαϊμού ή φόλα ??? .yel.(... Το ένα δεν συνεπάγεται απαραίτητα και τό άλλο !!!). Ρίξε 2-3, όπως είπε κι ο Τζώνυ, δες συγκεντρώσεις και διατρήσεις και πράξε ανάλογα !!!
Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχουν καμία σχέση με τα παλιά διάσημα Καναδέζικα Imperial. (Άλλο USA - άλλο CANADA ... ;) ).
Επίσης το ότι έχουν χτυπημένο στην περιφέρεια του μεταλλικού πάφυλα το "max 1050 bar" σημαίνει ότι έχουν κατασκευαστεί μετά το 1995 ή 1997, οπότε άλλαξαν οι κανονισμοί της CIP ως προς τη μέγιστη πίεση δοκιμής, κι έγινε υποχρεωτική η αναγραφή αυτή πάνω στον κάλυκα. Αλλά έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι και σίγουρος) ότι τα καναδέζικα IMPERIAL είχαν πάψει να παράγονται πλέον εκείνη την εποχή, ίσως και από πολύ νωρίτερα.
Αυτό δε σημαίνει όμως ότι είναι "μαϊμού", αφού υπήρχε/υπάρχει και η άλλη εταιρεία η ισπανική IMPERIAL, (τώρα θυγατρική της ΜΑΧΑΜ).
Δεν ξέρω αν έχουν ιταλικά υλικά όπως λέει ο Τάσος, εγώ πάντως τα κόβω για ισπανικά, αν και από τις φωτο και χωρίς σφάξιμο δεν βγάζω ασφαλές συμπέρασμα, υποθέσεις κάνω, αν ισχύει αυτό ίσως είχε παράρτημα/θυγατρική/ή αντιπρόσωπο στην Αμερική εξ ου και το "IMPERIAL USA" στη βάση του κάλυκα.
Αν δεν έχει σχέση ούτε με αυτήν (την ισπανική) ... τότε μπορείς να το πεις "μαϊμού" !!! .sarcastic.
 
Πλάκα έκανα Δημήτρη ... αν αξίζει να τα κρατήσω ή να τα ξεφορτωθώ εννοούσα ;)
Έχω πολύ πράγμα σε magnum 20ετίας και δεν τα ρίχνω πλέον πουθενά ... θα ξεθυμάνουν αχαχαχ
Μάλλον θα πάνε όλα στον ξάδερφο, αλλά πάντα ξεχνάω να του τα δώσω.

Θα ρίξω και κανένα στον πίνακα για να δούμε τι κάνουν αλλά πρέπει να κατέβω Αθήνα.
RAPID, STOKAS, IMPERIAL όλα 3". Αυτά θέλω να ξεφορτωθώ ...
Μήπως είναι από αυτά σπάνε κεφαλές και ουρές στα κλειστρα;
 
Καλά ρε Βασίλη, εσύ τα έχεις, εμάς ρωτάς αν είναι μαϊμού ή φόλα ??? .yel.(... Το ένα δεν συνεπάγεται απαραίτητα και τό άλλο !!!). Ρίξε 2-3, όπως είπε κι ο Τζώνυ, δες συγκεντρώσεις και διατρήσεις και πράξε ανάλογα !!!
Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχουν καμία σχέση με τα παλιά διάσημα Καναδέζικα Imperial. (Άλλο USA - άλλο CANADA ... ;) ).
Επίσης το ότι έχουν χτυπημένο στην περιφέρεια του μεταλλικού πάφυλα το "max 1050 bar" σημαίνει ότι έχουν κατασκευαστεί μετά το 1995 ή 1997, οπότε άλλαξαν οι κανονισμοί της CIP ως προς τη μέγιστη πίεση δοκιμής, κι έγινε υποχρεωτική η αναγραφή αυτή πάνω στον κάλυκα. Αλλά έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι και σίγουρος) ότι τα καναδέζικα IMPERIAL είχαν πάψει να παράγονται πλέον εκείνη την εποχή, ίσως και από πολύ νωρίτερα.
Αυτό δε σημαίνει όμως ότι είναι "μαϊμού", αφού υπήρχε/υπάρχει και η άλλη εταιρεία η ισπανική IMPERIAL, (τώρα θυγατρική της ΜΑΧΑΜ).
Δεν ξέρω αν έχουν ιταλικά υλικά όπως λέει ο Τάσος, εγώ πάντως τα κόβω για ισπανικά, αν και από τις φωτο και χωρίς σφάξιμο δεν βγάζω ασφαλές συμπέρασμα, υποθέσεις κάνω, αν ισχύει αυτό ίσως είχε παράρτημα/θυγατρική/ή αντιπρόσωπο στην Αμερική εξ ου και το "IMPERIAL USA" στη βάση του κάλυκα.
Αν δεν έχει σχέση ούτε με αυτήν (την ισπανική) ... τότε μπορείς να το πεις "μαϊμού" !!! .sarcastic.
Θα τα δοκιμάσω ... αλλά προηγούνται άλλα για δοκιμές πρώτα ;)

Εντάξει, ... υπερβολή το πολύ πράγμα ... 2-3 κουτιά έχω αλλά με τον ρυθμό που τα ρίχνω θα κρατήσουν 50 χρόνια ακόμα αχαχαχ
Αν δεν τα εμπιστεύομαι κιόλας, θα μείνουν για 100 χρόνια.

Έκλεισε παίδες ... θα κάνω δοκιμή ... το πότε δεν ξέρω ...
 
και εγω τα imperial μπλε τα θυμαμαι...τα εριξα πριν 20 χρονια σε κατι λαγους και τους κυνηγουσα με τα ποδια να τους πιασω...τραυματισμενους και μαλιστα με πολλα σκαγια πανω και σε νορμαλ αποστασεις....για κανενα γαμο βασιλη καλα ειναι....terror..very funny.
 
Θα τα δοκιμάσω ... αλλά προηγούνται άλλα για δοκιμές πρώτα ;)

Εντάξει, ... υπερβολή το πολύ πράγμα ... 2-3 κουτιά έχω αλλά με τον ρυθμό που τα ρίχνω θα κρατήσουν 50 χρόνια ακόμα αχαχαχ
Αν δεν τα εμπιστεύομαι κιόλας, θα μείνουν για 100 χρόνια.

Έκλεισε παίδες ... θα κάνω δοκιμή ... το πότε δεν ξέρω ...
ΘαΑααααα πεις του φυσιγγ φυσιγγακ(ι) κρατά πυρουμαχικά έρχειτι πείνα....σε λίγου θα κυνηγάμει για να φαμεί....πάρει κι κάνα βαιροκ αιρουβολου4.5❓ψαροντούφεκου‼️γιομσι κάνα σιντουκ μι φασόυλια,ριβιθια,φακίες,τραχανά,κριθαράκ,λάδ,καφέ ισπρρεσσου μη χασουμιρας‼️
 
πάρει κι κάνα βαιροκ αιρουβολου4.5‼️
Τι 4.5mm ρε φίλε ??? Για πεταλούδες θα πάω αν το πατήσει ο Κιμ ???
5,5 mm και τα μυαλά στα κάγκελα ... όταν έρθω καρδίτσα καλοκαίρι και τα κουβαλήσω θα δεις τα εργαλεία (webley fx2000 και HW100) ...
Αυτά είναι γραμμένα από τον ανιψιό μου για το fx2000 ... μαζί τις κάναμε τις δοκιμές ...
Το fx απλά δεν παίζεται ....

Τι είπες αααα ??? αχαχαχαχ
Κρίνε μούτε ... μας πέρν' τα βίντεα ... !!!! χαχαχαχα


1649241852196.png
 
Τι 4.5mm ρε φίλε ??? Για πεταλούδες θα πάω ???
5,5 mm και τα μυαλά στα κάγκελα ... όταν έρθω καρδίτσα καλοκαίρι και τα κουβαλήσω θα δεις τα εργαλεία (webley fx2000 και HW100) ...
Αυτά είναι γραμμένα από τον ανιψιό μου για το FX2000 ... μαζί τις κάναμε τις δοκιμές ...

Τι είπες αααα ??? αχαχαχαχ
Κρίνε μούτε ... μας πέρν' τα βίντεα ... !!!! χαχαχαχα


View attachment 46073
Που να ρηξης με σουματρα 6,35
 
Τι 4.5mm ρε φίλε ??? Για πεταλούδες θα πάω αν το πατήσει ο Κιμ ???
5,5 mm και τα μυαλά στα κάγκελα ... όταν έρθω καρδίτσα καλοκαίρι και τα κουβαλήσω θα δεις τα εργαλεία (webley fx2000 και HW100) ...
Αυτά είναι γραμμένα από τον ανιψιό μου για το fx2000 ... μαζί τις κάναμε τις δοκιμές ...
Το fx απλά δεν παίζεται ....

Τι είπες αααα ??? αχαχαχαχ
Κρίνε μούτε ... μας πέρν' τα βίντεα ... !!!! χαχαχαχα


View attachment 46073
να παρεις και κατι βληματακια που εχουν εκρικτικο μεσα και με το που χτυπησουν καπου εκρυγνονται !!!να ξαπλωνεις μεχρι και γρουν!!
 
Back
Top