Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Όχι άλλα γενηκα είμαι κατά του βύσματος αυτά τα γεμησα γιατί μόνο αυτούς είχα για μένα ηπερκτιμημενο τσοκ είναι το κικς που η απόδοση του οφυλετε ποιο πολύ στο porting παρά στο φρένο τα έχω δουλέψει πάνω από 10 χρόνια όταν δεν τα ήξερε κανείς εδώ
 
Τεο τα Jebs τα εχεις δουλεψει ή καποιος γνωστος σου ;
Τα εχω δουλεψει παυλο στην αμερηκη εχουν υπερβοληκα στενη τουφεκια σε οτι συσφηξη και να τα δουλεψεις το ντεμι για να καλαλαβεις εχει αποδοση φουλ και γουσταρουν τα λιγα γρ
Εδω τα δουλευουν πολυ στη γαλαπουλα εγω δεν μπορεσα παντος να τα βρω μαζι τους ειναι πολυ ποιο αυστηρα απο κικς
 
Τα εχω δουλεψει παυλο στην αμερηκη εχουν υπερβοληκα στενη τουφεκια σε οτι συσφηξη και να τα δουλεψεις το ντεμι για να καλαλαβεις εχει αποδοση φουλ και γουσταρουν τα λιγα γρ
Εδω τα δουλευουν πολυ στη γαλαπουλα εγω δεν μπορεσα παντος να τα βρω μαζι τους ειναι πολυ ποιο αυστηρα απο κικς
Τα έλεγα τα ίδια σε έναν φίλο που πήρε το mid RANGE κ είχε στομιο xxfull κ δεν με πίστευε. Πολύ πιο αυστηρά από τα Κικς όπως πολύ σωστά είπες
 
Πάντως στο site τους δεν βγάζεις εύκολα άκρη με τα σπειρωματα και πριν καιρό που είχα μπει τελευταία φορά θυμάμαι ότι της γαλοπούλας έβγαιναν πιο σφιχτά από τα waterfowl ( υπάρχουν δύο τύποι)
 
Ορίστε μια αποτύπωση σε χαρτί από το δικό μου Mid range αλλά υπολόγισε ότι με βάση τον αυλο μου το τσοκ αντιστοιχουσε μόλις σε 1.5/10 ή αλλιώς σε 4.5 αστρα. Οπότε υπολόγισε τι θα κάνει στο δικό σου που βγαίνει αρκετά πιο κλειστό. Βέβαια είναι και το περκορσο πολύ συγκεντρωτικο από μόνο του.
View attachment 3437
πολυ καλο, μακαρι να μου βγει κ μενα ετσι...
 
θα περιμενω να πεσει η θερμοκρασια , γιατι με 30αρια δεν κανεις δουλεια...
Σήκω πρωί και κάνε τη δοκιμή σου στις 07:00 το πρωί που θα έχει 18oC και 75% υγρασία να δεις πως θα αλλάξει η τουφεκιά σου.
 
Back
Top