Παρουσίαση Φυσιγγίων

Το συγκεκριμενο φυσίγγι είναι έτσι αρκετά χρόνια. Πολύ ελαφρύ για τα γραμμ που είναι φορτωμένο.
Απορω με το σκεπτικό τους...
2 φυσιγγια είχα ρίξει πριν χρόνια σε παπι κ τα υπόλοιπα στη λίμνη.
Ούτε για γάμο....
Πράγματι, κι εγώ πριν πολλά χρόνια είχα ρίξει 2-3 που μου είχε δώσει ένας φίλος στο σκοπευτήριο καλοκαίρι με το δίκαννο, και δεν κατάλαβα πράμα !!! Σαν να έριχνα απλά φυσίγγια 30-32 γρ. !!!
Αυτός, φανατικός περδικάς, τα είχε αγαπημένα του, πάντα είχε μερικά τέτοια στη ζώνη σε Νο.5 για περίπτωση συνάντησης με λαγό. Και είχε πάρει πολλούς απ' ότι έλεγε.
Βέβαια, πάνω στη μαδάρα, Σεπτέμβρη μήνα, δεν χρειαζόταν και τίποτα πιο δυνατό !!!
 
Ομορφαντρα μου εσυ !!! Κοιτα μην το ριξεις πανω απο 25-30 μετρα....γιατι θα κλαις με μαυρο
δακρυ λεβεντη μου !!! :D

🤣 🤣🤣 δεν έχω πολλά φιλε μου Νίκο, κανα 4αρι φυσίγγια μου έμειναν από αυτά. πήρα το άλλο το φαρμακερο του @Alex37 σε μάλλινο που το θέλω για πρώτο. Δεύτερο και τρίτο Gamebore.
 
Ποιας νομπελ και πρασινα αλογα Παρη μου....Τα περισσοτερα στην ιδια κατηγορια τα εχω !!!
Τωρα τουλαχιστον ξερω δεν πηρα το θηραμα....απλα αστοχησα....και οχι οτι με πουλησε το γαμηδι
το φυσιγγιο !!
Συγνωμη για το ''πρασινα αλογα'' ηθελα να δωσω εμφαση στο οτι δεν τα εμπιστευομαι φιλε !!! :)
...για το "γαμίδι", δεν λες τιποτα ομως...το "πρασινα άλογα" σε πίκρανε... .yel. .yel..yel..sarcastic.
 
Λοιπόν ρίξαμε σήμερα 3 κοτουρνις της Νόμπελ 37 γρ

Με τσοκ τρία και σκιτ με την ultralite

Έχει ένα βύσμα με αποσπώμενο πάτο εξαιρετικής ποιότητας θα έλεγα σκάγια ανάμικτα 6/7 τα μισά επιχαλκομενα


Το Φυσίγγι είναι καθαρά για long range τουφεκιες δεν κάνει ούτε για αστείο για πέρδικα όπως κυνηγάμε εμείς

Είναι θα Ελεγα για εγγλέζικα driven ψηλωμενα πουλιά

Η κυνήγι φάσσας

Έβγαλε πολύ καλές ομοιόμορφες κατανομές και πολύ δύναμη

Επίσης κλοτσαει αρκετά πάρα το κρύο. Και. Την παγωμένη ατμόσφαιρα σήμερα.


Μεγάλους στόχους δεν είχα και έτσι δεν μπήκαμε σε διαδικασία μέτρηση σκαγιων.


Το σκιτ είναι το Κάρλσονς έβγαλε ζωγραφιστή κατανομή


Αυτά απλά για να μην την πατήσει κάποιος και πάει πάνω σε καμία Φερμα με τέτοια.
 
Αυτά τα έβγαζαν με obturator και Diana, έβαλαν βύσμα τωρα;
Παντως όταν τα είχα δοκιμάσει σε φασσες με κρύο δούλεψαν αλλά οι τουφεκιες ήταν σχετικά κοντινές, 20 - 25 μέτρα.
Έναν σκληρό αποσπομενου πάτου με 4 προκομμενα πτερύγια

Όντως έτσι ήταν που λες και άλλαξε νομίζω το έχουν αναφέρει στην παρέα και άλλα παιδιά
 
Back
Top