Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Μην δίνεις ιδέες θα το δει ο Αλεξ θα πάρει καμία φοράδα ξεσαμαρωτη και θα τον δούμε σε τίποτα καρτερια να το παίζει Απάτσι
Καλή φάση! Μια κάμερα χρειάζεται και γυρνάμε western! Τύφλα να έχει ο Clint Eastwood!! Αλλά μήπως να το κάνουμε λίγο πιο ελληνικό, με τσολιάδες, μαύρη πυρίτιδα και εμπροσθογεμη??!!🤔🤔🤣🤣
 
Έπρεπε να μαζευτούμε όλα τα μέλη του forum να πάμε για τσίχλες σήμερα και αύριο. Στις μέρες της αποκριάς. Θα ερχόμουν με καπέλο cowboy, τζιν, πουκάμισο, φουλαρι, φυσιγγιοθηκη και το zabala το πλάγιο!! Και να ειπωθεί η ατάκα " έτσι. Θα σέβεστε!!!"😎😎🤣🤣
Πολύ ωραια ιδέα, εγώ θα έβαζα βατραχοπέδιλα στολή δύτη και αντί για ψαροντούφεκο την πλαστική benelli
 
Σημερα έριξα τα τελευταία Oscar black diamond που είχα από το 18-19. Φυσιγγαρες!!! Τα πουλια μακρινά και όλα ξερα εκτός από 2 που δεν ήμουν καλά πάνω τους και τους έσπασε φτερό. Να έχουν ακόμη την ίδια συνταγή άραγε??? αυτά που είχα ήταν με granular.
Ποτέ δεν είσαι σίγουρος για το αν τηρείται σταθερά η συνταγή για θεμιτούς και αθέμιτους λόγους.
Μιας και το ανέφερες όμως, θυμήθηκα στα μπασίματα, αμέσως προ του εγκλεισμού, ήμουν στον Αη Γιώργη (Αυλωνάρι), είχε πουλάκια και ήταν λίγο πιο κάτω ένας μεγαλούτσικος κύριος με μια αρχαία καραμπίνα που κατέβαζε τις τσίχλες από ύψη που δεν τόλμαγα ούτε να σκεφτώ να σηκώσω.
Όταν "ησύχασαν" τα πράγματα και φεύγαμε πήγα στο καρτέρι του (πάνω στο δρόμο καθόταν) και είδα καμιά 30ρια κάλυκες από τέτοια Oscar.
 
Last edited:
Η αλήθεια είναι ότι η συγκεκριμένη εταιρία βγάζει πάρα πολλά τσιχλοφυσιγγα και κάπου χάνεται η μπάλα για το αν υπάρχει κάποιο που να είναι αποτελεσματικό στο 80% σε διαφορετικές καιρικές και ατμοσφαιρικες συνθήκες. από αποτελεσματικότητα δεν ξέρω αλλά από γκάμα σκίζει
 
Ρε παιδιά με έβαλε ο liakos να τφεκαω με 24 γρ Κοιτα που με άρεσαν άρε Ηλια τι μη φκιανς
Στα τελευταία 2 κυνηγια εριξα αποκλειστικά nsi japan skeet και μπορω να πω οτι μου αφησαν πολυ καλες εντυπωσεις.
Ειδικα σε πρωινο και απογευματινο καρτερι στις μαυρες ηταν απολαυστικα αφου ειχαν μηδενικη ανακρουση και ανυψωση του οπλου.
Δεν εδειξαν να υστερουν σε καταβολες παρολο που σε μερικες περιπτωσεις στο περπατητο ειχα ζωντανες αλλα ημουν εγω ορτσα με ανοιχτο τσοκ οποτε δεν εφταιγε το φυσιγγι.
 
Back
Top