Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εκ πείρας το κοντάκι της sx4 δεν έρχεται με τέτοια. Το καλό είναι ότι με τις διαστάσεις που έχει, με λίγο ποιοτικό χρόνο μαζί του προσαρμόζεσαι εσύ πάνω του σχετικά εύκολα. Άριστο πέλμα και ποιότητα πλαστικών.

Αναφέρομαι σε ξύλινο κοντάκι Κωστή. Να προσαρμοστω εγώ πάνω στο όπλο δεν παίζει. Θέλω αυτό να έρχεται εκεί που πρέπει
 
Για μένα αυτό είναι πλεονέκτημα πάντως και όχι μειονέκτημα.
Οι αμερικανικές ρίγες θεωρώ ότι είναι καλύτερες απ' τις ιταλικές υπερυψωμένες.
Εμένα δεν με βόλεψαν ποτέ ενώ η ιταλικές μου έρχονταν με την μια και ευκολότερα
 
Έχει κανείς ιδέα για αυτό το μποτάκι?
https://www.skroutz.gr/s/31567873/A...a-Oreivatika-Mpotakia-Adiavrocha-Prasina.html
Εγώ είχα πάρει αυτά .Screenshot_2023-10-03-15-37-00-026_com.android.chrome.jpg
Αν θυμάμαι καλά τη πρώτη φορά που τα πήρα τα είχα πάρει 200+ ευρώ και μου κράτησαν 4 χρόνια σε περδικοκυνηγια . Όταν μου χάλασαν πήγα και τα ξαναβρήκα και τα πήρα γιατί με είχαν βολεψει στο περπάτημα. Τα αγόρασα γύρω στα 180 ευρώ αλλά δε μου έχουν βγει τόσο καλά. Είναι φέτος η τρίτη χρονιά τους και άντε να βγάλουν άλλο ένα ή δύο κυνήγια. Σε πέτρα εμένα μου άρεσαν αρκετά.γατζωνε το πόδι στις μύτες των γκρεμιων και δεν έφευγε με τίποτα. Όταν όμως το έβαζα στην υγρασία του δάσους και στην πευκοβελονα έτρωγα πολλές τούμπες. Εν μέρει λογικό γιατί ειχε φαγωθεί αρκετά η βιμπραμ σόλα από τη πέτρα .πάντως τώρα σκέφτομαι να πάω σε κάτι πιο οικονομικό προς grisport. Λένε καλά λόγια
 
Εγώ είχα πάρει αυτά .View attachment 80296
Αν θυμάμαι καλά τη πρώτη φορά που τα πήρα τα είχα πάρει 200+ ευρώ και μου κράτησαν 4 χρόνια σε περδικοκυνηγια . Όταν μου χάλασαν πήγα και τα ξαναβρήκα και τα πήρα γιατί με είχαν βολεψει στο περπάτημα. Τα αγόρασα γύρω στα 180 ευρώ αλλά δε μου έχουν βγει τόσο καλά. Είναι φέτος η τρίτη χρονιά τους και άντε να βγάλουν άλλο ένα ή δύο κυνήγια. Σε πέτρα εμένα μου άρεσαν αρκετά.γατζωνε το πόδι στις μύτες των γκρεμιων και δεν έφευγε με τίποτα. Όταν όμως το έβαζα στην υγρασία του δάσους και στην πευκοβελονα έτρωγα πολλές τούμπες. Εν μέρει λογικό γιατί ειχε φαγωθεί αρκετά η βιμπραμ σόλα από τη πέτρα .πάντως τώρα σκέφτομαι να πάω σε κάτι πιο οικονομικό προς grisport. Λένε καλά λόγια
Πάρε πάλι αυτό που σε ικανοποιεί και χαλάλι τα οβολα!
Το πατουμενο είναι άνεση και ΑΣΦΑΛΕΙΑ,μην λυπάσαι τα χρήματα!
 
Έχει κανείς ιδέα για αυτό το μποτάκι?
https://www.skroutz.gr/s/31567873/A...a-Oreivatika-Mpotakia-Adiavrocha-Prasina.html
Είχα Alpina παρόμοια. 65-70€ τα είχα πάρει και τα καταευχαριστήθηκα. Δεν ήταν για βροχές, ρυάκια και κοφτερή πέτρα, αλλά για στέγνια και περπάτημα σε μικτό χώμα-πέτρα ήταν πανάλαφρα και πολύ ξεκούραστα λες και φόραγες αθλητικά. Τώρα είναι παροπλισμένα και πρόχειρα για τον κήπο. Αν ξανάβρισκα παρόμοια τα ξανάπαιρνα χωρίς δεύτερη σκέψη!
1696346931980.png
 

Attachments

  • 1696346583463.png
    1696346583463.png
    2,7 MB · Προβολές: 2
Λέο να τσημισο αυτό,καλό είναι τοχη κάποιος

https://www.skroutz.gr/s/9340436/Ba...dektis-UHF-VHF-5-8W-me-Monochromi-Othoni.html
5 χρονια δεν κανει κιχ,μια μπαταρια του αλλαξα,εχει φαει τουμπες,λασπες,υγρασιες,σκυλι,απο ληψη και εμβελεια πρεπει να μαθεις ρυθμισεις,χοντρικα σου λεω uhf σε ανωμαλο εδαφος,vhf σε καμπους,σε ανοιχτο πεδιο...και μην το εχεις διπλα στο κινητο,θα σε τρελανει στα παρασιτα....οπως ολοι οι πομποδεκτες..!!
 
Είχα Alpina παρόμοια. 65-70€ τα είχα πάρει και τα καταευχαριστήθηκα. Δεν ήταν για βροχές, ρυάκια και κοφτερή πέτρα, αλλά για στέγνια και περπάτημα σε μικτό χώμα-πέτρα ήταν πανάλαφρα και πολύ ξεκούραστα λες και φόραγες αθλητικά. Τώρα είναι παροπλισμένα και πρόχειρα για τον κήπο. Αν ξανάβρισκα παρόμοια τα ξανάπαιρνα χωρίς δεύτερη σκέψη!
View attachment 80307
Ρίξε μια ματιά στα aku cuza και στα garsport...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top