Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Για όσους ενδιαφέρονται...
Jordan 30 γρ. τα 10 κουτιά 80 ευρω..
Δεν τα ξέρω τα συγκεκριμένα, ούτε τα έχω ρίξει ποτέ, απλώς το αναφέρω γιατί πήρε ένας φίλος....
Εγώ αν πάω για καμιά τσίχλα, ρίχνω αυτά..
Το jordan που λες μήπως είναι 28gr?
 
Για όσους ενδιαφέρονται...
Jordan 30 γρ. τα 10 κουτιά 80 ευρω..
Δεν τα ξέρω τα συγκεκριμένα, ούτε τα έχω ρίξει ποτέ, απλώς το αναφέρω γιατί πήρε ένας φίλος....
Εγώ αν πάω για καμιά τσίχλα, ρίχνω αυτά..
παρε κατι πιο βαρυ Τασουλη. Τις γαργαλας μονο με αυτα....
 
Τα έχω 4-5 χρόνια παροπλισμένα τα tsihla ,τρέμω μην χρειαστεί να τα ρίξω.
Και τα gm3 είδα τσίμπησαν αρκετά, που τα εκτιμώ πάρα πολύ
Καταλαβα , ειχες παρει τοτε που αλλαξε πυριτιδα. Ξυραφια την προηγουμενη χρονια , κλασομπανιερες την επομενη....
 
Πάντως, αν ξεκινήσουν τίποτα δυνατά μπασίματα φέτος και κρατήσει πουλιά, ας ετοιμαζόμαστε για αυξήσεις.....το χουμε ξαναδεί το έργο
Προπερσι εδω ενας τοπικος μαγαζατορας πουλαγε κατι jb 3αρια 7,80. Κανει το χιονι και γινεται της μαλιοκουκουτσαινας Πολιτικα και περιξ και τα πηγε σε ενα βραδυ 9,50....Αυτα που ειχε ηδη , οχι νεα παραλαβη...
 
Καταλαβα , ειχες παρει τοτε που αλλαξε πυριτιδα. Ξυραφια την προηγουμενη χρονια , κλασομπανιερες την επομενη....
Ναι μάλλον έπεσα στην αλλαγή, ή 17 ή 18 τα είχα πάρει, δεν βαριέσαι, απο κλασομπανιέρες φυσίγγια έχουμε χορτάσει τόσα χρόνια
Προπερσι εδω ενας τοπικος μαγαζατορας πουλαγε κατι jb 3αρια 7,80. Κανει το χιονι και γινεται της μαλιοκουκουτσαινας Πολιτικα και περιξ και τα πηγε σε ενα βραδυ 9,50....Αυτα που ειχε ηδη , οχι νεα παραλαβη...
Αυτές οι νέες παραλαβές πια, ας βρουν άλλη δικαιολογία ,πάλιωσε η πρόφαση
 
Προπερσι εδω ενας τοπικος μαγαζατορας πουλαγε κατι jb 3αρια 7,80. Κανει το χιονι και γινεται της μαλιοκουκουτσαινας Πολιτικα και περιξ και τα πηγε σε ενα βραδυ 9,50....Αυτα που ειχε ηδη , οχι νεα παραλαβη...
Ο αθάνατος γερό Λαδάς εδώ οι ανήθικοι πούλαγαν 6-7 ευρώ τα νερά στους πλημμυροπαθεις.
 
Ο αθάνατος γερό Λαδάς εδώ οι ανήθικοι πούλαγαν 6-7 ευρώ τα νερά στους πλημμυροπαθεις.
Δυστυχώς φίλε μου, αυτά γίνονται διαχρονικά: το 2000 είχα πάει στη Λαοσύναξη του μακαριστού Χριστόδουλου. Εκεί υπήρχε καντίνα που πουλούσε το εμφιαλωμένο νερό μισού λίτρου 50 δραχμές. Όταν ο ''μάγκας'' είδε ότι συνέρρεε κόσμος για να δροσιστεί (ήταν και τέλη Ιουνίου), έκανε ξαφνικά την τιμή 100 δρχ το μπουκαλάκι!!:mad:
 
Δυστυχώς φίλε μου, αυτά γίνονται διαχρονικά: το 2000 είχα πάει στη Λαοσύναξη του μακαριστού Χριστόδουλου. Εκεί υπήρχε καντίνα που πουλούσε το εμφιαλωμένο νερό μισού λίτρου 50 δραχμές. Όταν ο ''μάγκας'' είδε ότι συνέρρεε κόσμος για να δροσιστεί (ήταν και τέλη Ιουνίου), έκανε ξαφνικά την τιμή 100 δρχ το μπουκαλάκι!!:mad:
Νέα παραλαβή
 
Lambro Tordo 30 !!! ;):cool:
Εεεεφτασε.......my man.
Φαΐ για το δίκαννο, αλλά κάτι θα τσιμπήσει κ η Αμερικανα....

IMG_20230915_130305.jpg

Φέτος κανόνισε να αναλαβει δράση κ η δική σου κ ασε τις πανωκαβαλίκες, τώρα τέρμα τα σκοπευτήρια δεν παει κανεις 😂😂😂
 
Last edited:
Εεεεφτασε.......my man.
Φαΐ για το δίκαννο, αλλά κάτι θα τσιμπήσει κ η Αμερικανα....

View attachment 79225

Φέτος κανόνισε να αναλαβει δράση κ η δική σου κ ασε τις πανωκαβαλικες, τώρα τέρμα τα σκοπευτήρια δεν παει κανεις 😂😂😂
Μια φορά έκανα δώρο σε έναν φίλο που είχε τα γενέθλιά του δύο πακέτα τέτοια..με ευχαριστούσε πολύ..την επόμενη με πήρε τηλέφωνο και με έβριζε .sarcastic. . Ελπίζω σε εσένα να έχουν καλύτερα αποτελέσματα!!
 
Μια φορά έκανα δώρο σε έναν φίλο που είχε τα γενέθλιά του δύο πακέτα τέτοια..με ευχαριστούσε πολύ..την επόμενη με πήρε τηλέφωνο και με έβριζε .sarcastic. . Ελπίζω σε εσένα να έχουν καλύτερα αποτελέσματα!!

Σοβαρά???Τι μου λες τωρα????
Και εχω να παρω τα συγκεκριμένα από το 2016..
Θα τα χαρίσω κ εγώ... 😂😂😂

Αν κάτσω να σκεφτω με αυτό τον τρόπο για να ξερω τι φυσιγγι να παρω κ τι όχι..... Σώθηκα Μάνο......
Και άλλοι δέκα να τα έβρισκαν μάπα δεν με αγχώνει καθόλου......


Και για να καταλάβεις τι σου λέω...
Εχω Jordan μπλε που θερίζουν τα θες??? 😂😂😂
 
Σοβαρά???Τι μου λες τωρα????
Και εχω να παρω τα συγκεκριμένα από το 2016..
Θα τα χαρίσω κ εγώ... 😂😂😂

Αν κάτσω να σκεφτω με αυτό τον τρόπο για να ξερω τι φυσιγγι να παρω κ τι όχι..... Σώθηκα Μάνο......
Και άλλοι δέκα να τα έβρισκαν μάπα δεν με αγχώνει καθόλου......


Και για να καταλάβεις τι σου λέω...
Εχω Jordan μπλε που θερίζουν τα θες??? 😂😂😂
Πλάκα κάνω Τάσο,καλοδουλευτα ναναι,αν δε πέφτουν , ξέρεις τι θα φταίει,αυτή η ακατανομαστη εταιρεία..Τα μόνα από Τζόρνταν που δε πήγαινα ήταν τα μπλε...στείλτα μου!!
 
Πλάκα κάνω Τάσο,καλοδουλευτα ναναι,αν δε πέφτουν , ξέρεις τι θα φταίει,αυτή η ακατανομαστη εταιρεία..Τα μόνα από Τζόρνταν που δε πήγαινα ήταν τα μπλε...στείλτα μου!!
Το ξερω πως κάνεις πλάκα αλλά εγώ σου απάντησα σοβαρά μιας κ το έφερε η συζήτηση γιατί βλεπω ακόμα κ έμπειρους κυνηγους να "μετρανε" λάθος ένα φυσιγγι κ να μένουν μόνο στα.... κακά που άκουσαν χωρίς να το δοκιμαζουν οι ίδιοι..

Πάρε ρε κακομοίρη ένα κουτί κ ρίξε τα ο ίδιος να ξερεις....
Τι σε ενδιαφέρει πως τα βρήκε ο ένας κ άλλος....
Δεν θα τους βάλεις να τα ρίξουν για εσένα(!)

Κ ευχαριστημένος να μην μείνεις...
Τι είχες κ τι έχασες.....
Πάμε παρακάτω δόξα τον Θεό η αγορά γεμάτη..

Jordan κόκκινο θα σου στειλω(ετοιμασε μαστιχοπιτες) 😂
 
Το ξερω πως κάνεις πλάκα αλλά εγώ σου απάντησα σοβαρά μιας κ το έφερε η συζήτηση γιατί βλεπω ακόμα κ έμπειρους κυνηγους να "μετρανε" λάθος ένα φυσιγγι κ να μένουν μόνο στα.... κακά που άκουσαν χωρίς να το δοκιμαζουν οι ίδιοι..

Πάρε ρε κακομοίρη ένα κουτί κ ρίξε τα ο ίδιος να ξερεις....
Τι σε ενδιαφέρει πως τα βρήκε ο ένας κ άλλος....
Δεν θα τους βάλεις να τα ρίξουν για εσένα(!)

Κ ευχαριστημένος να μην μείνεις...
Τι είχες κ τι έχασες.....
Πάμε παρακάτω δόξα τον Θεό η αγορά γεμάτη..

Jordan κόκκινο θα σου στειλω(ετοιμασε μαστιχοπιτες) 😂
😍😍😍😍 ότι θές φίλε!
 
Last edited:
όχι σε γάμους?
Εγώ.
Τα ρίχνω τη Λαμπρή όταν γυρνάμε το αρνί .yel.
Είναι ένα φυσίγγι που το δοκίμασα αρκετές φορές σε διαφορετικές σεζόν με το δικαννο όμως και ποτέ δεν το βρήκα.
Έχω δει άλλους δίπλα μου να κάνουν κηδείες.
Του χρωστάω με την Μπενέλι μία δοκιμή, με το δικαννο έβρισκα συχνά φυσίγγια που δε μου άρεσαν; δεν τα πήγαινε; και στην καραμπίνα μετά, όταν τα έβαζα έβλεπα αντίθετα καλή ή και πολύ καλή απόδοση. Έχω περιέργεια για αυτό το φυσίγγι.
 
Back
Top