Φερ' το στα μέτρα σου...

Εξαιρετική ποιότητα ξύλων και τιμές για όλα τα βαλάντια. Είχα επιλέξει από τα πιο φθηνά, παρόλαυτα ο μάστορας μου είπε ότι του έβγαλε το λάδι. Πολύ σκληρό ξύλο και εξαιρετικά συμπαγές... ;)
Οι βαθμολογίες του άριστες.
 
Εξαιρετική ποιότητα ξύλων και τιμές για όλα τα βαλάντια. Είχα επιλέξει από τα πιο φθηνά, παρόλαυτα ο μάστορας μου είπε ότι του έβγαλε το λάδι. Πολύ σκληρό ξύλο και εξαιρετικά συμπαγές... ;)
Οι βαθμολογίες του άριστες.
Για πρόσεχε τι λες... Όποτε μου το είπε μάστορας καταλήξαμε μετά από πολύ κλάμα σε αύξηση τιμής.
 
Με το καλο Γιωργο... Απλο, λιτο, απεριττο κ νομιζω κ πολυ εξηπηρετικο στο κυνηγι... Μου αρεσουν κ εμενα τα ξυλα κ πιστευω θα δειξουν πολυ με το λαδι...
Μηπως βιαστηκες ρε φιλε ομως, .xm.μηπως τωρα που εξελισσεσαι σε φυσικο ταλεντο στο Skeet επρεπε να φτιαξεις αυτα τα ειδικα stop και τη "φωλια" για τον αντιχειρα... .yelling.
Γιαννη με το καλο κ εσυ...
Φετος δεν μας πηγαν καλα τα πραγματα οικονομικα, με την πρωτη ευκαιρια ειναι κ εμενα στο προγραμμα...
 
Εξαιρετική ποιότητα ξύλων και τιμές για όλα τα βαλάντια. Είχα επιλέξει από τα πιο φθηνά, παρόλαυτα ο μάστορας μου είπε ότι του έβγαλε το λάδι. Πολύ σκληρό ξύλο και εξαιρετικά συμπαγές... ;)
Οι βαθμολογίες του άριστες.

καλοριζικο και καλες βολες....ωραια τα ξυλα, αλλα τα μεταφορικα γμτ....:(
περιπου ποσα κιλα ηταν το δεμα? γιατι νομιζω πανω απο 2 κιλα ακομα και με usps υπαρχει προβλημα...εγω ειχα δωσει 50 ευρω εξτρα στο ταχυδρομειο για τον εκτελωνισμο.no.
 
καλοριζικο και καλες βολες....ωραια τα ξυλα, αλλα τα μεταφορικα γμτ....:(
περιπου ποσα κιλα ηταν το δεμα? γιατι νομιζω πανω απο 2 κιλα ακομα και με usps υπαρχει προβλημα...εγω ειχα δωσει 50 ευρω εξτρα στο ταχυδρομειο για τον εκτελωνισμο.no.
Διονύση, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Χοντρικά μου πήγε ένα κατοστάρικο όλα μαζί. Εδώ δεν μπορούσα να βρω τάκο στο κατοστάρικο με τίποτα και αν βρήκα μια περίπτωση στα 150€ , ήταν τελείως σανίδι. Το δέμα ήρθε σε πέντε μέρες σπίτι μου. Δεν θυμάμαι το βάρος, το βάρος περιγράφεται στο ebay δίπλα από κάθε ξύλο. Αυτό που έκανα εγώ ήταν να του ζητήσω με mail να μην μου βάλει το ξύλο της πάπιας. Δεν είχα σκοπό να φτιάξω πάπια οπότε γλύτωσα λίγο βάρος. Όταν αποφασίσω να φτιάξω κοντάκι και στο πλάγιο, πάλι από αυτόν θα πάρω .. :)
 
Μηπως βιαστηκες ρε φιλε ομως, .xm.μηπως τωρα που εξελισσεσαι σε φυσικο ταλεντο στο Skeet επρεπε να φτιαξεις αυτα τα ειδικα stop και τη "φωλια" για τον αντιχειρα... .yelling.
.sex. .sex. .sex.
 
Σήμερα το απόγευμα, πέρασα για πρόβα. Ο Γιώργος είχε φτιάξει την ψάθα από την μία μεριά.
Μόλις το είδα από κοντά, σκέφτηκα ότι ήταν απλά ότι φανταζόμουν....love.
Με την πρώτη επώμιση δεν πίστευα αυτό που συνέβαινε. Δεν μίλαγα γιατί πραγματικά μου φαινόταν πολύ παράξενο και δεν ήξερα τι να πω. Ο Γιώργος χαμογέλασε, μάλλον το κατάλαβε...;)
Πως είναι δυνατόν ρε γαμώτο; Εντάξει έχει ταλέντο, αλλά του πήγα έναν τάκο ξύλο, με έβαλε και έκανα κάμποσες επωμίσεις με το παλιό κοντάκι, συζητήσαμε διάφορα, έφερε κάτι χάρακες και κάτι άλλα και με μέτραγε και χωρίς ρε παιδιά να με ξαναδεί, έφτιαξε ένα κοντάκι που νόμιζεις ότι με είχε εκεί καμιά βδομάδα και δούλευε πάνω μου.
Αφήνω την τελευταία κουβέντα να την πει ο πίνακας, πολύ πιθανόν να θέλει καμιά μικροδιόρθωση αλλά ... η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται ... ;)

Εδώ μετά από σημερινές δοκιμές, κάνει κάποιες τελευταίες πινελιές στην λαβή ...





Το παλιό και το καινούριο ...



Το μοναδικό κοντάκι που επωμίζω και κουμπώνει έτσι άψογα στον ώμο και στο ζυγωματικό ...



Όλα τα λεφτά ήταν όταν ο Γιώργος αποφάσισε να το περάσει λίγο λαδάκι για να το φωτογραφίσει ... .love.

 
ο Γιώργος τέλειος στην δουλειά του όπως πάντα
σπάνια οπλουργός είναι καλός και στα ξύλα και στα μέταλλα
ο Γιώργος τα κατέχει και τα 2 υπεράριστα,αγαπά αυτό που κάνει και είναι και γαμώ τους χαρακτήρες .congrats..congrats.
και το κυριότερο.......δίπλα στο σπίτι μου .well done..well done.
 
Διονύση, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Χοντρικά μου πήγε ένα κατοστάρικο όλα μαζί. Εδώ δεν μπορούσα να βρω τάκο στο κατοστάρικο με τίποτα και αν βρήκα μια περίπτωση στα 150€ , ήταν τελείως σανίδι. Το δέμα ήρθε σε πέντε μέρες σπίτι μου. Δεν θυμάμαι το βάρος, το βάρος περιγράφεται στο ebay δίπλα από κάθε ξύλο. Αυτό που έκανα εγώ ήταν να του ζητήσω με mail να μην μου βάλει το ξύλο της πάπιας. Δεν είχα σκοπό να φτιάξω πάπια οπότε γλύτωσα λίγο βάρος. Όταν αποφασίσω να φτιάξω κοντάκι και στο πλάγιο, πάλι από αυτόν θα πάρω .. :)

ωραια και οικονομικη επιλογη,εαν βγηκε 100 ευρω, αλλα γιατι γραφει 101$ μεταφορικα? .xm.
 
ωραια και οικονομικη επιλογη,εαν βγηκε 100 ευρω, αλλα γιατι γραφει 101$ μεταφορικα? .xm.
Έχω πολύ καιρό να τον παρακολουθήσω, μόλις βρω λίγο χρόνο θα το κάνω, έχει αλλάξει δραματικά και η ισοτιμία...:(
Το έχω πάρει 2 χρόνια περίπου και το είχα στην αποθήκη να στεγνώνει ...
 
πολυ ωραια νερα το ξυλο....well done..congrats. αλλα βλέποντας το παλιο και το καινουργιο, μηπως εγινε πισοβαρο? εαν βρεις ενα παρομοιο ξυλο και για παπια, να το φερεις στα <ισια>?
.xm.:)
 
Last edited:
Back
Top