Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Την Τρίτη που πέρασε έγραψα μια κριτική για τα Navarro 30, είχε νοτιά και μούχλα, είχα πει ότι ναι μεν έπεφταν τα πουλιά αλλά δεν με τρέλαναν κιόλας.
Για να είμαι δίκαιος όμως έπρεπε να τους δώσω και άλλες ευκαιρίες, σήμερα με λίγο ψυχρά και καθαρό καιρό από το βοριαδακι τα φυσίγγια μου άφησαν εξαιρετικές εντυπώσεις, ακαριαία σκοτώματα ακόμα και σε μακρινές αποστάσεις ( όταν λέω "μακρινές αποστάσεις" εννοώ 35-40- βία 45 μέτρα περίπου, ) τώρα κάτι 60-70 μέτρα τα αφήνω για αυτούς που μπορούν εκεί .
Ότι καλύτερο είναι αυτό και το euromix δε τα αλλάζω με τίποτα στη τσίχλα
 
Ότι καλύτερο είναι αυτό και το euromix δε τα αλλάζω με τίποτα στη τσίχλα
Euromix ;; Οι γνώμες διίστανται. Με ενδιαφέρει η δική σου.
Πριν από αρκετά χρόνια το είχα μονόδρομο. Μετά σκάρτεψε. Τώρα ξανάφτιαξε πάλι;;;
 
Κώστα μετά άλλαξα φυσίγγια και τα έριχνε μια χαρά.
Ναι δεν αντιλεγω, ισως κ να επεσες στην περιπτωση που λεει ο λογος....
Παρε 1 κουτακι Navaro απο αλλο καταστημα κ δοκιμασε παλι...δεν εχεις να χασεις, αν σου αρεσουν κ αυτα τα φυσιγγια....ισως να στην κανει απο το μεταλλο, που αρκετοι παραπονιουνται για αυτο το υψος (8mm) μετάλλου σε φυσιγγια...τι να πω....
 
Ναι δεν αντιλεγω, ισως κ να επεσες στην περιπτωση που λεει ο λογος....
Παρε 1 κουτακι Navaro απο αλλο καταστημα κ δοκιμασε παλι...δεν εχεις να χασεις, αν σου αρεσουν κ αυτα τα φυσιγγια....ισως να στην κανει απο το μεταλλο, που αρκετοι παραπονιουνται για αυτο το υψος (8mm) μετάλλου σε φυσιγγια...τι να πω....
Πρώτη φορά τα ρίχνω Κώστα. Θα τα ρίξω και με benelli να δω τι γίνεται.
 
Euromix ;; Οι γνώμες διίστανται. Με ενδιαφέρει η δική σου.
Πριν από αρκετά χρόνια το είχα μονόδρομο. Μετά σκάρτεψε. Τώρα ξανάφτιαξε πάλι;;;
Τι να πω εμένα από περισι τα ρίχνω και μαρεσουν σε όλους σχεδόν τους καιρούς γλυκιά και φαρμακερη τουφέκια για τσίχλα ορτύκι μόνο αυτά τα δύο ρίχνω 2 χρόνια τώρα
 
Τι να πω εμένα από περισι τα ρίχνω και μαρεσουν σε όλους σχεδόν τους καιρούς γλυκιά και φαρμακερη τουφέκια για τσίχλα ορτύκι μόνο αυτά τα δύο ρίχνω 2 χρόνια τώρα
Κλάφτα σταματάνε να παράγονται μαζη με τα τορντο32 λόγω εληψεις gm3( έτσι μας είπε μαγαζάτορας εδώ)
 
Όποιος κατασκευάζει και πουλάει φυσίγγια με 8αρι παφιλα είναι φτηνιαφης και γύφτος.
Συμφωνώ μαζί σου, είναι ξεφτίλα. Αλλά είναι λόγος αυτός, να δικαιολογήσουμε ένα αυτογεμές του 21 αιώνα που δεν μπορεί να τα ρίξει ?
Και δεν λέω Παναγιώτη ότι το δικαιολογείς, απλά πρώτα πρέπει να αναρωτηθούμε για το όπλο
 
Όποιος κατασκευάζει και πουλάει φυσίγγια με 8αρι παφιλα είναι φτηνιαφης και γύφτος.
Και μετα θα παραπονιεσαι εσυ κ άλλοι, οτι ειναι ακριβα, αν στα πουλάνε 9.00€ το τσιχλοφύσιγγο....δεν ξερεται τι θέλετε καποιοι........
 
Back
Top