Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βλεπετε ποσο μακρυα απο τη θαλαμη εσκασε. Στην ακρη της παπιας.
magnum ή smangnum γομωση , που λογω υπερβραδείας καυσης κραταει πιεσεις για μεγαλο μηκος της κανης. - μολις συναντησε το σημειο που μειωθηκε η αντοχη. . .
SX4 είναι το εργαλείο. Πήγε στον παράδεισο των όπλων, εξαιτίας του χειριστή του.
 
Βλεπετε ποσο μακρυα απο τη θαλαμη εσκασε. Στην ακρη της παπιας.
magnum ή smangnum γομωση , που λογω υπερβραδείας καυσης κραταει πιεσεις για μεγαλο μηκος της κανης. - μολις συναντησε το σημειο που μειωθηκε η αντοχη. . .
Παναγιά βοήθα!!! .pray to God.
 
Τι να πει ,έμεινε παγωτό😁πες ρε έκανες κώνο❓άνοιξες αυλό😆κρίνει *Μούτι😆😆😆😆
*Μουγκος
Όχι ρε δεν έκανε τέτοια. Αυτός είναι εντελώς ηλίθιος. Η βούτηξε το όπλο μες στο βούρκο η κούμπωσε κανά δυναμίτη δικής του επινόησης και έγινε η καταστροφή του Μάμαλη
 
Νομίζατε ότι το ξέχασα ;;;
Επαναλαμβάνω το πρόβλημα:
Θέλω αυτογεμές >=3" που να παράγεται αυτή την στιγμή με την μέγιστη δυνατή διάτρηση και συγκέντρωση σε ότι φυσεκλίκι του βάλεις σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο διαθέσιμο αυτογεμές σε παραγωγή αυτή την στιγμή.

Αυτά έχετε πει μέχρι τώρα αλλά τα μισά δεν καλύπτουν τις προδιαγραφές

Δεν παράγονται
Remingon 1100 G3
Winchester SX3
Beretta 391 Optima
Maxus I

Σε παραγωγή
Remington V3
Breda B12
Maxus II
Benelli Cordoba
Benelli be diamond (αυτή την έβαλα για τον φίλο μου τον @vazelos)
Beretta A400 extreme plus (αυτή την βάζω μόνος μου)

και ρωτάω ...
1. Μόνο αυτά είναι τα όπλα που σκοτώνουν καλύτερα από όλα τα άλλα ?
2. Να προσθέσω κάποιο άλλο ?

Μετά θα κάνω δημοσκόπηση για να βρούμε το καλύτερο το οποίο θα δοκιμαστεί (αν το βρω).
Έχουμε περιορίσει όμως αρκετά την λίστα ...
 
Νομίζατε ότι το ξέχασα ;;;
Επαναλαμβάνω το πρόβλημα:
Θέλω αυτογεμές >=3" που να παράγεται αυτή την στιγμή με την μέγιστη δυνατή διάτρηση και συγκέντρωση σε ότι φυσεκλίκι του βάλεις σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο διαθέσιμο αυτογεμές σε παραγωγή αυτή την στιγμή.

Αυτά έχετε πει μέχρι τώρα αλλά τα μισά δεν καλύπτουν τις προδιαγραφές

Δεν παράγονται
Remingon 1100 G3
Winchester SX3
Beretta 391 Optima
Maxus I

Σε παραγωγή
Remington V3
Breda B12
Maxus II
Benelli Cordoba
Benelli be diamond (αυτή την έβαλα για τον φίλο μου τον @vazelos)
Beretta A400 extreme plus (αυτή την βάζω μόνος μου)

και ρωτάω ...
1. Μόνο αυτά είναι τα όπλα που σκοτώνουν καλύτερα από όλα τα άλλα ?
2. Να προσθέσω κάποιο άλλο ?

Μετά θα κάνω δημοσκόπηση για να βρούμε το καλύτερο το οποίο θα δοκιμαστεί (αν το βρω).
Έχουμε περιορίσει όμως αρκετά την λίστα ...
Επιμένεις τη v3 τι την βάζεις αφού προκαταβολικά δεν τη θες πάρε την b12 αν τη βρεις με αυλό 18.2 κώνο έχει ήδη μεγάλο.Καποιος στο φόρουμ την έχει και έχει αναιβασει και τουφεκιές. α και
B12 από μένα αφού έχει καλό κώνο από το εργοστάσιο για να δοκιμάσεις κιόλας.
 
Να πω κατι χωριάτικο?
Μιλατε για καννες-διατρησεις, κ.τ.λ...
Δωστε στο Leo (στον Μητα,κ.τλ) που εχουν ρίξει ενα καράβι φυσσιγια, ενα οπλο που το εχετε του πεταματού.
Και εσιες παρτε μια Cosmi...
Ποιος νομιζεται θα κανει τις εντυπωσιακότερες ντουφεκιες?
Θελω να πω, οτι καλά ολα αυτα, αλλα εγω θα προτιμούσα να μπορώ να εχω την δυνατότητα να παω σκοπευτήριο, να ΜΑΘΩ να επωμίζω, και να ρίχνω, τα μέτρα του κοντακίου μου ,και μετα, να παρω (εάν μπορώ) ενα οπλο που γουστάρω, και να το ευχαρστηθώ στο κυνηγι και σε οριακές ντουφεκιές..
Οι αθλητές του skeet-trap-sporting, που μετράει το ενα δισκάκι παραπάνω, το καταλαβαίνω....
Σε εμάς, τους απλους κυνηγους δεν καταλαβαίνω, τι θα κερδίσουμε εαν το ενα οπλο εχει μια μικρή διααφορά διατρησης απο καποιο αλλο....
Αυτη ειναι η ταπεινή μου γνωμη...
 
Στα σχόλια από κάτω και στις απαντήσεις που δόθηκαν λέει ότι χρησιμοποίησε κανονικά καινούρια στεγνά φυσίγγια της Federal κι όχι ιδιογόμωσης (άν λέει αλήθεια φυσικά)
Εντύπωση μου έκαναν τα σχόλια για την SX4 = Τούρκικη κατασκευή.
 
Στα σχόλια από κάτω και στις απαντήσεις που δόθηκαν λέει ότι χρησιμοποίησε κανονικά καινούρια στεγνά φυσίγγια της Federal κι όχι ιδιογόμωσης (άν λέει αλήθεια φυσικά)
Εντύπωση μου έκαναν τα σχόλια για την SX4 = Τούρκικη κατασκευή.
Η SXP είναι τουρκεσταιν Η SX4 είναι πορτογαλεζικη.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top