Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Καλησπέρα μήπως έχει ρίξει κανένας 28αρια το Λαμπρό και ξέρει τι μπαρούτι έχουν? Συγνώμη Alex37 αμαρτανω τό ξέρω αλλά το μπάτζετ μέχρι εκεί έφτανε τα Nodel 7.7€ .
Καλά πάλι ξαματιασματα θες θα με πέσουν τα σαγόνια απο το Χασμουρητό
Χωρίς πλάκα ποιο Nobe λες l
 
Καλό ξημέρωμα!Επειδή δεν κυνηγώ ιδιαιτέρως στα μπασίματα του Οκτωβρίου,έχω την ακόλουθη απορία:γνωρίζω μερικούς κυνηγούς που για τσίχλα και ΟΧΙ για φάσσα ρίχνουν φυσίγγια των 34 gr.Λένε ότι ''δε θέλουν αποτυχίες'',γι΄αυτό τα ρίχνουν.Σαν πολλά όμως δεν είναι 34 gr για μήνα Οκτώβριο;Φυσικά ο καθένας ό,τι θέλει βάζει στο όπλο του αλλά πάλι...
 
Καλό ξημέρωμα!Επειδή δεν κυνηγώ ιδιαιτέρως στα μπασίματα του Οκτωβρίου,έχω την ακόλουθη απορία:γνωρίζω μερικούς κυνηγούς που για τσίχλα και ΟΧΙ για φάσσα ρίχνουν φυσίγγια των 34 gr.Λένε ότι ''δε θέλουν αποτυχίες'',γι΄αυτό τα ρίχνουν.Σαν πολλά όμως δεν είναι 34 gr για μήνα Οκτώβριο;Φυσικά ο καθένας ό,τι θέλει βάζει στο όπλο του αλλά πάλι...
Περι ορέξεως.... Ο καθένας αυτό που θεωρεί ότι θα του δώσει το πουλί στην τσάντα ριχνει. Και εγώ κάποτε 34γρ έριχνα. Με δοκιμές και ψάξιμο και ξεπερνώντας το ψυχολογικό των λίγοτερων σκαγιων κατέληξα ότι και τα 28αρια δεν έχουν να ζηλέψουν κάτι από τα πιο βαριά ακόμη και στα μπασιματα.
 
;Φυσικά ο καθένας ό,τι θέλει βάζει στο όπλο του αλλά πάλι...
εφοσον εχουν επιτυχιες και τους αντεχει η τσεπη τους ας ριχνει οτι θελει ο κοσμος δεν θα το βαλουμε και αυτο σαν κανονα,οτι λειτουργει καλυτερα στον καθενα και αισθανεται καλα.ο καθενας ξερει τον τοπο του και λειτουργει αναλογως.
 
Περι ορέξεως.... Ο καθένας αυτό που θεωρεί ότι θα του δώσει το πουλί στην τσάντα ριχνει. Και εγώ κάποτε 34γρ έριχνα. Με δοκιμές και ψάξιμο και ξεπερνώντας το ψυχολογικό των λίγοτερων σκαγιων κατέληξα ότι και τα 28αρια δεν έχουν να ζηλέψουν κάτι από τα πιο βαριά ακόμη και στα μπασιματα.
Χωρίς πλάκα , έχεις ποτέ δοκιμάσει με 24 ;
 
Χωρίς πλάκα , έχεις ποτέ δοκιμάσει με 24 ;
Στα περάσματα όχι. Φετος τα έχω δουλέψει τα σκητ σε περπατητο και απογευματινό. Κανενα πρόβλημα σε λογικές αποστάσεις και με μερικές επιτυχίες στα 30+ που έριξα για δοκιμή και είδα τα πουλιά να πέφτουν στουπια.
 
Back
Top