Φερ' το στα μέτρα σου...

ωραια θα το προσπαθησω αυτο απλα πρωτα πρπει να μαθω τι ρολο παιζει η ρηγα και τι η ακιδα;;τι πρεπει να κοιταω;;αυτο δεν το εχω καταλαβει
Νικο και τα δυο εχουν μια χρησιμότητα οταν "ρυθμιζεις" το κοντακι σου η οταν στηνεις ένα καινούριο.
Σε βοηθάνε τοτε, ως προς την εικόνα που θα ειχες ΑΝ τα κοιτούσες την ωρα που τουφεκας,στο κυνηγι η το σκοπευτηριο.
Απο εκει και μετα,τα ξεχνας!!
Με το λειοκαννο ΔΕΙΧΝΕΙΣ!
Σα να δειχνεις με το χερι σου.
Η διαφορα ειναι πως δεν στρεφεις το όπλο ανεξαρτητα απο το υπολοιπο σωμα σου,οπως κανεις με το χερι στρέφοντας το απο τον ωμο.
Κοντακι,μαγουλο,χέρια, γινονται ενα και στρεφεις τη μεση και τα γονατα σου.
Δουλεψε το, οσο μπορείς με ξηρες επωμισεις.
Μονο κερδος θα εχεις!:)
Τα ματια παντα ανοιχτα και τα δυο!
ΠΑΝΤΑ!!
 
ωραια θα το προσπαθησω αυτο απλα πρωτα πρπει να μαθω τι ρολο παιζει η ρηγα και τι η ακιδα;;τι πρεπει να κοιταω;;αυτο δεν το εχω καταλαβει

Ξεχασετες και τις δυο.Τα ματια μονιμα πανω στο στοχο και οχι στο οπλο..
Σαν να δειχνεις με το δαχτυλο,δεν κοιτας που ειναι το δαχτυλο,βλεπεις κατευθειαν τον στοχο.
Κανε και αυτα που σου ειπαν τα παιδια ποιο πανω, ωστε να φερεις το οπλο στα μετρα σου,και θα εισαι μια χαρα..
 
παιδια ειλικρινα ευχαριτω για την υπομονη το χρονο και τη βοηθεια σας. λοιπον αρα επωμιζω σωστα ανοιχτα και τα δυο ματια και τα μαρια στο στοχο. αλλα η ακρη της καννης γλυφει το στοχο στξν ουσια απο κατω?ο στοχος π.χ τσιχλα καθως ερχεται τραβερσα απο αριστερα προς δεξια εγω με προσκοπευση στα δεξια προφανως η καννη πρεπει να ειναι στξν τροχια της τσιχλας η πιο κατω ελαχιστα?
 
Παίζουν ρολο πολλα και θα ακουσεις πολλες γνώμες γι'αυτο για να ξεκαθαρισει το τοπιο πρέπει μόνος να δουλέψεις της τουφεκιες σου. Και εγω ετσι ξεκινησα οπως πιστευω και πολλοι αλλοι αν δεν ψαχτης λιγο μονος σου μην περιμενεις και πολλα.
 
το θεμα ειναι ποση προσκοπευση βαζωω?
Δεν νομίζω ότι μπορεί να στο απαντήσει αυτό κάποιος. Οι εμπειρίες (επιτυχημένες ή μη) θα σου δώσουν την απάντηση που θες, πολλές φορές χωρίς καν να έχεις συνειδητοποιήσει ότι έχει συμβεί (αυτό που λέμε υποσυνείδητα). Μέχρι τότε δοκίμαζε και ...τράβα το όπλο ακόμα λίγο πιο μπροστά ;)
 
το θεμα ειναι ποση προσκοπευση βαζωω?
Το θέμα είναι να φέρεις το όπλο στα μέτρα σου έτσι ώστε οι εικόνες που βλέπεις να είναι αληθής....και επομένως όσο αποκτάς εμπειρία θα γίνεσαι και καλύτερος λόγω εικόνων!
 
Καλησπέρα! Επειδή βαρέθηκα να βλέπω το όπλο έτσι με τις φέτες,να κουνάνε καμία φορά μετά από κάποιες τουφεκιές,θελω και πιο μεγάλο grip,και γιατί θελω το τέλειο παρόλο που το κοντάκι μου καθετε καλά αποφάσισα να κάνω ένα κοντάκι στις 22 που θα ανέβω Θεσσαλονίκη στον Γιώργο Ανδριανόπουλο..ειδα φωτό μου άρεσε πολύ η δουλεια του..250 € μου είπε και φυσικά θα πάμε και σκοπευτήριο οπως μου είπε για να ρίξω και να μου πει αν είμαι 100% οκ..
ni0DVNM.jpg

Και μια φωτό από τη δουλεια του Γιώργου!
YAyCHDl.jpg
 
Last edited:
Καλησπέρα! Επειδή βαρέθηκα να βλέπω το όπλο έτσι με τις φέτες,να κουνάνε καμία φορά μετά από κάποιες τουφεκιές,θελω και πιο μεγάλο grip,και γιατί θελω το τέλειο παρόλο που το κοντάκι μου καθετε καλά αποφάσισα να κάνω ένα κοντάκι στις 22 που θα ανέβω Θεσσαλονίκη στον Γιώργο Ανδριανόπουλο..ειδα φωτό μου άρεσε πολύ η δουλεια του..250 € μου είπε και φυσικά θα πάμε και σκοπευτήριο οπως μου είπε για να ρίξω και να μου πει αν είμαι 100% οκ..
ni0DVNM.jpg

Και μια φωτό από τη δουλεια του Γιώργου!
YAyCHDl.jpg
Με το καλό Γιάννη. Περιμένουμε να δούμε το αποτέλεσμα και τις εντυπώσεις σου
 
Καλησπέρα! Επειδή βαρέθηκα να βλέπω το όπλο έτσι με τις φέτες,να κουνάνε καμία φορά μετά από κάποιες τουφεκιές,θελω και πιο μεγάλο grip,και γιατί θελω το τέλειο παρόλο που το κοντάκι μου καθετε καλά αποφάσισα να κάνω ένα κοντάκι στις 22 που θα ανέβω Θεσσαλονίκη στον Γιώργο Ανδριανόπουλο..ειδα φωτό μου άρεσε πολύ η δουλεια του..250 € μου είπε και φυσικά θα πάμε και σκοπευτήριο οπως μου είπε για να ρίξω και να μου πει αν είμαι 100% οκ..
ni0DVNM.jpg

Και μια φωτό από τη δουλεια του Γιώργου!
YAyCHDl.jpg

Ο κ.Ανδριανόπουλος είναι πολύ καλός σε αυτό που κάνει και η δουλειά του εγγυημένη.
Με το καλό Γιάννη και περιμένουμε τις εντυπώσεις σου.
 
Χτες πιγα για τσιχλες με ενα φιλο μου που ειχε μια vinci αλαξαμε οπλα για λιγο και επαθα πλακα με το κοντακι και περισοτερο με τη λαβη ηταν το κατι αλο στη δικια μου τη παλαμη
Σημερα αποφασησα να κανω ενα κοντακι με λαβη vinci απο κοντραπλακε θαλασης εχω ξανακανει και βγενει πολυ καλο
 
Back
Top