Φυσίγγια για την Φάσσα

Κώστα μου τα χαλάει στην συγκέντρωση γιατί στο δικό μου όπλο τουλάχιστον σκορπαει. Αλλά έχει δυνατά σκοτωματα όταν είναι σωστά γεμισμενο. Το λέω αυτό γιατί υπήρξαν διαστήματα που μέσα είχε ότι ναναι.. Ορίστε και δυο τυχαίες αποτύπωσεις που βρήκα για να καταλάβεις για τι σκορποσκαγια κάνει στο όπλο μου. Το πήρα για να το δοκιμάσω στα γαλάζια αλλά με αυτά που είδα το εριχνα για ξελογκομα. Σε κυνήγια τσιχλας πριν καμιά 10-15αρια χρόνια με παγετο μου ειχε δείξει ωραία πράγματα παντως
View attachment 53050View attachment 53052
Με 3* ρίχνεις ... τι ήθελες να σου βγάλει 80% ;

Τα 172 ή τα 143 σκάγια δεν φτάνουν για την φάσσα ;
 
Γιατί αγόρι μου είσαι με 3 άστρα?(ριξτα μην τα φοβάσαι καθόλου)θέλουν κρύο δεν είναι για ζέστη.
Αυτή η παρτίδα που αγόρασα δεν είχε αυτά που έπρεπε να έχει μέσα. Με aquila και σκάγια ότι ναναι τι να ρίξω στα γαλάζια? Γιατί να μπει φασσοφυσιγγο στο γιλεκο πρέπει να μου φτιάχνει την ψυχολογίας και όχι να ψάχνω να βρω σκάγια (και μάλιστα άλλα νούμερα)
 
Αυτή η παρτίδα που αγόρασα δεν είχε αυτά που έπρεπε να έχει μέσα. Με aquila και σκάγια ότι ναναι τι να ρίξω στα γαλάζια? Γιατί να μπει φασσοφυσιγγο στο γιλεκο πρέπει να μου φτιάχνει την ψυχολογίας και όχι να ψάχνω να βρω σκάγια (και μάλιστα άλλα νούμερα)
Άρα το χάλασε το φυσιγγι καμμία σχέση με αυτό που ήταν.
 
Με 3* ρίχνεις ... τι ήθελες να σου βγάλει 80% ;

Τα 172 ή τα 143 σκάγια δεν φτάνουν για την φάσσα ;
Οχι Βασίλη μου γιατί έχω το καλό ελάττωμα να σηκώνω το όπλο και παραπάνω και δεν έχω ψυχολογία με αυτά που είδα στο χαρτί. Έχω δοκιμασμένα φυσιγγια που με καλύπτουν σε αυτό που θέλω .my man.
 
Αυτή η παρτίδα που αγόρασα δεν είχε αυτά που έπρεπε να έχει μέσα. Με aquila και σκάγια ότι ναναι τι να ρίξω στα γαλάζια? Γιατί να μπει φασσοφυσιγγο στο γιλεκο πρέπει να μου φτιάχνει την ψυχολογίας και όχι να ψάχνω να βρω σκάγια (και μάλιστα άλλα νούμερα)
Ένα ένα μας τα λες :)
 
Κατέβηκα το πρωί ομόνοια, για να ανανεώσω αδεια και πήγα μια βόλτα από Καλκατζακο. Αγόρασα δύο κουτιά B&P f2 long range 36 γρ, επινικελωμενα στην τιμή των 6,70 περίπου το κουτί ( δεκάδα) σε νούμερο 5 για τις καμπισιες
Σε ν.6 καλύτερο‼️
 
Κατέβηκα το πρωί ομόνοια, για να ανανεώσω αδεια και πήγα μια βόλτα από Καλκατζακο. Αγόρασα δύο κουτιά B&P f2 long range 36 γρ, επινικελωμενα στην τιμή των 6,70 περίπου το κουτί ( δεκάδα) σε νούμερο 5 για τις καμπισιες
Ποιες καμπίσιες;
 
Κώστα μου τα χαλάει στην συγκέντρωση γιατί στο δικό μου όπλο τουλάχιστον σκορπαει. Αλλά έχει δυνατά σκοτωματα όταν είναι σωστά γεμισμενο. Το λέω αυτό γιατί υπήρξαν διαστήματα που μέσα είχε ότι ναναι.. Ορίστε και δυο τυχαίες αποτύπωσεις που βρήκα για να καταλάβεις για τι σκορποσκαγια κάνει στο όπλο μου. Το πήρα για να το δοκιμάσω στα γαλάζια αλλά με αυτά που είδα το εριχνα για ξελογκομα. Σε κυνήγια τσιχλας πριν καμιά 10-15αρια χρόνια με παγετο μου ειχε δείξει ωραία πράγματα παντως
View attachment 53050View attachment 53052
Άν έριχνες νο.6 αντί νο.7 στα 40Μ θα σούδινε καλύτερο ποσοστό .
Είναι καλό το φυσίγγι .
 
Άν έριχνες νο.6 αντί νο.7 στα 40Μ θα σούδινε καλύτερο ποσοστό .
Είναι καλό το φυσίγγι .
Ισως αλλά με αυτή την εικόνα δεν είχα /έχω ψυχολογία να κάνω άλλες δοκιμές.. Τα έχω βρει με το gorilla 34 απόλυτα..
 
Back
Top