Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιάννη μου άρεσε πολύ και κυνηγετικά, αρκετά γρήγορο αλλά δυσεύρετο πολύ. Αυτά που είχα δοκιμάσει μην ξεχνάς είναι περίπου δυο χρόνια πριν. Αν είναι η ίδια συνταγή είναι μια πολύ καλή και οικονομική επιλογή.
Ίσως να δυσαρεστήσουν όσους είναι πολύ ευαίσθητοι σε θέμα ανάκρουσης.
Αν έχει συνέχεια αυτή του η προσπάθεια νομίζω ότι θα τα προτιμήσω κι εγώ.
Ευχαριστώ Θεοφραστε! Τετάρτη θα τα παραλάβω,και βλέπουμε.
 
οχι μακη σε καραμπινα,fabarm eyrvlion h 367 συνθετικη
.well done.
Oι fabarm κάποτε είχαν πρόβλημα σε εμπλοκές με την γλώσσα το οποίο το έλυσε Ελληνας οπλουργός !!!!!
στην περιπτωση σου προσωπικά πιστεύω ότι το πρόβλημα είναι στο φυσίγγι αφού ρίχνει όλα τα άλλα 24,28,κ.α, φυσίγγια
όπως όπως λέει κι ο Τάσος παραπάνω ρίχνεις αυτά που δεν δημιουργούν πρόβλημα και είσαι ήσυχος ;)
 
γιασας παιδεςςςς,, τωρα το απογευμα μηλησα με τον φιλομου γκιουλεκα χρονιααααααααα τωρα και του εθεσα το θεμα με τα συγκεκριμενα φυσιγκια τα imperial εαν ειναι αυτη την στιγμη καθαρα ισπανικα,,,,απλα μου απαντησε οτι τα περνη απο εναν πατρινο ησαγωγαια και οσα χρονια τα δουλευη η πελατεστου δεν ειχανε κανενα θεμαααα μιας και πουλαη σε κυπριους φοιτητες στην θεσαλονικη χιλιαδεςςςςςς τσιχλοτσυφηγκαααααααα,,ωπος και εγω δεν εχω δη καμια χηρωτερη διαφωρα επανω στο φυσιγκι αυτο σε ολατου τα γραμαραια που τα τουφεκαω εδω και μια 5αετιαα απο 28γρ μεχρι 36 γρ,,,,,τωρα οτι θελη ο καθενασμας εας πιστεψηηηηηη.my man. εαν ειχα θεμα με τα σιγκεκριμενα φυσιγκια θα τα απεριπτα εδω και χρονιααα,,,,,,,,,ΥΓ πιστευω οτι τωρα τελευταιαααα αρχησανε και η δηκιμαςςςς να πρωσπαθουνε να μας δωσουνε ποιωτικα φισιγκια και με τιμες λογικεςςςς.pray to God.
 
γιασας παιδεςςςς,, τωρα το απογευμα μηλησα με τον φιλομου γκιουλεκα χρονιααααααααα τωρα και του εθεσα το θεμα με τα συγκεκριμενα φυσιγκια τα imperial εαν ειναι αυτη την στιγμη καθαρα ισπανικα,,,,απλα μου απαντησε οτι τα περνη απο εναν πατρινο ησαγωγαια και οσα χρονια τα δουλευη η πελατεστου δεν ειχανε κανενα θεμαααα μιας και πουλαη σε κυπριους φοιτητες στην θεσαλονικη χιλιαδεςςςςςς τσιχλοτσυφηγκαααααααα,,ωπος και εγω δεν εχω δη καμια χηρωτερη διαφωρα επανω στο φυσιγκι αυτο σε ολατου τα γραμαραια που τα τουφεκαω εδω και μια 5αετιαα απο 28γρ μεχρι 36 γρ,,,,,τωρα οτι θελη ο καθενασμας εας πιστεψηηηηηη.my man. εαν ειχα θεμα με τα σιγκεκριμενα φυσιγκια θα τα απεριπτα εδω και χρονιααα,,,,,,,,,ΥΓ πιστευω οτι τωρα τελευταιαααα αρχησανε και η δηκιμαςςςς να πρωσπαθουνε να μας δωσουνε ποιωτικα φισιγκια και με τιμες λογικεςςςς.pray to God.
Saki Τα συγκεκριμένα φυσίγγια "ελληνικα" ε'ιναι εξακριβωμένο οτι κατασκευάζονται στον Πύργο.....γενικά καλό φυσιγγακι είναι....με καλο καιρο πάντα...σε παγωνιές κ υγρασίες απλα κλανει!!!! Λές και δεν ξέρει ο κάθε Γκιουλέκας απο που ειναι ρε φίλε και τι πουλάει!!!
 
Tην Κυριακη εριξα πρωτη φορα τα NSI DUE Europe. Καπως πιο ημερα απο τα DUE που ριχνω συνηθως, και με λιγοτερη ανακρουση. Βεβαια εριξα συνολο καμμια 15 φυσιγγια, οποτε ακρη δεν εβγαλα σφαιρικη, αλλα νομιζω θα τα ξαναδοκιμασω αν ξαναβρεθουν. Απο τιμη, στα ιδια με τα DUE περιπου
 
Tην Κυριακη εριξα πρωτη φορα τα NSI DUE Europe. Καπως πιο ημερα απο τα DUE που ριχνω συνηθως, και με λιγοτερη ανακρουση. Βεβαια εριξα συνολο καμμια 15 φυσιγγια, οποτε ακρη δεν εβγαλα σφαιρικη, αλλα νομιζω θα τα ξαναδοκιμασω αν ξαναβρεθουν. Απο τιμη, στα ιδια με τα DUE περιπου
Από που τα πήρες ; Τα είχαν εκεί ;;; Ο Τόλης ;;
Λογικό να είναι πιο μαλακά από τα Due sporting, αφού η εταιρεία τα παρουσιάζει και σαν πιο αργά: 387 m/s έναντι 410 m/s. Με συγκεντωτήρα GT έναντι του Piston-skeet, φαντάζομαι θα πηγαίνουν ακόμη πιο "μπάλα" από τα άλλα ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top