Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Επίσης για το φίλο Λευτέρη έχεις σκεφτεί ότι μια κανη πιο μαλακή από τη σκληροχρωμιωμενη και με ιδανικότερο αυλό ότι μπορεί η διαστολοσυστολη που κάνει κάτα το πέρασμα της γόμωσης από μέσα μπορεί να είναι αυτή που βοηθάει και με λαϊκό τρόπο δίνει στη ντουφέκια άλλη τελείως ώθηση χωρίς να επηρεάζει τόσο μα τόσο την ίδια τη γόμωση (σκακια).Δεν γνωρίζω πως να το εξηγήσω αλλιώς.
 
Αφού είναι αδελφούλες ρε Βασίλη .Έβγαλε η μπενελι σου τις ίδιες αποτυπώσεις με τη Μπερέτα του Νίκου με το ίδιο φυσίγγι αυτό να μας πεις.Αυτο έχει μεγάλη σημασία γιατί τα φυσίγγια του Νίκου είναι σίγουρα σταθερά.
Που να ξέρω βρε Γιάννη σιγά μην καθίσω να το ψειρίσω τόσο πολύ.
Και τα Nitro όμως που ευνοούν την Rem ροδάνι τα πάει είδες ...

Μετά μου λέτε ότι διαλέγει φυσίγγια το οπλάκι μου 🤣

Με όλα αυτά τα άσχετα με το εν λόγω θέμα μπλοκάρατε τον Κόλλια και δεν σκέφτεται να αγοράσει
Μπορεί και να την σκαπουλάρει η montefeltro και να την βγάλει την κυνηγετική περίοδο 2022-23
.yelling.
Ο Κώστας @kollias τώρα έφτιαξε και το κοντάκι ... ποιος τον πιάνει.
 
Επίσης για το φίλο Λευτέρη έχεις σκεφτεί ότι μια κανη πιο μαλακή από τη σκληροχρωμιωμενη και με ιδανικότερο αυλό ότι μπορεί η διαστολοσυστολη που κάνει κάτα το πέρασμα της γόμωσης από μέσα μπορεί να είναι αυτή που βοηθάει και με λαϊκό τρόπο δίνει στη ντουφέκια άλλη τελείως ώθηση χωρίς να επηρεάζει τόσο μα τόσο την ίδια τη γόμωση (σκακια).Δεν γνωρίζω πως να το εξηγήσω αλλιώς.
Θα το βλέπαμε στην αρχικές Γιάννη.
Και αν επηρέαζε τα σκάγια στην αποτύπωση.

Αυτό πιστεύω εγώ.
 
Πχ. πριν από χρόνια δεν έδινε σημασία σχεδόν κανένας στο κοντάκι του, αλλά τώρα η περισσότεροι κοιτάνε πρώτα αυτό και είναι το πρώτο που ελέγχουν αν έχουν αστοχίες.
Μην το λες!Οι περισσότεροι κοιτάνε αυλό και κώνο και μετά κοντάκι!
 
Επίσης για το φίλο Λευτέρη έχεις σκεφτεί ότι μια κανη πιο μαλακή από τη σκληροχρωμιωμενη και με ιδανικότερο αυλό ότι μπορεί η διαστολοσυστολη που κάνει κάτα το πέρασμα της γόμωσης από μέσα μπορεί να είναι αυτή που βοηθάει και με λαϊκό τρόπο δίνει στη ντουφέκια άλλη τελείως ώθηση χωρίς να επηρεάζει τόσο μα τόσο την ίδια τη γόμωση (σκακια).Δεν γνωρίζω πως να το εξηγήσω αλλιώς.
Οι Αμερικάνοι λένε ,μανέι τολκς μπουλσιτ Γουόλκς....στη δική μας περίπτωση ,ζητάμε αποδείξεις ,αποδείξεις με νούμερα ,ότι το τάδε τσοκ γαμεί, αποδείξεις για την τάδε φαρμακερη κάνη‼️
Αν εσύ κ εγώ είχαμε μια εταιρεία όπλων κ δεν μπορούσαμε να έχουμε ουσιαστικές διαφορές απ' τις υπόλοιπες ,αυτό που θα ειμασταν αναγκασμένοι εκ των πραγμάτων να κάνουμε θα ήταν ,να είμαστε σε θέση κ διαρκή έξοδα ,να προσφέρουμε οτιδήποτε παίζει.....αυλός‼️κώνος‼️χρώμιο όχι χρώμιο‼️😆
Εααααααν όμως ειχαμε βρει την συνταγή την κάνη που γαμεί κ δέρνει ,ξέρεις τι θα κάναμε❓θα γράφαμε στα αρχδια μας τον ανταγωνισμό κ θα γινόμασταν μονοπώλιο ‼️ποια εταιρεία είναι μονοπώλιο❓η καλύτερα κ πιο σωστά ‼️γιατί δεν έχει επικρατήσει κάμια ως τώρα❓
Πληθώρα εταιρειών ,όπλα για την ΜΑΖΑ καθώς κ όπλα για τον σείχη του τσιμπουκισταν‼️
 
Όλο βγάζει η Beretta νέα όπλα αλλά πίσω από τις κλειστές πόρτες αυτοί που ξέρουν λένε σαν τη 302 και 391 δεν.
302 το πρώτο μου όπλο που το έδωσα πριν 4 χρόνια αν συγκρίνεις την οπτιμά με την 302 έχεις χάσει από χέρι
 
Καταλήγω τη σκέψη μου πιστεύω πως σε οποιαδήποτε γόμωση ασχέτως πως καταλήγει σε αποτύπωση σε αποστάσεις εκτός ορίων εκεί που βλέπουμε τι υπερτερεί με το ίδιο φυσίγγι εργοστασιακό μια αχρωμιωτη κανη θα στειλει περισσότερα ικανά σκακια σε αριθμό για την καταβολή του θηράματος από μια χρωμιωμενη .Εκεί έχω καταλήξει .
 
Έχω .sex hard.να ρίχνω Γιάννη γιατί άκουγα αυτά που λέγατε ... μπάστα πια.
Τέλος οι δοκιμές για εμένα ...

Θέλω να δω φωτό διευρυμένου 18.8 - 18.9 με φυσίγγι εμπορικό Rem Nitro Mag 53gr που όπως λες δεν τα πάει καλά ο στενός αυλός.
2 ευρώ το καθένα και τα πουλάνε και ένα ένα ...
Όποιος έχει άντερα ρίχνει να δω το 100%.
Θα μου πεις είναι ακριβό ... εεε ναι είναι λεφτά υπάρχουν ...

Να δω αυτές πρώτα θα σου βάλω και με φθηνότερα φυσίγγια μετά .yel.
Μετρημένα 36,5 εεε και μέτρα όχι βήματα.

View attachment 58925
View attachment 58927
Πολύ ωραίες ντουφέκιες
 
Δεν μιλάω βλητικα αλλά θέματα αξιοπιστίας
Και βλητικά Παναγιώτη ... είδες καμιά εταιρία να διαφημίζει αύξηση συγκέντρωσης ή διάτρησης ...
Όλο ένα ξεκάρφωτο "καλύτερη κατανομή" τσαμπουνάνε και λιγότερο πόνο στον ώμο.

Ή δεν θεωρούν ότι τα παραπάνω παίζουν ρόλο ή ξεχνάνε να τα διαφημίσουν ή οι διαφορές είναι ουσιαστικά ανύπαρκτες ...
Ρίχνουμε 100 φυσίγγια εμείς και θεωρούμε ότι κάνουμε δοκιμές ?
Όλα τα όπλα περίπου στα ίδια επίπεδα παίζουν ... και ΟΛΟΙ όσοι θέλουν το κάτι παραπάνω, από το φυσίγγι το παίρνουν όχι από το όπλο άσχετα τι μετατροπές έχουν κάνει πάνω του και τις πουλάνε για "ψαγμένες".

Αυτό πιστεύω ... αν δω κάτι άλλο θα το μάθετε.
 
Επίσης για το φίλο Λευτέρη έχεις σκεφτεί ότι μια κανη πιο μαλακή από τη σκληροχρωμιωμενη και με ιδανικότερο αυλό ότι μπορεί η διαστολοσυστολη που κάνει κάτα το πέρασμα της γόμωσης από μέσα μπορεί να είναι αυτή που βοηθάει και με λαϊκό τρόπο δίνει στη ντουφέκια άλλη τελείως ώθηση χωρίς να επηρεάζει τόσο μα τόσο την ίδια τη γόμωση (σκακια).Δεν γνωρίζω πως να το εξηγήσω αλλιώς.
Γιάννη μπράβο σου για την φαντασία σου και την ευφυΐα που φαίνεται πως διαθέτεις, όμως μην είσαι τόσο αδιαλλακτος. Ασφαλώς και η κάνη διαστέλλεται από τις πιέσεις, τόσο λίγο όμως που μόνο με προηγμένο εξοπλισμό μετριέται και η αυξομοιωση του εσωτερικού όγκου είναι εντελώς αμελητέα.Και η χρωμιωση άσχετα με την διαφορά σκληρότητας με την κανη δεν συγκρατεί αυτή τις πιέσεις αλλά διαστέλλεται μαζί με την κυρίως κάνη.
 
Πολύ ωραίες ντουφέκιες
Εεε ναι βρε Γιάννη .... 2€ το φυσίγγι ... αυτό έλειπε.

Τα φυσίγγια αυτά είναι πανάκριβα και δεν είναι για τα 36μ.
Ότι έλεγε ο Αμερικάνος στο βίντεο.
Προσπαθούν λένε να πιάσουν συγκέντρωση 90% με υπερφυσίγγια.

Εμείς εδώ ρίχνουμε εμπορικό χαρτοπόλεμο και πιάνουμε 100% στα 36,5m στα 76cm για πλάκα ή ακόμα και σε κύκλο μικρότερης διαμέτρου.

Οι πολύ μακρινές τουφεκιές τραυματίζουν θηράματα ... αυτό είναι το μόνο 100% σίγουρο Γιάννη.
 
είδες καμιά εταιρία να διαφημίζει αύξηση συγκέντρωσης ή διάτρησης ...
Όλο ένα ξεκάρφωτο "καλύτερη κατανομή" τσαμπουνάνε και λιγότερο πόνο στον ώμο
Αυτή την καλύτερη κατανομή είμαι περίεργος να μας την εξηγήσουν κάποια στιγμή τι εννοούνε
Πιό ομοιόμορφη κατανομή;
Πιό κλειστή κατανομή;
Πιό ανοιχτή κατανομή;
Και σε τι ποσοστό βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο
Για ανάκρουση μην το συζητάμε όπως μας τα λένε έχουν γίνει όλα φλόμπερ
 
Η δική μου η μπενελι ας πούμε που είναι κατασκευής 2003 το πιθανότερο είναι να μην έχει πιστοποιηθεί για ατσάλινα σκάγια. Άσχετο αλλά μου ήρθε τώρα, ξέρει κανείς να μας πει αν στα ραβδωτα όπλα υπάρχει χρωμιωση εσωτερικά της κάννης; Γιατί από σκοπευτές που ρίχνουν με τυφέκια στα 300 μέτρα έχω ακούσει πάλι ότι υπάρχει διαδικασία με βολές και καθαρισμό για να αποκτήσει πατίνα σωστά η κάννη εσωτερικά, τώρα μύθος ή αλήθεια αυτό δεν το γνωρίζω, δεν έχω ασχοληθεί με το ραβδωτό τυφέκιο.
Καλημερα. Όλα τα ραβδωτά όπλα έχουν αχρωμίωτες κάννες. Γιαυτό και το ροντάρισμα που τους κάνουν.
 
Αυτή την καλύτερη κατανομή είμαι περίεργος να μας την εξηγήσουν κάποια στιγμή τι εννοούνε
Πιό ομοιόμορφη κατανομή;
Πιό κλειστή κατανομή;
Πιό ανοιχτή κατανομή;
Και σε τι ποσοστό βελτιώθηκε σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο
Για ανάκρουση μην το συζητάμε όπως μας τα λένε έχουν γίνει όλα φλόμπερ
Πιο ομοιόμορφη και πιο μαζεμένη αυτή είναι η κατανομή που ψάχνουν και η ψαγμενοι το μαζεμένη μέχρι ένα όριο βέβαια,οι εταιρίες μιλάνε για πιο ομοιόμορφη και αναλογική του τσοκ
 
Πιο ομοιόμορφη και πιο μαζεμένη αυτή είναι η κατανομή που ψάχνουν και η ψαγμενοι το μαζεμένη μέχρι ένα όριο βέβαια,οι εταιρίες μιλάνε για πιο ομοιόμορφη και αναλογική του τσοκ
Το αναλογική του τσοκ στα πόσα μέτρα Γιάννη;
Στα 36,5 κάνουν τις δοκιμές τους οι εταιρείες με όλα τα τσοκ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top