Φυσίγγια για τρυγόνι

φέτος θα ρίξω RM Premium Gold 28gr επινικελωμένο Νο8.5 - Σπηλιωτόπουλος στα €60 η κούτα των 10

STEFANO-RICCIOTTI-04-APRILE-2012-063-2-600x600.jpg


μια τουφεκιά από το ίδιο φυσίγγι σε Νο7.5 στα 35μ με ντεμί
Ωραία συγκεντρωτική τουφεκιά, αχ αυτά τα νικελε.
 
Βαλτε ενα μαλακο φυσιγγι 28 εως 30 γραμμαρια.
Ειναι υπεραρκετα!
με 2 σκαγια,γεματα,ερχεται κατω περνοντας το μυστικο μαζι του,που λεει κι ενας φιλος!.sarcastic.
Οσοι ασχολουνται με σκοπευτηριο,τετοια φυσιγγια ριχνουν σε πιατακια ,που εχουν ταχυτητες αναλογες του τρυγονιου! Μαλακο,για να ειναι ευκολοτερη,αν χρειαστει,η δευτερη ή η τριτη τουφεκια και να μην ψαχνουμε την καννη...
Οι συνθηκες ειναι καλοκαιρινες και οι πιεσεις ανεβαινουν με αναλογα επακόλουθα!
Ειμαστε μ'ελαφρυ ντυσιμο ενω οι τελευταιες τουφεκιες της σεζόν, αυτες που ειναι πιο προσφατες στη μνημη μας,ριχτηκαν με πιο βαρυ ντύσιμο!
Στο δικαννο 3* η κλειστη, 4* η 5* η ανοιχτη.
Σκάγια #7.5 στην κλειστή #9 στην ανοιχτή .
3 η 4/10 στην καραμπίνα και #9 η πρωτη και #8 οι υπολοιπες.
Δεν σκεφτομαστε την δεύτερη- τρίτη τουφεκιά!
Μία χρειάζεται!!;)
Καλη προσκοπευση και συνεχομενη κίνηση :)
Οι ταχυτητες του τρυγονιου ειναι...τσιμπημενες!!
Μπροστα και λιγο.... μπροστα!
Καλο ειναι να υπολογίσουμε ,απο νωρίς ,αποστασεις περιξ του καρτεριου μας με σημεια αναφορας.
Δεντρα,πετρες κλπ ευδιάκριτα....
Μπορουμε να το κανουμε πιο ευκολο απ'οτι φαινεται!:D
ΨΥΧΡΑΙΜΊΑ! ;)
 
φέτος θα ρίξω RM Premium Gold 28gr επινικελωμένο Νο8.5 - Σπηλιωτόπουλος στα €60 η κούτα των 10

STEFANO-RICCIOTTI-04-APRILE-2012-063-2-600x600.jpg


μια τουφεκιά από το ίδιο φυσίγγι σε Νο7.5 στα 35μ με ντεμί
Φυσιγγαρα, δαγκώνει λίγο στην ανάκρουση αλλά φυσιγγάρα.....;)
 
Βαλτε ενα μαλακο φυσιγγι 28 εως 30 γραμμαρια.
Ειναι υπεραρκετα!
με 2 σκαγια,γεματα,ερχεται κατω περνοντας το μυστικο μαζι του,που λεει κι ενας φιλος!.sarcastic.
Οσοι ασχολουνται με σκοπευτηριο,τετοια φυσιγγια ριχνουν σε πιατακια ,που εχουν ταχυτητες αναλογες του τρυγονιου! Μαλακο,για να ειναι ευκολοτερη,αν χρειαστει,η δευτερη ή η τριτη τουφεκια και να μην ψαχνουμε την καννη...
Οι συνθηκες ειναι καλοκαιρινες και οι πιεσεις ανεβαινουν με αναλογα επακόλουθα!
Ειμαστε μ'ελαφρυ ντυσιμο ενω οι τελευταιες τουφεκιες της σεζόν, αυτες που ειναι πιο προσφατες στη μνημη μας,ριχτηκαν με πιο βαρυ ντύσιμο!
Στο δικαννο 3* η κλειστη, 4* η 5* η ανοιχτη.
Σκάγια #7.5 στην κλειστή #9 στην ανοιχτή .
3 η 4/10 στην καραμπίνα και #9 η πρωτη και #8 οι υπολοιπες.
Δεν σκεφτομαστε την δεύτερη- τρίτη τουφεκιά!
Μία χρειάζεται!!;)
Καλη προσκοπευση και συνεχομενη κίνηση :)
Οι ταχυτητες του τρυγονιου ειναι...τσιμπημενες!!
Μπροστα και λιγο.... μπροστα!
Καλο ειναι να υπολογίσουμε ,απο νωρίς ,αποστασεις περιξ του καρτεριου μας με σημεια αναφορας.
Δεντρα,πετρες κλπ ευδιάκριτα....
Μπορουμε να το κανουμε πιο ευκολο απ'οτι φαινεται!:D
ΨΥΧΡΑΙΜΊΑ! ;)
Ωραιες και πρακτικες συμβουλες που πιστευω οι περισσοτεροι τις κανουν πραξη. Οι νιωθοντες...
 
Mε 4 αστερια δεν εχω κυνηγηση ποτε το τρυγωνι παρα μονο κανα 2-3 φορες
παλια στα κατι πρωινα καρτερια που ερχοντουσαν χαμηλα και σφηνες...
Εγω θελω συγκεντρωση και παντα με το 2** δουλευω αλλα με 66 ποντους κανη.
Συνηθως το τρυγωνη το τουφεκαμε σε μακρινες αποστασης τις περισσοτερες φορες.
Τωρα απο θεμα ανακρουσης δεν πειραζει ας ακουγετε και λιγο το θεμα ειναι να σκοτωνει καλα
το φυσιγγι.
Ότι καλύτερο έχω ρίξει στην έναρξη....καθαρα σκοτωματα χωρίς αίματα ή ζωντανά θήραματα....εγώ δεν ένιωσα την ανάκρουση που λέγεται πως έχουν....και όπως λένε και τα παιδιά μην σφίξεις το όπλο σου πιο πολύ από τρία άστρα ...μην το κάνεις....
 
Η δικια μου η σκέψη είναι να ξεκινησω με οτι σταματησα το Φλεβαρη!!
Euromix 8-9, ειναι ενα φυσιγγακι που μου καθετε καλα και στην τελικη αν δεν τραβηξη ολο και καποιο θα εχω για καβατσα!!
Μια παρατηρηση που θα ηθελα να κάνω σχετικα με τα φυσιγγια, ειναι πως θα πρεπει να λαμβανουμε και υποψιν οτι η καθε περιοχη εχει το δικο της μικροκλιμα με οτι αυτο συνεπαγεται για τη συμπεριφορα τους, ετσι ενα φυσιγγι που παιζει δυνατα στο Κιλκις σε μια αλλη περιοχη στα πολυ πιο νοτια να μην....
 
Η δικια μου η σκέψη είναι να ξεκινησω με οτι σταματησα το Φλεβαρη!!
Euromix 8-9, ειναι ενα φυσιγγακι που μου καθετε καλα και στην τελικη αν δεν τραβηξη ολο και καποιο θα εχω για καβατσα!!
Μια παρατηρηση που θα ηθελα να κάνω σχετικα με τα φυσιγγια, ειναι πως θα πρεπει να λαμβανουμε και υποψιν οτι η καθε περιοχη εχει το δικο της μικροκλιμα με οτι αυτο συνεπαγεται για τη συμπεριφορα τους, ετσι ενα φυσιγγι που παιζει δυνατα στο Κιλκις σε μια αλλη περιοχη στα πολυ πιο νοτια να μην....
Πολύσωστή παρατήρηση ο φίλος. Εγω εδω Δυτική Μακεδονία το πρωινό τις έναρξης θα το κανω με ζακέτα φλις και κατω απο 20 Κελσίου. Άρα θέλω αλλο φυσυγγι απο αυτον που θα κάνει έναρξη Θεσσαλονίκη ή Λάρισα.Με βλέπω και φέτος να κλείνω προς το lambro tordo 32 πορτοκαλι αν βρω καλή τιμή .pop..money.
 
Euromix 8-9 και lambro tordo 32 πορτοκαλι, δεν νομιζω πως θα εχουν καλα αποτελεσματα
ειδικα σε περιοχες της βορειας ελλαδας που οι θερμοκρασιες ειναι χαμηλες και η υγρασια αυξημενη,
αλλωστε η GM3 δεν φημιζεται γι αυτες τις καιρικες συνθηκες.
 
Παύλο πέρα από το ψυχολογικό κομμάτι του νίκελ κ του φίλου παφυλα...σαν φυσιγγι εν σχέση με τον νορμαλ 28αρι RM πως το βλέπεις; Λογικά θα είναι πιο συγκεντρωτικό ...αν κ το νίκελ πολλές φορές το έχουν για να καλύπτει τα σκάρτα σκάγια
 
δεν μπορώ να σου απαντήσω Τόλη,έχω ρίξει λίγη ποσότητα από τα μαυρα τα απλά αλλά δεν τα ειχα δει ποτέ στον πίνακα,,,,πάντως σαν φυσίγγι ειναι πολύ συγκεντρωτικό και σε άλλα όπλα που είδαμε
 
φέτος θα ρίξω RM Premium Gold 28gr επινικελωμένο Νο8.5 - Σπηλιωτόπουλος στα €60 η κούτα των 10

STEFANO-RICCIOTTI-04-APRILE-2012-063-2-600x600.jpg


μια τουφεκιά από το ίδιο φυσίγγι σε Νο7.5 στα 35μ με ντεμί

που θα τα βρούμε αυτά Παύλο?
Τα μαύρα που αναφέρεις σε άλλο ποστ είναι τα ίδια αξιόπιστα?
 
Back
Top