Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Ρίχνω πάντα 32/9 . Επειδή δεν ευρισκα πριν λίγο καιρό τα Α1 32 lambo σε 9 που ρίχνω 4 χρόνια , είχα πάρει ένα κουτί σε ν10. Το έριξα σήμερα και έμεινα έκπληκτος με την αποτελεσματικότητα του. Τα πουλιά σηκώνονταν μακρυά και τα περισσότερα τα πήρα μετά τα 35 μ , αρκετά 40-45 και ένα ίσως 50. Όλα ξερά. τσοκ 3* πάντα .
Μερικές παρατηρήσεις
Κανένα δεν φαινόταν να σβήνει στον αέρα , αλλά κάτω τα έβρισκα νεκρά.
Σε μπηχτές τραβέρσες φαινόταν ότι με βοηθούσε με μεγαλύτερο κύκλο διασποράς
Δεν είναι όμως όλα ρόδινα . Πήρα στο χέρι 12 και δεν βρήκα 4. Ποτε δεν έχω τέτοια αναλογία απώλειας με το ν9.
Πιστεύω λοιπόν ότι όσα πέφτανε ξερά τα έβρισκα. Όσα όμως έπεφταν ζωντανά , μάλλον ήταν πολύ ....ζωντανά και κρύβονταν γρήγορα στα πυκνά. 😳🙄🤔🤔🤔🤔
 
Ισχύει αλλά όπως τα κατάφερα φέτος με βλέπω να κλείνω τα επόμενα κυνήγια σε αυτές.Το πιστολιδι που έχω ρίξει φέτος πρέπει να είναι ίσο με τις τελευταίες 5 χρονιές.Εχω ξεκινήσει ήδη και ετοιμάζω εξοπλισμό για ψάρεμα.
Ψήνομαι και γω για ψάρεμα, αλλά όχι εκεί που μου ελεγες
 
Κόψε το φυσίγγι με ΠΡΟΣΟΧΗ κ πετα το, μη βασανιστείς....
Εγώ λέω να μην το μετακινήσουν. Μισή λίβρα TNT να αφήσουν δίπλα του, κοινό πυροκροτητή, δέκα πόδια βραδυκαυστο, έναυση με σπιρταδα και με γρήγορο βήμα ( όχι τρέχοντας) να πάνε πίσω από κάλυψη. Την κάλυψη να την έχετε βρει από πριν Ε! Δεν ψάχνουμε τελευταία στιγμή! 🤣
 
Εγώ λέω να μην το μετακινήσουν. Μισή λίβρα TNT να αφήσουν δίπλα του, κοινό πυροκροτητή, δέκα πόδια βραδυκαυστο, έναυση με σπιρταδα και με γρήγορο βήμα ( όχι τρέχοντας) να πάνε πίσω από κάλυψη. Την κάλυψη να την έχετε βρει από πριν Ε! Δεν ψάχνουμε τελευταία στιγμή! 🤣
Πες μου ότι ήσουν στους όλμους ;; .sarcastic.
 
μολις παραλαβαμε 20 κουτακια απο τον Ρουμελιωτη PSB1 32γρ, 8αρια για να κλεισει η σεζον.Μου ειπε οτι σε σχεση με τα προηγουμενα που ειχα παρει προπερσι, ειναι λιγο πιο "χειμωνιατικα" για να μην μασανε στην υγρασια, τον εμπιστευομαι το Ανδρεα οτι ετσι θα ειναι.
 
Back
Top