Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

αυτο εχω σκοπο να κανω αλλα να μπει ο οκτωμβρης, percorso ριχνω και ρουμελιωτης psb 35 σε ν5
Θα βγάλεις ωραία γούστα. Απλά λίγο υπομονή στην αρχή να βρεις την προσκοπευση που χρειάζεται και να ξέρεις ότι είναι λιιιγο πιο αυστηρο σκοπευτικα από το ***αρι σου.
 
Συμφωνώ απόλυτα.

Και εδώ θα συμφωνίσω....Αλλά έριξε με τσοκ aftermarket που υποτίθεται βελτιώνει την κατανομή.....Δν έριξε με το μαμά τσοκ... ;)
Αυτή είναι η διαφορά.
Προσωπικά με το 9αρι στα 40μ δν περίμενα να δω κάτι διαφορετικό. Να ήταν έστω 8αρι και νορμάλ θερμοκρασία να σχολιάσουμε. Τουναντίον Έχουμε υψηλή θερμοκρασία σε σχετικά μεγάλη απόσταση με ψιλό σκάγι και από φορτωμενο/πιεσμένο φυσιγγιο. Ο απόλυτος συνδυασμός σκορπισματος .yel.
 
αυτο εχω σκοπο να κανω αλλα να μπει ο οκτωμβρης, percorso ριχνω και ρουμελιωτης psb 35 σε ν5
Ορίστε μια αποτύπωση σε χαρτί από το δικό μου Mid range αλλά υπολόγισε ότι με βάση τον αυλο μου το τσοκ αντιστοιχουσε μόλις σε 1.5/10 ή αλλιώς σε 4.5 αστρα. Οπότε υπολόγισε τι θα κάνει στο δικό σου που βγαίνει αρκετά πιο κλειστό. Βέβαια είναι και το περκορσο πολύ συγκεντρωτικο από μόνο του.
3437
 
Το percorso ανοίγει όσο σφιγγουμε τσοκ αυτό ειοαν οι γνωστες και ειδα τουλαχιτστον στο οπλο μου
Δηλαδη Τολη ποιο τσοκ ειναι το καλυτερο για τη σειρα με αποσπομενο πατο της Nobel?
Με ποιο ειχες την καλυτερη συγκεντρωση και στα ποσα μετρα εκανε τις δοκιμες?
 
Εγώ φιλέ αλεχ με άσσο δυο τρια μαμά μπενελλι που δωκιμασα πηγανε χαλια δεν πήρα ποτε κουτί για περετερο δωκιμες ετυχα φιλαρακι και μου έδωσε εκοινή την ώρα τρια και τα ριξαμε σε χαρτί μια και εχουμε ιδιο οπλο m2 δεν είχαμε τσοκ τεσαρι η πενταρι και ο άρης μου ειπε πανε πολυ καλύτερα σε μπενελλι με ανοιχτά τσοκ 35 μ με μετροταινια
 
φέτος θα παω να παρω ένα κουτάκι percorso να ριξω με 4* να δω αλλά να σφιξει λίγο ο και ρος γτ στεγνωτιριο έχουμε καταντισει δε λέει να ρίξει και καμία βροχουλα
 
Δεν εχω δοκιμασει φιλε με μπενελι αλλα στη Ρεμι δουλευουν κανονικα βαση συσφιξης, μεχρι LM ειχα δοκιμασει περυσι,καλα πηγαινε στα 41 μετρα αλλα οσο εσφιγγα τσοκ ειχα καλυτερη συγκεντρωση, για να λεει ο Αρις για την Μ2 κατι ξερει σιγουρα .my man. .shake hands.
 
Δεν εχω δοκιμασει φιλε με μπενελι αλλα στη Ρεμι δουλευουν κανονικα βαση συσφιξης, μεχρι LM ειχα δοκιμασει περυσι,καλα πηγαινε στα 41 μετρα αλλα οσο εσφιγγα τσοκ ειχα καλυτερη συγκεντρωση, για να λεει ο Αρις για την Μ2 κατι ξερει σιγουρα .my man. .shake hands.
Μου έκανε εντυπωση το γεγονός και για αυτό ρωτησα τον άρη και μου ειπε ρίξε πιό ανοιχτά τσοκ θα δω με βελτιομενο τι κανει γτ το πενταρι μου είναι καμπανά 18.3 αυλός 18.6 στομειο
 
Δεν εχω δοκιμασει φιλε με μπενελι αλλα στη Ρεμι δουλευουν κανονικα βαση συσφιξης, μεχρι LM ειχα δοκιμασει περυσι,καλα πηγαινε στα 41 μετρα αλλα οσο εσφιγγα τσοκ ειχα καλυτερη συγκεντρωση, για να λεει ο Αρις για την Μ2 κατι ξερει σιγουρα .my man. .shake hands.
Και στη beretta με τους στενούς αυλους παρομοίως. Όσο κλείνεις τσοκ σφιγγει η τουφεκια. Όχι πολύ αλλά σφιγγει..
 
Ορίστε μια αποτύπωση σε χαρτί από το δικό μου Mid range αλλά υπολόγισε ότι με βάση τον αυλο μου το τσοκ αντιστοιχουσε μόλις σε 1.5/10 ή αλλιώς σε 4.5 αστρα. Οπότε υπολόγισε τι θα κάνει στο δικό σου που βγαίνει αρκετά πιο κλειστό. Βέβαια είναι και το περκορσο πολύ συγκεντρωτικο από μόνο του.
View attachment 3437
Ποιο οπλο εχεις αν επιτρεπεται;
 
Back
Top