Παρουσίαση Φυσιγγίων

να παρεις και κατι βληματακια που εχουν εκρικτικο μεσα και με το που χτυπησουν καπου εκρυγνονται !!!να ξαπλωνεις μεχρι και γρουν!!
Κανόνισε ... θα σου τα στείλω να μου αντικαταστήσεις το εκρηκτικό ...
Από tnt και πάνω ... :)
 
Παίδες ... Είστε σίγουροι ότι αυτά είναι μαϊμού ;;;
Δεύτερη ή τρίτη φορά ρωτάω ... :)

Κανονίστε, ... θα τα ρίξω στον αέρα να φύγουν ...
Βέβαια το 4/0 σε ιταλόσπορο φέρνει (δεν αφήνει περιθώρια αισιοδοξίας) αλλά είναι τόσο φόλα ;;;

Θυμάστε το 4/0, κάτω ο πάπος ;;;
Αυτά ήταν.
.big smile.

View attachment 46052

View attachment 46051

Έχω σε όλα τα μεγέθη.
Έκλεισε ένα μαγαζί και τα πήρε ένας φίλος για μένα ...
View attachment 46053 View attachment 46054
Μαίμού είναι σίγουρα.....κατα πόσο καλά ειναι δεν ξέρω. Να και τα αυθεντικά.....
20220406_143926.jpg
 
Καλά είναι ή όχι ;;; Πιάνουν χώρο :) :) :)
Λάθος ερώτηση Βασίλη...
Αν σου πω ότι είναι καλα, θα τα ρίξεις, αλλά εσυ θα τα βρεις καλα?
Αν σου πω ότι δεν είναι καλα, δεν θα τα ρίξεις, αλλά που ξέρεις.,........
...Μπορεί να βρηκες το φυσιγγι σου......
Έτσι έχει το θέμα φυσιγγι...

Δοκίμασε τα όπως τα δοκιμάσεις κ βγάλε το προσωπικο σου συμπέρασμα!

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχουν καμία σχέση με τα παλιά διάσημα Καναδέζικα Imperial. (Άλλο USA - άλλο CANADA ... ;) ).
Το κουτί ειχε διευθυνση στην Αριζόνα.....
Κατά πόσο φτιαχνοντουσαν εκεί δεν το ξέρω.....

Επίσης το ότι έχουν χτυπημένο στην περιφέρεια του μεταλλικού πάφυλα το "max 1050 bar" σημαίνει ότι έχουν κατασκευαστεί μετά το 1995 ή 1997, οπότε άλλαξαν οι κανονισμοί της CIP ως προς τη μέγιστη πίεση δοκιμής, κι έγινε υποχρεωτική η αναγραφή αυτή πάνω στον κάλυκα.
Τέλη δεκατιας 90 ηρθαν...
Είχα βάλει κ την διαφήμιση..
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-93#post-549238
Το έχει σφάξει κ ο Νίκος κ βρήκε Ιταλικά υλικα..

Επειδή αναφέρθηκε και imperial μπλε δεν ξέρω αν όντως ήταν μιλάμε για τα καναδεζικα, γιατί έβγαζε κ μπλε στα 42γρ η imperial USΑ.......
Αλλά έχω την εντύπωση (χωρίς να είμαι και σίγουρος) ότι τα καναδέζικα IMPERIAL είχαν πάψει να παράγονται πλέον εκείνη την εποχή, ίσως και από πολύ νωρίτερα.
Πολυ νωρίτερα, σωστός....

Μαίμού είναι σίγουρα.....κατα πόσο καλά ειναι δεν ξέρω. Να και τα αυθεντικά.....
View attachment 46076
Ιmperial CIL τα πρωτα, και καπου στην δεκαετία του '70 εξαγοράστηκαν από την επισης καναδική ΙVI...

Και παρε τα από την καρέκλα μην κάτσει κανεις πανω, γίνει καμια έκρηξη κ ψάχνει τα κωλομερια του....... .yelling.
 
Last edited:
να παρεις και κατι βληματακια που εχουν εκρικτικο μεσα και με το που χτυπησουν καπου εκρυγνονται !!!να ξαπλωνεις μεχρι και γρουν!!
Εκρηκτικο μόνοβολο φτιάχνεται αλλά δεν χρειάζεται περισσότερο ενασχόληση με το συγκεκριμένο γιατί είναι κάτι το ιδιαίτερο για ιδιαίτερα χέρια και γνώσεις.
 
Εκρηκτικο μόνοβολο φτιάχνεται αλλά δεν χρειάζεται περισσότερο ενασχόληση με το συγκεκριμένο γιατί είναι κάτι το ιδιαίτερο για ιδιαίτερα χέρια και γνώσεις.
Και πολη επηκινδηνο σε λαθος χερια
 
Εκρηκτικο μόνοβολο φτιάχνεται αλλά δεν χρειάζεται περισσότερο ενασχόληση με το συγκεκριμένο γιατί είναι κάτι το ιδιαίτερο για ιδιαίτερα χέρια και γνώσεις.
Δεν ειπα για μονοβολο για βληματακια αεροβολου μιλαμε υπαρχουν στο εμποριο εχω στην κατοχη μου και εχω ριξει με το αεροβολο μια μαλακια και μιση ειναι !!! .sarcastic..sarcastic.
 
Του ποτε ειναι αυτο το φυσιγγι Νικο ; Δεν ειναι με hiskor800 x ,πιο πολυ με sp2 μιαζει .think.


Μητσαρα οτι πληροφοριες θελεις για τα φυσιγγια ...Ρωτησε τον φιλο τον Βασιλη (gvp 900 ) αυτος
μου εστειλε τα φυσιγγια ....
Με ΄΄ φορτωσε''' ολο το καλοκαιρι θα το βγαλουμε με παρουσιασεις φιλε !!! :D
 
Του ποτε ειναι αυτο το φυσιγγι Νικο ; Δεν ειναι με hiskor800 x ,πιο πολυ με sp2 μιαζει .think.
Δεν ξέρω Δημήτρη, τα αγόρασα χύμα από Ιτέα.
5 #2 και 5 #4.

Τα έστειλα στον Νίκο για να κάνει δοκιμές μαζί με αρκετά άλλα.
Του είπα οτι με ενδιαφέρουν μόνο τα Rem nitro magnum και τα Golden.
Τα Rem express XLR #4 μου έβγαλαν τρομερή τουφεκιά με 3* στην μ2 οπότε του έστειλα 2 και από αυτά.
Τα άλλα είναι μέτρια.

Τα κουτιά των Nitro ήταν αυτά.
Τα φωτογράφισα στο μαγαζί που τα αγόρασα

IMG_20220308_194317~2.jpg

IMG_20220308_194255~2-1.jpg
 
Δεν ξέρω Δημήτρη, τα αγόρασα χύμα από Ιτέα.
5 #2 και 5 #4.

Τα έστειλα στον Νίκο για να κάνει δοκιμές μαζί με αρκετά άλλα.
Του είπα οτι με ενδιαφέρουν μόνο τα Rem nitro magnum και τα Golden.
Τα Rem express XLR #4 μου έβγαλαν τρομερή τουφεκιά με 3* στην μ2 οπότε του έστειλα 2 και από αυτά.
Τα άλλα είναι μέτρια.

Τα κουτιά των Nitro ήταν αυτά.
Τα φωτογράφισα στο μαγαζί που τα αγόρασα

View attachment 46178

View attachment 46179

ΜΠΑΜ....Και 2 φρατζολες ψωμι.....Ε'δεν παμε καλα....Βασιλη....Μαλλον την ''εσκισες'' και εσυ την
γατα φιλαρα !!! .big smile.
 
Back
Top