Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εσείς από βόρεια δεν παίζει να πεταχτείτε Βουλγαρία να γεμίσετε ένα πορτ μπαγκαζ φυσίγγια; Δόξα τον Θεό, ελεύθερη αγορά, παγκοσμιοποιηση κτλ, το έχετε ψάξει; :)
Καλη η σκεψη αλλα δεν ξερω αν ειναι εφαρμόσιμη.
Αν ηταν δυνατον κατι τετοιο πρωτοι θα το εκαναν οι κατστηματαρχες.
Κατι σαν το μελι το ελληνικο που ειναι απο βουλγαρια με προσθήκη ελληνικου.
Αλλα και αυτοι που πηγαινουν για κυνηγι περιξ των συνορων δεν ακουσα κανεναν να εχει φερει.

Θα ερευνηθεί παντως αν υπαρχει τροπος.
 
Εγω παντως έχοντας δει την δοκιμη του αρι με το 28 αρη του κενταυρου στα 33μετρα με 4αρη τσοκ στην Μ2 του εκλεισα για εκει και για 32-34 αντε 35 δικα μου με psb1.
Αυτα θα ειναι τα φυσιγγια μου για φετος.
Για κυνηγια τρυγονι ορτυκι μπεκατσα και φασσα τσιχλα πριν μπει για τα καλα η μπεκατσα
 
Αλλα και αυτοι που πηγαινουν για κυνηγι περιξ των συνορων δεν ακουσα κανεναν να εχει φερει.
Αυτά τα πράγματα δεν θέλουν ντελάλη. Οι καταστηματάρχες θα πρέπει να τα κάνουν εισαγωγή, με ότι αυτό συνεπάγεται...:)
Καμία σχέση με τον ιδιώτη -τουρίστα ;)
 
Εσείς από βόρεια δεν παίζει να πεταχτείτε Βουλγαρία να γεμίσετε ένα πορτ μπαγκαζ φυσίγγια; Δόξα τον Θεό, ελεύθερη αγορά, παγκοσμιοποιηση κτλ, το έχετε ψάξει; :)
Εγω που το εχω ψαξει οι τιμες σε γνωστα φυσιγγια(lambro,nsi,b&p) ειναι ιδιες με εδω μπορει και σε ορισμενα να ειναι λιγο ακριβοτερα κιολας..Σε καποια βουλγαρικης προελευσης επεζαν τα 36γρ στα 8€,αλλα τα εμπιστευεσαι?
Και τελευταιο απαγορευεται να περασεις φυσιγγια απο τα συνορα εδω εμας με 2 φυσιγγια μεσα στο αμαξι μας γυρισαν πισω,δεν μας αφησαν να παμε
 
Εγω που το εχω ψαξει οι τιμες σε γνωστα φυσιγγια(lambro,nsi,b&p) ειναι ιδιες με εδω μπορει και σε ορισμενα να ειναι λιγο ακριβοτερα κιολας..Σε καποια βουλγαρικης προελευσης επεζαν τα 36γρ στα 8€,αλλα τα εμπιστευεσαι?
Και τελευταιο απαγορευεται να περασεις φυσιγγια απο τα συνορα εδω εμας με 2 φυσιγγια μεσα στο αμαξι μας γυρισαν πισω,δεν μας αφησαν να παμε
Τι μεγαλύτερη μ.....α την είχα κάνει όταν βρέθηκε ο πατέρας μου Βουλγαρία και με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι βρίσκει Reminghton magnum μόνο σε νούμερο 1 και μηδενικά, τιμή 11€ το κουτί. Άσε του λέω μην πάρεις, θέλω 4άρια.....buy buy.
Τα δύο φυσίγγια πώς τα βρήκαν; Τσέπες δεν είχατε; .asking.
 
Τι μεγαλύτερη μ.....α την είχα κάνει όταν βρέθηκε ο πατέρας μου Βουλγαρία και με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι βρίσκει Reminghton magnum μόνο σε νούμερο 1 και μηδενικά, τιμή 11€ το κουτί. Άσε του λέω μην πάρεις, θέλω 4άρια.....buy buy.
Τα δύο φυσίγγια πώς τα βρήκαν; Τσέπες δεν είχατε; .asking.
Στο αμαξι,εφεδρικα για κανα ψαρονι(speed loading).yelling..Που και που στο τελωνειο κανουν ενα ελεγχο εεε και τα ειδαν κ μας ειπαν πως δεν περναν.
Και πηρε το αυτι μου πως ειναι απομιμησεις τα remington που δινουν αυτοι(μαιμου δηλαδη)..Τωρα κατα ποσο αληθευει δεν γνωριζω
 
Last edited:
Στο αμαξι,εφεδρικα για κανα ψαρονι(speed loading).yelling..Που και που στο τελωνειο κανουν ενα ελεγχο εεε και τα ειδαν κ μας ειπαν πως δεν περναν.
Και πηρε το αυτι μου πως ειναι απομιμησεις τα remington που δινουν αυτοι(μαιμου δηλαδη)..Τωρα κατα ποσο αληθευει δεν γνωριζω
Διαβάζοντας τις απαντήσεις σας σε άλλο θέμα θυμήθηκα ότι κάπου είχε πάρει το μάτι μου ένα φυσίγγι remington shurshot που μόνο remington δεν είναι. Χαζεύοντας σε ένα τουρκικό forum με φωτογραφίες από σφαγμενα φυσίγγια υπήρχε και αυτό.

images hosting

uploading images

Το μυαλό μου πήγε αμέσως για κάποια τουρκική πουστια κάτι ανάλογο δηλαδή με κάτι φυσίγγια cheddite που είχαν μόνο το όνομα αλλά ήταν τουρκικά. Τα remington όμως αυτά αν κατάλαβα καλά από ότι γράφει, είναι ιταλικά με καψούλι nobel sport 688, πυρίτιδα f2×36 ,και κυαθιο της B&P. Βέβαια δεν έχω ξαναδεί τέτοιο remington εδώ και συνήθως η σειρά shurshot γεμίζονται σε κάλυκα με χαμηλό πάφυλα και είναι ένα από τα καλύτερα τρυγονοφυσιγγα.
 
Στο αμαξι,εφεδρικα για κανα ψαρονι(speed loading).yelling..Που και που στο τελωνειο κανουν ενα ελεγχο εεε και τα ειδαν κ μας ειπαν πως δεν περναν.
Και πηρε το αυτι μου πως ειναι απομιμησεις τα remington που δινουν αυτοι(μαιμου δηλαδη)..Τωρα κατα ποσο αληθευει δεν γνωριζω
Νίκο και εγώ έχω ακούσει για φυσίγγια μαϊμού. Επίσης όταν βρέθηκα με εκδρομή Βουλγαρία πριν μερικά χρόνια, πήγα να αγοράσω φυσίγγια και δεν μου έδινε κανείς. Μου ζητούσαν το "book" (ΑΚΚΟ) φαντάζομαι επειδή εκεί όποιος αγοράζει φυσίγγια καταγράφεται η αγορά στο όνομά του και πρέπει να έχει μαζί του το "book" . Έτσι κι εγώ τα λεφτά που είχα για φυσίγγια τα χάλασα σε άρβυλα και ρούχα.. :)
Με το τελωνείο δεν γνωρίζω τι παίζει από νομική άποψη...
 
Μακριά; Δεν υπάρχει μακριά......sarcastic.
Γι'αυτό πεφταν κορδέλα πέρσι.
Εδω ειναι το κενταυρος το Sporting σε ν8 στα 39 μετρα με τσοκ Kicks F 9/10 κ Beretta 391... Εχει πολλα μετρα ακομα...



Σιγουρα ?Πραγματα πρωτη φορα.??????? θα τα πρωτιμησω ........
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top