Παρουσίαση Φυσιγγίων

Νομίζω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανοίξει το κλείσιμο και να μην μετακινηθεί το βύσμα μόνο με καψούλι.
Σκάγια είχες βάλει και πόσα γραμμάρια ?

Το έχει κάνει το τεστ κανένας άλλος ?
Ναι Βασίλη,με σκάγια.Απλα άφησα 13μμ ελεύθερο χώρο με τη λογική ότι ανταποκρίνεται σε 10μμ ελεύθερου χώρου με την προσθήκη πυρίτιδας μεσαίου προς μικρού ,ίσως όγκου...
 
Και καλα κανεις....Βρε Βασιλη μου.....οτι γουσταρουν πουλανε....και οτι γουσταρουν γραφουν επανω στην
συσκευασια....
Δεν υπαρχει ελεγχος....και το κυριοτερο δεν σεβονται τον κυνηγο...!!!
Και επειδή είναι γερμανικό φυσίγγι πάρτε και τον γερμανικό πίνακα.
Τα ίδια σκ@τ@

1676458462938.png
 
Και επειδή είναι γερμανικό φυσίγγι πάρτε και τον γερμανικό πίνακα.
Τα ίδια σκ@τ@

View attachment 66980

Γερμανικο....περασε και δεν ακουμπησε.... Και το Ν6 τα ιδια χαλια εχει σε νουμερο σκαγιων...απο 2,1 εως 2,5
αναμεικτα...
Το μονο rottwail που εσφαξα και ηταν σωστο ηταν αυτο με νουμερο Ν1 σκαγια!!!


εικόνα_Viber_2021-07-05_08-02-13-005.jpg
εικόνα_Viber_2021-07-05_08-01-59-560.jpg
 
Γερμανικο....περασε και δεν ακουμπησε.... Και το Ν6 τα ιδια χαλια εχει σε νουμερο σκαγιων...απο 2,1 εως 2,5
αναμεικτα...
Το μονο rottwail που εσφαξα και ηταν σωστο ηταν αυτο με νουμερο Ν1 σκαγια!!!


View attachment 66981
View attachment 66982
Αυτό είναι γερμανικό, τα άλλα όχι
 
Γερμανικο....περασε και δεν ακουμπησε.... Και το Ν6 τα ιδια χαλια εχει σε νουμερο σκαγιων...απο 2,1 εως 2,5
αναμεικτα...
Το μονο rottwail που εσφαξα και ηταν σωστο ηταν αυτο με νουμερο Ν1 σκαγια!!!


View attachment 66981
View attachment 66982
Τίποτα δεν είναι τυχαίο!Γι'αυτό και το εμπιστεύονται όλοι οι λαγαδες τόσα χρόνια.
 
Τα rottwail....δεν θυμαμαι αυτα ποιας 10ετιας ειναι.....αλλα ειναι μια πονεμενη ιστορια...και
μου εκαψαν την γουνα...!!!
Ανεβαζω φωτο....και τα συμπερασματα δικα σας παλικαρια !!

View attachment 66965


View attachment 66968
View attachment 66969
View attachment 66970
View attachment 66971
Συνεχιζω με φωτο...και εαν εχετε την καλωσυνη....τα οποια σχόλια στο τελος .
Πάλι καλά κ.Νικο γιατί έχω καμία δεκαριά κουτιά νο7 και σκεφτόμουν να τα ρίξω στην τσίχλα. Τώρα περιμένουμε τις τσίχλες...
 
Πάλι καλά κ.Νικο γιατί έχω καμία δεκαριά κουτιά νο7 και σκεφτόμουν να τα ρίξω στην τσίχλα. Τώρα περιμένουμε τις τσίχλες...
Υπομονή φίλε... Έρχεται Πάσχα..Αλλιώς μετά τ Αη Κωνσταντίνου,που ξεκινούν τα πανηγύρια...
 
Πάλι καλά κ.Νικο γιατί έχω καμία δεκαριά κουτιά νο7 και σκεφτόμουν να τα ρίξω στην τσίχλα. Τώρα περιμένουμε τις τσίχλες...
Δοκίμασε πρώτα γιατί παίζει να είναι από τα καλά κ είναι κρίμα να φύγουν σε τσιχλες
 
Ναι γιατί αλλιώς,μας έφαγαν οι τσίχλες....
Στα μέρη μου κάτι γίνεται αυτές τις ημέρες. Η κούτα φεύγει άνετα μέχρι τη λήξη.
Το plus της Dorkas σε νο7 ήταν πολύ φονικο με διαφορα όπλα με διευρυμένους η στενούς αυλούς.
Μιλάμε για εξωφρενικά σκοτωματα.
Κ ενώ εφευγε σαν ζεστό ψωμί,
γύρω στο 2011-12 άλλαξε καλυκα - καψουλι κ το φυσίγγι δεν σκότωνε όπως παλιά.
Το παλιό καλό plus είχε καλυκα που έγραφε rws, καψουλι cx1000, 1.75-1.80 πυριτιδα(το έχω βρει με 1.75 κ με 1.80 αλλά σκότωνε το ίδιο) 20αρη jiovanni με σκάγια 35γρ άριστης ποιότητας κ ήταν κλεισμένο ακριβώς στα 57 χιλιοστα.
 
Το γερμανικό είναι φυσιγγος!
όλα της συγκεκριμένης εταιρίας που φτιαχνονται Γερμανία. το όνομα της χάλασε εξαιτίας του εδώ αντιπροσώπου...δεν είναι τυχαίο ότι κατασκεύαζε φυσίγγια με την επωνυμία rotweil και τώρα τα ονομαζει r12
 
Γερμανικο....περασε και δεν ακουμπησε.... Και το Ν6 τα ιδια χαλια εχει σε νουμερο σκαγιων...απο 2,1 εως 2,5
αναμεικτα...
Το μονο rottwail που εσφαξα και ηταν σωστο ηταν αυτο με νουμερο Ν1 σκαγια!!!


View attachment 66981
View attachment 66982
Αυτό είναι το περίφημο rottweil το γερμανικό. Φυσίγγι θρύλος ειδικά για τους παλιούς λαγοκυνηγους. Σε 36gr. Βγαίνει και σε χάρτινο (rottweil pape). Γύρω στα 2012 πρόσθεσαν την ένδειξη HV (High Velocity). Δεν ξέρω αν άλλαξαν σεταπ, αλλά είναι καλοφτιαγμένο και μαλακό φυσίγγι. Προσωπικά βέβαια, δεν τα βρήκα μαζί του.
 
Back
Top