Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Για την εναρξη θα παιξει χαρτινο με ρελι, αλλα αυτη τη φορα στο παππουδο-δικανο του μπαμπα. Ετσι για το γουστο του πραγματος, και φυσικα για συναισθηματικους λογους.

Αλλιως ναι συμφωνω, ενα οποιοδηποτε σωστο 28αρι για την εναρξη ειναι μανουλα. Και τα περιεργα οπως πχ τα NSI - Fluo, αλλα εκεινα θελουν να εισια ακριβως πανω στο θηραμα, δε συγχωρουν
 
Για την εναρξη θα παιξει χαρτινο με ρελι, αλλα αυτη τη φορα στο παππουδο-δικανο του μπαμπα. Ετσι για το γουστο του πραγματος, και φυσικα για συναισθηματικους λογους.

Αλλιως ναι συμφωνω, ενα οποιοδηποτε σωστο 28αρι για την εναρξη ειναι μανουλα. Και τα περιεργα οπως πχ τα NSI - Fluo, αλλα εκεινα θελουν να εισια ακριβως πανω στο θηραμα, δε συγχωρουν
αν φτιαχτει το αλλο θα σου κανω παρεα με το 2σκανδαλο
;)
 
Ναι αμε. Ειπαμε να δοκιμασουμε, και αυτα ειναι η πρωτη επιλογη δοκιμων.
ωραια.θελει και ο μαυρος μπορει κι ο γιωργος. οποτε θα ειναι περιπου 1500-2000 φυσιγγια. θα δουμε τι θελουνε κι αυτοι .το γιωργακη δεν ειναι σιγουρο
 
να μιλησουμε και με τον στελιο να δουμε αν ενδιαφερεται κι αυτος να παραγγειλει.
Να 'σαι καλά !!! Για του ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ λέτε ;;; Φυσικά και ενδιαφέρομαι !!! Οπωσδήποτε, αλλά και για άλλο, άμα είναι σε καλή τιμή, μέσα είμαι. ;)
 
Καλημερα παρεα εχει ριξει καποιος απο εσας στο σκοπευτηριο η στο κυνηγι το NSI fluo 28 gr να μου πει εντυπωσεις και ποια η διαφορα με τοNSI Due και Prima,και ποια η τιμη του.Ευχαριστω.
το due εχει as πυριτιδα και το αλλο την prima οπως εχουν και διαφορετικο συγκεντρωτηρα. σε συγκριση των 2 προσωπικα προτιμω το due με το prima να κερδιζει ελαφρως στην ανακρουση αλλα αφηνοντας και περισσοτερη βρωμα στην καννη
 
Καλημερα παρεα εχει ριξει καποιος απο εσας στο σκοπευτηριο η στο κυνηγι το NSI fluo 28 gr να μου πει εντυπωσεις και ποια η διαφορα με τοNSI Due και Prima,και ποια η τιμη του.Ευχαριστω.

Η διαφορες των 3 φυσιγγιων ειναι στην πυριτιδα. Το Prima γεμιζεται με Prima, το Due με AS και το Fluo με 206V αν δε γελιεμαι, γιατι δεν εχω σφαξει καποιο. Επισης το Prima γεμιζεται σε νορμαλ βυσμα αλλα δεν ξερω ποιο - πιθανολογω Nobelsport GT ή αντιστοιχο Gualandi, το due με Piston Skeet και το fluo με τον antigelo που γεμιζεται και το Classica.

Oπως καταλαβαινεις το fluo ειναι αρκετα πιο συγκεντρωτικο απο τα αλλα δυο, οποτε στο κυνηγι δεν θα συγχωρει λαθη. Αν καποιος εχει σφαξει το Prima να μας διαφωτισει αν ειναι κατι λαθος
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top