Τουρκικά όπλα

Όχι δεν είναι δίκη μου , έτυχε να δω και το αυθεντικό και το αντίγραφο σε κατάστημα πώλησης όπλων , εξωτερικά δεν βλέπεις σχεδόν καμμία διαφορά με
μια γρήγορη ματιά .
Μηχανισμός ίδιος; Και τι διαφορά τιμής έχουν;
 
Βαγγέλη ποιο είναι το πάχος των τοιχωμάτων της κάννης στο ύψος των σπειρωματων και ποιο του τσόκ ; Οι κάννες είναι διογκωμενες στα τελευταία εκατοστά ή όχι ;
Λευτερη το παχος της καννης ειναι 0.90 Το τσοκ στο σπειρωμα ειναι 19,30 και στο καθαρο μερος 18,98
 
Την εγκοπή την έχουν για να σπάει ευκολότερα ?
Την έχω δει και σε άλλα όπλα.
Οχι βασιλη απλα η ποιοτητα του μεταλλου ειναι αστα να πανε ,εαν δεις στην φωτο του εχω κανει μικροτερο ραδιο στην πατουρα για να μην ξανασπασει .φυσικα το υλικο κατασκευης ειναι πολυ καλυτερο και η σκληροτητα ειναι στα 45 ροκ
 
Καλησπέρα σε όλους,
Διαβάζοντας σχετικά με τα τουρκικά όπλα βλέπω ότι υπάρχουν πολλά θετικά αλλά και πολλά αρνητικά σχόλια για προβλήματα κτλπ
. Το θέμα είναι ότι κανένας όμως δεν αναφέρει πόσα φυσίγγια ρίχνει το χρόνο, και ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κανένας κάτοχος τουρκικής καραμπίνας που να ρίχνει τουλάχιστον 2000 φυσίγγια το χρόνο για να μας πει την εμπειρία του για τις τουρκικές καραμπίνες;
Ευχαριστώ
 
Καλησπέρα σε όλους,
Διαβάζοντας σχετικά με τα τουρκικά όπλα βλέπω ότι υπάρχουν πολλά θετικά αλλά και πολλά αρνητικά σχόλια για προβλήματα κτλπ
. Το θέμα είναι ότι κανένας όμως δεν αναφέρει πόσα φυσίγγια ρίχνει το χρόνο, και ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κανένας κάτοχος τουρκικής καραμπίνας που να ρίχνει τουλάχιστον 2000 φυσίγγια το χρόνο για να μας πει την εμπειρία του για τις τουρκικές καραμπίνες;
Ευχαριστώ
Δύσκολη απάντηση ,όταν έχεις τέτοια διλήμματα παίρνεις benelli.
 
Back
Top